Autokross/Folkreiss: Ar rekordsastāvu noslēgsies Latvijas autokrosa čempionāts, svarīgs posms folkreisam

Viesturs Saukāns  05.09.2018 07:45 15

Svētdien 9. septembrī Bauskā, Mūsa Raceland trasē noslēgsies Latvijas autokrosa čempionāts, kā arī tiks aizvadīts LAF Folkreisa Vasaras kausa un Baltijas bagiju kausa priekšpēdējais posms. “Latvijas Nafta Grand Prix” sacīkstei pieteikts dalībnieku rekordskaits – gandrīz 140 sportistu.

Latvijas autokrosa čempionātā pirms pēdējā posma priekšlaicīgi zināms tikai viens šā gada čempions – iepriekšējā posmā Smiltenē 2000 Super klasē titulu nodrošināja cēsinieks Ritvars Kārkliņš. Pārējās klasēs uzvarētāji vēl jānoskaidro. Tikmēr folkreisam šis būs piektais no sešiem vasaras sezonas posmiem, kas vai nu atslābinās, vai saasinās kopvērtējuma situāciju pirms pēdējā posma Brenguļu autotrasē.

Čempionāta 2000 Super klasē svētdien uz starta stāsies 20 dalībnieki, kuri sadalīs pēdējā posma uzvaru. Favorīts ir 2017. un 2018. gada šīs klases čempions Kārkliņš, taču milzīgā konkurence klasi padara neprognozējamu. Klases uzdevums ir noskaidrot pārējos medaļniekus. Pašlaik reālākie medaļu pretendenti ir Māris Mardoks, Pēteris Āboliņš un Juris Zembergs.

Čempionu jānoskaidro Open 2500 klasē. Pirms pēdējā posma, gluži kā pērn, galvenie titula dalītāji ir Ints Jeršovs un Jānis Kozlovskis. Starp abiem ir tikai trīs kopvērtējuma punkti par labu pērnajam čempionam Jeršovam, lai gan sasniedzamais maksimums vienā posmā ir 16 punktu. Var teikt – kurš labāks pēdējā posmā, tas, visticamāk, kļūs par čempionu. Tikmēr Jānis Dreimanis un Lauris Unāms cīnīsies par bronzas medaļu.

Pavisam sarežģīta situācija VAZ Klasika klasē, kurā diviem čempiontitula dalītājiem pirms šī posma ir vienāds punktu skaits – iepriekšējo divu gadu čempions Kalvis Tēts un viņa principiālākais konkurents Jānis Linde visu izspēlēs tieši svētdien. Duelis neprognozējams, jo visos četros iepriekšējos posmos abiem ir pa divām uzvarām un divām otrajām vietām! Bronza jāsadala pieredzējušā Edija Zimzas un otro sezonu čempionātā aizvadošā Armanda Ķēniņa starpā.

Čempions jāuzzina arī bērnu Mini bagiju klasē. Pašlaik labs pārsvars pār sekotājiem ir 2016. gada čempionam Linardam Jasonam, taču konkurence bērnu klasē ir ļoti nopietna, tāpēc visu izšķirs svētdienas finālbrauciens. Viņa galvenie konkurenti būs lietuvietis Daugirds Dungveckis un iepriekšējā posmā Smiltenē pirmo Latvijas čempionāta uzvaru guvusī Baiba Sileniece.

Izcila cīņa gaidāma jaudīgākajā Open 4500 klasē, kurā pulcēsies desmit pilnpiedziņas automašīnas. Daļu no sastāva veido Lietuvas sportisti, taču kopvērtējuma kontekstā šis būs duelis par uzvaru Latvijas kausa izcīņā starp Jāni Veģeri un Guntaru Bružu.

Svētdien uz starta stāsies arī 12 Baltijas Buggy 1600 braucēji, lai aizvadītu seriāla priekšpēdējo posmu. Četru sacīkšu kausa izcīņā pirmie divi posmi Latvijas sportistiem nav bijuši veiksmīgi, tāpēc tiek gaidīts revanšs pār Igaunijas un Lietuvas sportistiem. Mūsu vadošie klases speciālisti būs Eiropas čempionātu pieredzējušais, bijušais Baltijas kausa ieguvējs Māris Līcis, kā arī Intars Grandāns, un Jānis Ščerbickis. Bagiju cīņas vērosim arī Latvijas čempionāta B600 klasē, kurai gan šogad čempiona tituls kritēriju neizpildīšanas dēļ netiks izspēlēts.

Tuvu folkreisam rekordam (60 braucēju) Mūsas posmam pieteikušies arī LAF Folkreisa Vasaras kausa dalībnieki. Par vienīgo uzvaru cīnīsies 55 sportisti. Uzvarētāju prognozēt gandrīz neiespējami, jo par panākumiem regulāri cīnās aptuveni desmit sportistu, un šogad iepriekšējos četros posmos uzvaras guvuši četri dažādi braucēji. Tautas seriālam šis būs priekšpēdējais posms, pirms kura par galvenajiem kopvērtējuma uzvaras favorītiem izveidojušies Kalvis Buģis, Ivo Gabrāns un Māris Zālītis. Taču viena viņu kļūda un kāda cita sportista uzvara, un pirms pēdējā posma Brenguļos viss var sagriezties pavisam citādi.

Svētdienas sacīkste piedāvās pilnus starta laukumus praktiski visās klasēs. Šī būs viena no aizraujošākajām autokrosa sacīkstēm pēdējo gadu laikā. Sacensību sākums pl.10:30.

Autokrosa dalībnieku sastāvs: https://www.autocross.lv/wp-content/uploads/2018/09/Pieteikumi-Autokross-2018.html

Folkreisa dalībnieku sastāvs: https://www.autocross.lv/wp-content/uploads/2018/09/F2018-FVK5-Musa-090918.html

 

 • KasparsS

  Domāju ka pienācis laiks organizatoriem padomāt par to kas notiek.
  Braucējam taču ir visas tiesības saņemt to par ko viņš maksā pēc nolikuma, sākot ar brīvajiem treņiņiem un beidzot ar finālu normālas redzmības apstākļos.

  • No malas

   Pilnīgi piekritu teiktajam! Pēc tam brinas kadel maz dalībnieku,un kāda jēga tam no likumam! Bus jāprasa baudīja atpakaļ par nepilnvērtīgu sacensību,un par kuru iznākumu jau zināja iepriekš!

   • Eu,veči,nu pietiek paniku sēt, pirmkārt, viss ir sabraucams vienā dienā, otrkārt, šobrīd bo nolikuma nav ne mazākās atkāpes. Par ko vispār cepiens? Vienkārši šī būs gonka, kurā arī braucēji nedrīkstēs sēņot ar ierašanos uz starta. Rīkotāji jau paredzējuši divreiz lielākus evakuācijas spēkus,utt. Kā teica Maševskis, lamāsimiee svētdien vakarā,ja pa visiem salaidīsim kaut ko auzās. Beidzat princešoties.

 • Anoniims

  Tad sanāk ka gonkas notiek 6dien?

  • Kristaps Maševskis

   Nē, viss kā plānots pēc nolikuma.

   Apdomāšanas vērta gan būtu ideja par programmas pārcelšanu kaut stundu ātrāk svētdien, bet to lai domā atbildīgie.

 • Mehs

  Pagaidām nestādod priekšā, kā tas viss notiks kādu “neabižojot”. Bet nu var jau būt, ka saies, lai jau izdodas.

 • Kaspariņš

  Vladislavs Kozlovskis ir atpakaļ. Uz skatuves viena vieta aizņemta.

 • N.B. Kaspariņš

  V.Kozlovskim ir nakts redzamība. Viena vieta uz skatuves aizsista, vēl divas ir brīvas. #nitro

 • Uģis Paura

  Esmu meha ar stāžu, ir kādam vajadzīga palīdzība?

  • Marcelo

   Kādu palīdzību piedāvā?

   • Uģis Paura

    Mehāniķa darbus, par atsevišķu samaksu.

 • Bite

  Ieejas maksa?

 • Buba

  Vai trase izturēs, jo līdzināšana paņems savu? Atceroties EC jūnijā, kad bedres bija ahūnas, ar visu divu dienu programmu.

 • antons

  kā tur ir ar 6dienas vakarpusi-no otras puses trasē laidīs arī vai tikai pār tiltu?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***