Autokross: Open 4500 Baltijas kauss četros posmos

Viesturs Saukāns  04.04.2019 17:00 0

  Autokross, Ziņas

Precizēts Baltijas Open 4500 klases kausa kalendārs – seriāls norisināsies četros posmos, pa diviem Lietuvā un Latvijā. Klases izveidei jābūt veidam, kā ļaut izmantot tik skatāmās automašīnas, ar kaimiņvalsti kopīgi pulcējot lielu dalībnieku skaitu.

Open 4500 klase pat ar divām, trim mašīnām ir katras sacīkstes rota. Taču Latvijas mērogā sastāvu regulāri sapulcināt ir grūti, līdz ar to ne čempionāts, ne jebkāda cita statusa seriāls īsti nesanāk. Taču apvienojot spēkus ar kaimiņvalstīm, pasākums var izvērsties lielisks.

Jau ziņojām par ideju apvienot Baltijas pilnpiedziņas turbo automašīnas, izveidojot aizraujošu seriālu.

Kā noprotams, nav bijis viegli saskaņot sacensību kalendāru. Pirms mēneša bija cerības uz posmu Igaunijā, un pat par vairāk nekā pieciem seriāla posmiem. Taču šobrīd izziņotais kalendārs ir Baltijas aktivitātēm klasisks – dalīts kalendārs ar Lietuvas un Latvijas posmiem. Iesākumam nebūs slikti, jo pirmajā sezonā galvenais būs izveidot un noturēt pieklājīgu dalībnieku skaitu. Ja būtu posms Igaunijā, nav pārliecības, ka tas sapulcinātu, piemēram, Lietuvas sportistus, bet pretī igauņu savā posmā, visticamāk, nebūtu – vismaz pēdējo desmitgadu pieredze liek iztēloties tieši šādu scenāriju.

Latvijā posmi notiks Pilskalnos un Mūsā – abas festivālīgās nedēļas nogales padarot vēl spožākas.

Baltijas kausa Open 4500 kalendārs

1.posms: 14. jūlijs, Latvija, Vidsala, Pilskalnu trase

2.posms: 17. augusts, Lietuva, Pluņģe

3.posms: 7.- 8. septembris, Latvija, Bauska, Mūsa Raceland trase

4.posms: 29. septembris, Lietuva, Marijampole