Autokross/Rallijkross: Grencim pjedestāls, un citi mūsējie ārzemēs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.06.2022
18:31

Latvijas autokrosa braucējs Ervins Grencis nedēļas nogalē Vācijā sasniedza otro vietu Eiropas čempionāta trešajā posmā Vācijā. Aizvadītajās nedēļās Latvijas sportisti startējuši vairākās sacensībās ārpus dzimtenes.

Ervins uz pjedestāla, Kristiāns šoreiz uz jumta

Vācijā, Mačenbergas trasē turpinājās Eiropas autokrosa čempionāts – trešais posms pēc abiem Baltijas etapiem Mūsā un Vilkičos. Dalībnieku skaits arī šajā posmā nebija spožs, jo nevienā no klasēm tas nesasniedza pilnus divus desmitus. Šī gan ir atsevišķa tēma, ko jāanalizē ne tikai līdzjutējiem, bet arī attiecīgajai FIA komisijai. Var teikt, ka Baltijas posmi nav populāri salīdzinoši neizdevīgās posmu ģeogrāfijas dēļ, bet Mačenberga ne pārāk patīkot vairumam braucēju, tāpēc “īstā” sezona sākšoties ar nākamajiem posmiem. Taču, pirmkārt, Baltija plus Mačenberga kopā veido praktiski trešdaļu sezonas, lai šos posmos tā vienkārši atmestu, jo “nepatīk”. Otrkārt, gaidāmā Novapakas sacīkste Čehijā tikai nedaudz uzlabo situāciju – pieteikumos SuperBuggy klasē 27 dalībnieki, Buggy 1600 33, kas ir labi rādītāji. Pārējās klasēs gan niecīgs dalībnieku skaita pieaugums. Kas interesanti, Novapakā, kas Eiropas krosu uzņems šonedēļ, kā papildu klase nosaukta TouringAutocross, jeb pilnpiedziņas salonauto. Latvijā un Lietuvā šāda ieskaite neguva popularitāti, savukārt Čehijā pilns pieteikumu saraksts – 20 dalībnieku!

Vācijas posmā SuperBuggy klasē Ervins Grencis aizvadīja šī gada labāko sacīksti, uzvarot visos trīs kvalifikācijas braucienos un būdams pirmais arī savā pusfinālā. Finālbraucienā gan neizdevās startā pārspēt otru tikpat lieliski startējušo Petru Nikodemu (arī uzvarēja visos priekšbraucienos un pusfinālā). Čehs izmantoja iespēju un guva otro uzvaru trijos posmos. Ervins otrais – rezultāti līdzīgi kā pirmajā posmā Latvijā. Trešo pozīciju sasniedza vēl viens čehs Ždeneks Antonijs.

Kopvērtējumā pēc šī posma rezultāti kļuvuši ļoti blīvi, jo katrs no līderiem piedzīvojis vismaz vienu ne pārāk veiksmīgu posmu. Līderis ir Nikodems (82), seko Bernds Štūbe (75, Vācijā septītais), Džonijs Feilāds (74, Vācijā ceturtais), Maiks Bartelens (73, Vācijā piektais) un Grencis (68).

Pēc lieliskas sacīkstes otrajā posmā Lietuvā šoreiz mazāk veiksmes Kristiānam Grencim JuniorBuggy klasē. 15 dalībnieku konkurencē sestdienas vakarā juniors uzvarēja pirmajā kvalifikācijas sērijā, turpinot Vilkičos iesākto augsto rezultātu sēriju. Taču sestdienas rīts nesa negantu pārsteigumu – Kristiāns, atrodoties brauciena vadībā, apmeta kūleni. Tā kā bagija drošības karkass bija bojāts, cīņa ar to arī noslēdzās. Taču labā ziņa – pēc rezervētā snieguma Mūsā Kristiāns Grencis ieguvis lielisku ātrumu un cīņassparu! Kūlenim jāaizmirstas, iesāktais jāturpina.

Formāli Grencim JuniorBuggy klasē 14. vieta. Kopvērtējumā pēc trim posmiem septītais. Uzvaru klasē – trešo pēc kārtas – sasniedza čehs Arnosts Florians, kurš sāk izskatīties pēc galvenā favorīta uz čempiontitulu šajā klasē.

Buggy 1600 klasē uzvaru sasniedza Kevins Peterss, otrais bija Markuss Vibelers – abi punktu ziņā sāk atrauties no pārējiem čempionāta kopvērtējumā (Vibelers pirmais). CrossCar klasē pēc neveiksmes Bauskas fināla startā jau otro uzvaru sasniedzis francūzis Davids Meāts, bet kopvērtējumā vadošais četrinieks pašlaik ļoti cieši viens otram: Meāts 80, Firence 80, Mūsas uzvarētājs Komte 79, Molls-Hernandess 76. Meāts gan šķiet pārāks par konkurentiem, taču nedrīkst atkārtot Latvijas posma kļūdas.

Vācijā startēja arī CrossCar Academy Trophy sezona, pirmajā posmā uzvara Valentino Ledam.

Baldiņš turpina ekstravaganto sezonu

Aizvadītās nedēļas bija saspringuma pilnas Ronaldam Baldiņam. Vispirms Kouvolā aizvadīti trešais un ceturtais posmi RallyX Nordic seriālā. Abu dienu rezultāts līdzīgs – savā pusfinālā trešā vieta un, attiecīgi, 12. un 13. pozīcija abos posmos.

Vēl Ronalds aizvadīja pirmo posmu Nitro Rallycross seriālā, Lidenhilas trasē Lielbritānijā. Pirmajā dienā startēts lieliski – viņš pārliecinoši iekļuva finālā, pretendējot pat uz posma uzvaru. Taču noslēgums bēdīgs – cīņā par otro vietu Baldiņš piedzīvoja avāriju, apmetot kūleni. Uz nākamās dienas cīņu tehniku izdevās atjaunot, taču grūtāk klājās ar avārijā savainoto roku – tā traucēja aizvadīt pilnvērtīgu cīņu. Otrajā dienā izdevās nodrošināt vietu pēdējās iespējas braucienā, taču tur cīņa arī apstājās.

Toties nākamais Ronalda uznāciens gaidāms jau nākamnedēļ Rīgā, kad Biķerniekos tiks aizvadīti nākamie divi RallyX Nordic posmi!

Augsti rezultāti Igaunijas rallijkrosā

Igaunijas rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Misso trasē 32 dalībnieku konkurencē Xtreme klasē Jānis Baumanis sasniedza piekto vietu. Pēc kvalifikācijas trīs braucieniem Jānis bija ceturtais, bet finālā uzrādīts brauciena ātrākais apļa laiks.

Igaunijas čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem Baumanis ir piektais, taču situācija čempionātā ir ļoti saspringta, jo no otrās līdz sestajai vietai braucēji ir četru punktu robežās.

SuperCar klasē Jānis Veģeris septiņu dalībnieku konkurencē pēc trim kvalifikācijas braucieniem bija ceturtais, šis pats rezultāts arī finālā – ceturtā vieta. Kopvērtējumā pēc trijiem posmiem Jānis ir trešajā vietā no sezonā deviņiem startējušajiem braucējiem.

Pjedestāls Igaunijas autokrosā

Jūnija sākumā Ohekatku trasē Igaunijā aizvadīts nacionālā smago auto čempionāta trešais posms. Vienīgais šajā sacīkstē startējušais Latvijas pārstāvis Artis Kriķis GAZ 51/52 klasē piecu dalībnieku konkurencē sasniedza trešo vietu, kopvērtējumā saglabājot ceturto pozīciju. Tiesa, sezonā kopumā startējuši tikai seši braucēji, no kuriem visos posmos cīnījušies vien četri dalībnieki. Šobrīd jātur īkšķi par B6000 smago bagiju klasi, kura jūlija vidū Pilskalnu trasē uzsāks Latvijas kausa sezonu.

Autokross: Kristiāns Grencis uz pjedestāla Vilkičos

 

Autokross: Teksta tiešraide: Eiropa atkal Mūsā!

 

Autokross: Brāļiem Ramatiem dubultuzvara Misso

 

Rallijkross: Baldiņš divreiz top-10, saprot mājasdarbus

 

Rallijkross: Latvieši pirms Baltijas iesildās ar pjedestāliem

 

Šonedēļ startē jaunais rallijkross, Igaunijā jau pjedestāli

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv