Autokross: Vai čempionāta klasēs jūtam favorītus? (Balsojums!)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.05.2022
18:28

Svētdien startē Latvijas autokrosa čempionāts, pirmais posms Brenguļu autotrasē. Iepriekš apskatījām klašu dalībnieku sastāvus, bet, vai no šiem sastāviem var izlobīt izteiktus favorītus, kuri dalīs šā gada titulus?

Skaidrs, ka prognozēšana ir nepateicīga lieta, tomēr ik sezonu līdzjutēji vēro dalībnieku sastāvus un cenšas iztēloties gaidāmās cīņas scenārijus. Autocross.lv piedāvā savas versijas, tomēr ar balsojumu par katras klases favorītu var iesaistīties arī lasītāji!

1600: Skati čempiona virzienā?

Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klasē notiks totāla paaudžu maiņa līderpozīciju dalīšanas kontekstā. Tā vien šķiet, ka šogad šī klase sarūpēs arvien jaunus posmu uzvarētājus, ja vien nākamajos posmos tomēr neuzradīsies līdzšinējie veterāni, kuru šobrīd sarakstos nav: piemēram, Andis Kļava, Jānis Nagla, Jānis Lideris, kuri pērn visi trīs guva pa uzvarai. Pērn ceturto uzvaru sasniedza čempionāta debitants Dāvis Ūdris. Interesanti, lai gan viņš ir pēdējās līdz šim notikušās sacīkstes uzvarētājs, un viņa kontā ir tikai viena posma uzvara, viņš ir uzvarām bagātākais šīs klases braucējs, kurš svētdien būs uz starta! Respektīvi, vienīgais, kurš zina, kā garšo Latvijas autokrosa čempionāta posma uzvara. Attiecīgi, viņš kā čempions un vienīgais uzvarētājs šobrīd uzskatāms par klases galveno favorītu. Tomēr, vai tik vienkārši?

Aizdomīgi skatieni būtu jāpavērš Pētera Āboliņa, Ģirta Kuzmaņa un Jura Narubina virzienā. Tiesa, runā, ka Āboliņš varētu šajā posmā nestartēt, Narubina auto smagi cieta avārijā Biķerniekos. Līdz ar to Kuzmanis kļūst par vienu no galvenajiem Ūdra konkurentiem un uzvaras pretendentiem. Ģirta lielākais mīnuss – regulārās tehnikas izturības problēmas, kas nīcinājušas vienu sacīksti pēc otras. Ja mašīna izturēs, viņš var būt arī priekšā čempionam.

Balso par klases favorītu!

2000 Super: Pērnā dueļa turpinājums

Lieliskajā 16 dalībnieku 2000 Super klasē, liekas, varam runāt par pērn sāktā Ritvara Kārkliņa un Ivo Gabrāna dueļa turpinājumu. Pagājušā gada cīņa izvērtās gana asa un principiāla. Nav iemesla domāt, ka šogad būs citādāk. Gabrāns tikko aizvadīja spēcīgu Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posmu, kurā dienas gaitā sevi pieteica kā uzvaras pretendentu. Panākums gan neizdevās, tomēr šķiet, ka mazāk ātruma trūkuma dēļ – uzvara izslīdēja no rokām savstarpējo cīņu dēļ ar pārējiem konkurentiem, attiecīgi, varam runāt par Džokera stratēģijas defektu. Vai Kārkliņš joprojām noturēs garo panākumu sēriju? Piecos gados četri Latvijas čempiona tituli, kāpēc gan tas nevarētu turpināties? Būs atraktīvi…

Un tomēr, neviens cits no pārējiem? Gribas domāt, ka kādu no posma uzvarām varētu “nozagt” arī citi braucēji. Tomēr pašlaik grūti prognozēt tādu braucēju, kurš stabili varētu turēt Kārkliņa un Gabrāna ātruma un stabilitātes kombināciju. Potenciālie uzvaru “zagļi”, kuri var izšaut: Toms Lielais, Māris Mardoks, Jānis Orbidāns, Viesturs Plētiens, Aigars Kļaviņš… Nav tā, ka aiz favorītu mugurām nebūtu spēcīgu braucēju.

Balso par klases favorītu!

Open 2500: Gustāns pret pilnpiedziņām

Vispirms jāatzīmē, ka prieks par Open klasi, kas tomēr arī šogad ir gatava piedāvāt ieskaitei derīgu dalībnieku sastāvu. Čempionātu atstājis pēdējos trīs gadu čempions Armands Plūme. Nejauks secinājums – klasē, līdz ar to, varētu kļūt interesantāk! Taču tā ir vairāk uzslava čempionam – viņš vienkārši bija pārāk spēcīgs!

Šogad, šķiet, vērosim Inta Jeršova un Aigara Bajāra Subaru dueli, bet ļoti nopietni abiem būs jārēķinās ar vicečempionu Jāni Gustānu. Vērojot iepriekšējo gadu tendences, ļoti daudz izšķirs tehnikas izturība, kas bijusi vājā vieta gan Jeršovam, gan Gustānam. Un tas var spēlēt par labu Bajāram, kurš varbūt šobrīd nešķiet salīdzināms ar Jeršovu ātruma ziņā, tomēr tehnika statistiski bijusi izturīgāka. Viņu klasē nebūs daudz, taču čempionāts var izrādīties ļoti aizraujošs.

Balso par klases favorītu!

Xtreme: Neško. Vēl kāds?

Nenosaukt čempionu, kurš pērn uzvarēja visos posmos, par galveno favorītu, būtu muļķīgi. Tāpēc tā nedarīsim – Mikus Neško viennozīmīgi būs šā gada favorīts.

Klasē pieteikušies 13 dalībnieki. Daudz, kas nozīmē, ka katra kļūda – arī visātrākajam – var nozīmēt palikšanu bez uzvaras. Vai Neško arī šī sezona būs tikpat pārliecinoša? Pagājušā gadā visā čempionātā kopumā startēja tikai astoņi braucēji, šobrīd pieteikumu pirmajai sacīkstei ir par trešdaļu vairāk.

Čempiona galvenais apdraudējums, šķiet, būs Keivo Koiva, Montas Beierbahas un, iespējams, kopš 2017. gada nestartējušā Jāņa Geistera personā. Starp citu, sākot ar otro posmu klases dalībnieku skaits varētu paaugties vēl par divām, trim mašīnām, to vidū uz starta varētu iziet arī titulētākais Gatis Geisters.

Interesanti būs vērot Koiva situāciju: viņš Biķerniekos debitēja ar jaunu bagiju, pārsēžoties uz Speedcar. Nevar teikt, ka viņš būtu ticis līdzi klases līderiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, tomēr to varētu norakstīt uz paša braucēja minimālo asfalta braukšanas pieredzi. Tagad tiks testēts jaunais auto – skaidrs, ka Koivs ļoti labi prot braukt krosā, tostarp Brenguļos, bet, vai tikpat drošs būs viņa auto?

Balso par klases favorītu!

VAZ Klasika: Iespējas visiem gribētājiem!

Arī VAZ Klasika ieskaitē šogad jautrības netrūks. Klasi atstājuši uzreiz divi galvenie favorīti, pēdējo gadu čempioni Jānis Linde un Kalvis Tēts. Iedomājieties – viņi sadalījuši pēdējo sešu gadu čempiontitulus! Kurš būs pirmais, kurš uzsāks jaunu ēru?

Gribētāju netrūkst – aiz Lindes muguras bija daudzi. Jānis Logins, Raitis Gusevs un Armands Ķēniņš jānosauc kā galvenie favorīti. Zinot, cik bieži VAZ Klasika pjedestālu pozīcijas izšķīruši arī lēmumi pēc finālbraucieniem, skaidrs, ka būs interesanti. Visiem trim ir aizraujoša vēsture arī vizītēs pie tiesnešiem – faktors, kas šādā konkurencē var izšķirt daudz.

Balso par klases favorītu!

Mini: Mirošņiks un lietuvieši

Lietuvas mazo braucēju komandas, šķiet, noelsās tajā brīdī, kad pieteikumos parādījās pēdējo gadu favorīts un iepriekšējo divu gadu čempions Emīls Mirošņiks. No mūsu braucējiem viņš šķiet galvenais favorīts, bet opozīciju joprojām varētu veidot Ažuols Dungveckis, Kristups Pilipavičs un citi lietuvieši.

Šis gads varētu būt izrāviena sezona Klāvam Žvaginam, kuram no jau ir pieredze pat salonauto cīņās – viņš debitēja rallijkrosa Yaris Cup ieskaitē. Tāpat var pārsteigt Jēkabs Linde.

Balso par klases favorītu!

Junior Xtreme: Sāk palikt neprognozējami!

Kamēr Junior Xtreme klasē bija divi, trīs braucēji, bija visai viegli prognozēt ne tikai uzvarētāju, bet visus rezultātus uzreiz. Nupat stāsts kļūst sarežģītāks! Favorītiem Markusam Ūtēnam un Raivo Jānim Beierbaham straujāk būs pietuvojies Jānis Kozlovskis, kurš arvien vairāk varētu būt pieaudzis pats savai mašīnai. Arī Mata Zavarska, bijušā Mini klases čempiona, debija šajā klasē var izrādīties pārsteigumu pilna.

Balso par klases favorītu!

Buggy 1600: Zīverts.

Žēl, ka Buggy 1600 klasē aprāvās pērn sāktais progress. Tiek solītas trīs mašīnas, no kurām galvenais favorīts būs pērnā gada uzvaru dalītājs Edgars Zīverts. Gribētos, lai nākamajos posmos uzrodas arvien jauni dalībnieki, arī no kaimiņvalstīm.

Balso par klases favorītu!

Autokross: Latvijas čempionāta klases gatavas startam!

Autokross: Tuvojas noslēgumam pieteikšanās LAČ pirmajam posmam

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv