Autokross/Folkreiss: Jau publicēti 2021. gada nolikumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.12.2020
15:08
Sportisti var sākt gatavošanos nākamā gada sezonai, jo lielākā daļa dokumentu jau gatavi. (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Neiedomājami agri LAF mājas lapā publicēti nākamā gada nolikumi – Latvijas autokrosa čempionāta nolikums, kā arī Folkreisa Ziemas kausa, Folkreisa Vasaras kausa nolikums, Krosa komisijas autokrosa kausa nolikums. Tuvākajās dienās uz starta līnijas nonāks arī jaunais Latvijas rallijkrosa čempionāta nolikums.

Autokrosa un Folkreisa dokumenti pārspēj rekordus, jo abu disciplīnu nākamā gada nolikumi saskaņoti LAF jau 30. novembrī. Tas apliecina septembrī apstiprinātās jaunās Krosa komisijas padomes efektivitāti – kopš pirmās apstiprināšanas dienas aizvadīts saspringts, intensīvs darbs nākamā gada dokumentācijas sagatavošanā. Uz šo brīdi gatavībā ir ne tikai minētie nolikumi, bet arī sacensību kalendārs, trašu licencēšanas noteikumi, noteikumi par treniņu rīkošanu un citas nianses. Šobrīd saskaņošanā LAF atrodas Folkreisa, amatieru krosa un Latvijas autokrosa čempionāta tehniskie noteikumi. Lai gan rallijkross piedzīvos niansētas izmaiņas gan sporta nolikumā, gan tehniskajos noteikumos, arī šo dokumentu sagatavošana ir finiša taisnē. Laikā kopš septembra vidus aizvadītas piecas klātienes un neklātienes Krosa komisijas padomes sēdes, organizatoru sapulce, vairākas sapulces ar sportistiem. Ieskrējiens pamatīgs, jo uzstādīts mērķis – nākamā gada dokumentus, kurus iespējams, sagatavot vēl līdz šā gada beigām.

Latvijas autokrosa čempionāta nolikums saglabā savu pamatideju, jo braucēju sapulcē vairākums sportistu nobalsoja par šogad debitējušās sacensību aizvadīšanas sistēmas saglabāšanu arī nākamajā sezonā. Taču veikts ievērojams korektūras un precizēšanas darbs, papildinājumi veikti arī sakarā ar jaunajām čempionāta mārketinga aktivitātēm.

Folkreisa Ziemas un Vasaras kausā veiktas niansētas izmaiņas, bez revolucionārām pārmaiņām. No nākamā gada Junioru kausa ieskaitē startēs dalībnieki, kuri dzimuši 2003. gadā vai jaunāki, savukārt aizraujošu izrāvienu var veikt Folkreisā atjaunotā dāmu klase. Atgādinām, ka abām ieskaitēm nākamā gada vasaras sezonā paredzēti arī posmi ar atsevišķiem finālbraucieniem. Folkreisa informācija atrodama arī Autocross.lv, sadaļā Folkreiss.

Arī Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa saglabās savu 2020. gada formātu, ar Pro un Am klasēm seriāla sastāvā. No Pro klases izslēgtas pilnpiedziņas automašīnas, kas apbēdina šo klašu dalībniekus. Taču vismaz divās sacīkstēs vasarā, kā arī ziemas posmos ar atbilstošiem laika apstākļiem pilnpiedziņas auto braucēji tiks laipni gaidīti uz starta.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv