Autokross: Gunvaldis Groskops 1963. – 2020.

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.12.2020
11:28
Gunvaldis Groskops un viņa slavenā Lancia atstāj neizdzēšamas pēdas Latvijas autokrosā

Piektdienas vakarā Latvijas mediji publicēja vēsti par Gros Auto Grupas īpašnieka Gunvalda Groskopa bojāeju. Uzņēmējs atstājis arī svarīgas pēdas Latvijas autokrosā. Izsakām līdzjūtību Gunvalda tuviniekiem un draugiem!

Gunvaldis Groskops autokrosā debitēja 1996. gadā – laikā, kad strauji attīstījās ne tikai vietējais autokross un tā pilnpiedziņas klase D-1, bet arī Latvijas krosa Eiropas autokrosa čempionāta iekarošanas plāni. Izvedis trasē krāšņu Lancia Delta HF Integrale, Groskops veidoja tā laika D-1 klases kodolu, sasniedzot rezultātus tūlīt aiz Latvijas vadošajiem Eiropas čempionāta braucējiem. Braucēja labākā sezona piedzīvota 1998. gadā, kad Latvijas autokrosa čempionāta D-1 klasē Groskops kļuva par bronzas medaļnieku, piekāpjoties vienīgi leģendārajiem Andrim Dambim un Gintam Bujānam.

Lai gan braucējs ne katru sezonu aizvadīja pilnu Latvijas čempionāta programmu, Gunvaldis Groskops autokrosā startēja līdz pat D-1 klases pēdējam Latvijas čempionāta gadam – rīdzinieks bija uz starta arī pēdējā sezonā 2001. gadā. Groskops vairākas reizes aizvadīja arī Eiropas autokrosa čempionāta Latvijas posmus Mūsas trasē.

Lai gan Gunvaldis nebija izteikts līderu pulka braucējs, viņš kopā ar Dambi, Bujānu, Aldi Zēbergu, Haraldu Šagbazjanu, Jāni Kļaviņu, Ģirtu Mūrnieku un citiem izveidoja spilgtu krosa braucēju paaudzi, kas skatītāju rindās ievilināja tūkstošus līdzjutēju.

Pēc savas karjeras Groskops un viņa Gros Auto uzņēmums atbalstīja citus krosā startējošos, izveidojot arī čempionātā startējošo Gros Auto komandu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv