Autokross: Šogad iespējami degvielas testi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.02.2016
12:42

Pēdējos gados arvien vairāk tiek diskutēts par Latvijas autokrosa čempionātā izmantoto degvielu – kontroles trūkums atsevišķiem sportistiem ļāvis pārsniegt noteikumos atļautās degvielas sastāva robežas. Lai arī šie apgalvojumi paliks baumu līmenī, šā gada Latvijas čempionātā un citās LAF Krosa komisijas sacensībās iespējama degvielas pārbaude.

Jāatzīmē, ka Latvijas čempionāta klašu tehniskie noteikumi ļoti precīzi un niansēti atrunā, kādu degvielu drīkst un nedrīkst izmantot. Vienkāršiem vārdiem runājot, aizliegta gan tā sauktā sporta degviela, gan arī plašas diskusijas izraisošā E85 degviela.

Uz šā gada čempionātu izmantojamās degvielas noteikumi nav mainījušies. LAF Krosa komisija arī neplāno veikt izmaiņas, uz ko vedina atsevišķi sportisti.

Piemēram, E85 degvielas izmantošana netiks atļauta gan drošības, gan sportiskuma apsvērumu dēļ. Ja konstatēta degšana, liesmas jādzēš ar citas specifikas dzēšamajiem aparātiem nekā tiek izmantots čempionātā. Lieki piebilst, ka sacensību rīkotājiem dzēšanas materiāla nodrošināšana maksātu gandrīz divreiz dārgāk.

Turklāt E85 degvielas izmantošana rada nopietnus sarežģījumus arī tehnisko noteikumu ievērošanas kontrolē. Atļaujot izmantot šo degvielu, kļūst praktiski neiespējami Latvijas mērogos konstatēt, vai, deklarējot E85 izmantošanu, sportisti patiesībā nelieto tā saukto sporta degvielu. Lai to konstatētu, jāveic analīzes ārvalstu laboratorijās, kas, savukārt, ievērojami sadārdzina testu izmaksas.

To visu ņemot vērā, vienkāršāk, kā arī lētāk gan sportistiem, gan rīkotājiem, gan tehniskajai komisijai ir E85 degvielu neatļaut.

LAF Krosa komisija paredz, ka šā gada sacensībās izvēles kārtībā tiks veikti degvielas testi.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv