Autokross: Jānis Nagla: “Tik nepareizi, gaidīt vienam uz otru!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.05.2019
10:17

Latvijas autokrosa čempionāta 1600 un 2000 Super klases braucējs Jānis Nagla aicina 1600 klases braucējus uz izšķirošo mobilizēšanos pirms pirmā posma, kas 12. maijā notiks Brenguļu autotrasē. Jānis atzīmē, ka potenciālie braucēji šobrīd gaida viens uz otru, nevis piesaka savu dalību čempionātā.

1600 klase kopš pērnā gada ir uz iznīkšanas robežas – jau pērn šajā ieskaitē čempionāts nenotika dalībnieku trūkuma dēļ. Taču klases aktīvākie pārstāvji uzskata, ka necensties klasi savākt būtu grēks, turklāt nav izslēgta šīs ieskaites uzplaukšana nākotnē, kā to ir rādījuši vairāki periodi Latvijas krosa vēsturē. Galvenais – šobrīd noturēt šādu klasi.

Jānis Nagla un Mareks Tauriņš – divi klases veterāni – šajā ziemā/pavasarī aktīvi komunicē ar publiku un arī Autocross.lv, lai aktivizētu potenciālos cīņu biedrus. Pašlaik gan pieteikušies tikai trīs braucēji – bez minētajiem arī Raivis Grigorovičs. Jānis par šo situāciju ir visai pikts: “Jocīgi, ka, no vienas puses mēs čīkstam, ka 1600 klasē nav, kas brauc, nesavācas dalībnieki, bet no otras puses dzirdu, ka potenciālie braucēji kopā varētu būt pat desmit. Kur jūs esat? Kāpēc neesat sarakstos? Kāpēc atbildes ir “gaidīšu, kas būs ar klasi, tad domāšu, vai pieteikties.” Ja neviens nepieteiksies, tad no klases neko arī nesagaidīsim. Dažiem līdz starta laukumam palicis pavisam maz, tikai cik saņemties un izdarīt. Klases un sporta vārdā – aiziet, ķeramies klāt un darām! Citam nav īstās detaļas. Ziniet, kādreiz krosā viss bija vienkāršāk – ja nav īstā ātrumkārba, tad pirmajam posmam uzlikām neīsto, lai tikai būtu uz starta, piedalītos un savāktu kādu kopvērtējuma punktu. Tagad dažs jau divus gadus gaida īsto kārbu – gaida, kamēr beigsies tā klasei, kurai tā kārba ir vajadzīga. Veči, ņemam, darām! Saskaitot faktus un baumas, mums šogad ir reāli redzēt uz starta pat desmit mašīnas!”

1600 klasei gan ir tā “laime” (prieks, kur tu rodies!), ka braukt gatavie dalībnieki var pievienoties 2000 Super ieskaitei, jo mašīnas atbilst arī šīs ieskaites noteikumiem. Vērojot dalībnieku sarakstu, īpatnēja sajūta veidojas arī par lielo priekšpiedziņas klasi – trīs dienas pirms pieteikumu termiņa sarakstos ir tikai četri braucēji.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv