Autokross: Patiešām labs sastāvs Smiltenes posmam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.08.2020
12:13
Ja atlikušajās dienās līdz Smiltenes posmam nenotiek brīnums, 1600 klase paliks bez čempionāta. Toties esošo braucēju sīkstā pretošanās 2000 Super klases kolektīvam rada lielisku šovu skatītājiem! Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Vienmēr var strīdēties, no cik dalībniekiem klasē sākas “labs sastāvs”, tomēr dalībnieku saraksts pirms svētdien Tepera trasē paredzētā Latvijas čempionāta un Baltijas kausa posma izraisa intrigas sajūtu un vēlmi ātrāk sagaidīt sacensību dienu.

2000 Super klasē pieteikušies 12 dalībnieki, kuru rindas papildinās 1600 klases braucēji. Lai gan 1600 klase līdz ar šādu sastāvu zaudēs šā gada čempionāta statusu, 2000 Super papildinātais kolektīvs sola pamatīgu intrigu gan cīņā par uzvaru, gan pārējā pozīciju sadalē. Pāris patīkamas nianses. Pirmkārt, uz starta atkal gatavojas izbraukt Vecpilī nestartējušie Juris Smilga un Dainis Krūmiņš. Otrkārt, cīņai gatavojas Sindijs Laenko un Toms Lielais. Abiem līdz šim ir minimāla pieredze LAF sacensībās, laiks to papildināt!

Sindijs Laenko krosā debitēja 2016. gadā, aizvadot divas Latvijas čempionāta sacensības 2000 Super klasē. Izmantotā tehnika tobrīd nevarēja konkurēt ar klases līderiem, taču abās sacensībās tika gūtas viena astotā un viena sestā vieta, kas klasē ar padsmit mašīnām bija “stabili”, ja ne “labi”. Skrundenieks 2017. gadā startēja arī Krosa komisijas kausa posmā, bet lielā mērā debijas čempionātā karjera tika nopauzēta.

Toms Lielais Latvijas čempionātā aizvadījis vienu sacīksti 2014. gadā Smiltenes posmā, turklāt veica to ļoti atzīstami. Ar visu motora defektu finālā gūta sestā vieta 11 dalībnieku konkurencē, bet dienas gaitā demonstrētais sniegums bija lielisks. Toms, kurš ir valsts izlases līmeņa handbola spēlētājs, ikdienu pavadot spēlējot Vācijas čempionātā, Smiltenē atgriezīsies uz starta Raivja Grigoroviča Ford Puma automašīnu. Intriģējošs pasākums!

Ja par 1600 klasi, tad Smiltenei gatavi četri braucēji – Arnis Odiņš, Jānis Nagla, Jānis Nikels un Ģirts Kuzmanis. Ja nenotiks brīnums (kārtējais) un Tepera posmā nebūs septiņu braucēju kvoruma, klasei čempionāta statuss ar to būs galā. Lai klase sezonā gūtu čempionāta ieskaiti, vismaz četros posmos jābūt uz starta ne mazāk par septiņiem dalībniekiem. Sezonā paredzēti pieci posmi, Pilskalnos 1600 klasei kvorums neizdevās, kas nozīmēja, ka atlikušajās sacīkstēs kļūdīties nedrīkst. Vecpilī sastāvs bija labs, bet… Taču vīri jāsumina par spītīgo cīnīšanos 2000 Super ietvaros, viņi ir vērtīgs papildinājums priekšpiedziņas cīņām kopumā. Turklāt punkti tiek skaitīti Latvijas kausa ietvaros, kas ir kā “rezerves kopvērtējums” čempionāta izjukšanas gadījumā. Oficiāli gan nekur nav atrodams ne kausa formulējums un noteikumi, ne kopvērtējums, taču Autocross.lv versijā pēc diviem posmiem 1600 klases kausa izcīņas kopvērtējums izskatās šādi: Jānis Nagla 42, Arnis Odiņš 39, Ģirts Kuzmanis 21, Kristers Jakimovs 15, Jānis Lideris 14, Andis Kļava 10, Jānis Nikels 3.

Open 2500 klase no “nāves gultas” pirmssezonā jau otrreiz tikusi līdz deviņu braucēju sastāvam. Pēc Vecpils posma jāsaka – brigāde spītīgi mēģina atkarot centrālā šova klases statusu no 2000 Super klases! Ierindā visi līderi, arī Vecpils posmu izlaidušais čempions un Pilskalnu uzvarētājs Armands Plūme. Interesanti, ka pirmo posmu uzvarētāji kopvērtējumā nav vadošajās pozīcijās. Plūme pēc uzvaras nestartēja, bet Ints Jeršovs pirms Vecpils panākuma Pilskalnos izstājās neciešami ātri, paliekot bez vērā ņemamiem punktiem. Līdz ar to, lai gan pirmie posmi bijuši piedzīvojumu pilni, kopvērtējuma vadībā atrodas Jānis Dreimanis, bet seko divi čempionāta debitanti Arvils Bērziņš un Andris Ustups. Pirms sezonas šāda trijnieka prognoze liktos kā izteikta neorientēšanās tēmā…

Šogad pirmo reizi uz starta stāsies arī Harijs Līgotnis, sastādot tiešu konkurenci Kristapam Ašmanim – abi būs vienīgie Klasikas braucēji (aizmugures piedziņa, motors priekšā).

Stabilais deviņu braucēju sastāvs arī VAZ Klasika cīņās. Vecpils posms vairākiem braucējiem bija postošs avāriju un tehnikas problēmu dēļ, tomēr visi ir atgriezušies pieteikumu sarakstā.

Dalībnieku skaita ziņā vārīgā Xtreme klase sapulcējusi kvorumu arī Smiltenes posmam – tieši septiņi braucēji. Patīkami, ka sarakstā, turklāt pats pirmais, nonāca arī Keivo Koivs, kuram Vecpils posms noslēdzās ar savainojumu. Viņš nebūs vienīgais igauņu braucējs, cīņai pieteikts arī Vecpilī nestartējušais Tēts Vare. Divi braucēji joprojām arī Junior Xtreme ieskaitē – Kristiāns Grencis un Raivo Jānis Beierbahs. Runā, ka drīzumā klasei varētu būt papildinājumi.

Deviņu braucēju sastāvs arī latviešu un lietuviešu sadarbībā stutētajā Mini bagiju klasē. Sarakstos visi galvenie favorīti. Nepietiek, ka šogad cīņā dodas uzreiz trīs Dungvecki – Ažuols un viņa brālēni Patriks un Oskars. Nu ir uzradušies arī divi Pilipaviči – Pilskalnos jau startējušajam Agņum pievienojies arī Kristups Pilipavičs.

Lielisks un jau kādu laiku gaidīts notikums: beidzot startam Buggy 1600 klasē pieteicies labs Latvijas braucēju sastāvs. Turklāt Smiltenē nebūs Baltijas kausa ieskaites, šis būs reāls Latvijas kausa posms. Tiesa gan, no pieciem pieteiktajiem braucējiem divi ir lietuvieši Roberts Janulis un Vitauts Skabeiķis. Taču prieks būs beidzot redzēt trasē ne tikai Justu Grenci, bet arī Arūnu Matulēnu un Edgaru Zīvertu!

Īpaša sajūsma par Baltijas un Igaunijas smago auto cīņām. Šogad pat šķietami pēdējā šī sporta veida bastionā Igaunijā dalībnieku skaits sāka kļūt kritisks, sevišķi D12 klasē. Taču uz Smilteni gatavojas septiņu dalībnieku brigāde D12, lielisks 13 braucēju sastāvs B6000, plus septiņi braucēji arī Igaunijas čempionāta D13 (GAZ 53) klasē.

D12 klasē vēl bez tradicionālajiem Latvijas kaujiniekiem uz starta stāsies arī debitants Artis Kirķis, pievienojoties Ingum Staško, Bruno Leimanim un Alvilam Igovenam. No 13 B6000 braucējiem seši ir Latvijas pārstāvji – šādi turpinot, drīz varēs rīkot atsevišķi Latvijas čempionātu! Uz starta plāno izbraukt abi brāļi Ramati – Ainārs un Dinārs, Jānis Kozlovskis, Intars Bališevs, Aigars Lizums un sezonas debitants Igors Sima. Smago auto braucēji uz Smiltenes posmu nepieviļ, būs ko redzēt!

Smiltenes posmam svētdien sastāvi gatavi. Gaidām ar nepacietību!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv