Folkreiss: Atmiņu klade: Kāds bija pēdējais FZK posms?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.01.2023
16:44

Vai tiešām šogad izdosies Folkreisa Ziemas kauss? Ja jā, tā būs pirmā ziemas sezona kopš 2019. gada cīņām, jo turpmākās sezonas izjauca laika apstākļi un Covid-19 radītie ierobežojumi sportistiem un rīkotājiem. Kurš atceras līdz šim pēdējo ziemas posmu?

2019.gada Folkreisa Ziemas kauss notika trīs posmos, lai gan sacīkšu bija paredzēts vairāk – arī šo sezonu ietekmēja laika apstākļi. Cīņas varēja notikt Vecpilī, Brenguļos un Pilskalnos. Uzkrītošs dalībnieku skaits – pirmajā posmā 17, otrajā 23 un trešajā 22 braucēji, kas šobrīd šķiet “gandrīz nemaz”. Lai gan uzreiz jāatzīmē, ka šā brīža Mūsas posmu pieteikumu saraksts ietur stilu…

Cīņa par kopvērtējuma pirmajām pozīcijām bija interesanta, tomēr spoži uzziedēja Artis Biezais, kurš bija uzvarējis pirmos divus posmus, un uz Pilskalniem devās visai pārliecinošā vadībā. Viņa galvenie konkurenti bija Ivo Gabrāns, Mārtiņš Spīķis, brālis Raivis Biezais un trešais tā laika SK Garkalne Racing braucējs Ermīns Vācietis.

Pilskalnos vēl nebija skaidrs, vai pēc šīs sacīkstes vēl būs atlikušie posmi vai nē. Bija cerība uz sacīksti Madonas pusē, tomēr nākamajā dienā pēc Pilskalniem posms tika atsaukts un cīņa galā.

Artis Biezais trešajā sacīkstē finālā finišēja aiz Vācieša. Intriģējošākais fināla brīdis bija Arta sadursme ar Gabrānu, kas tobrīd faktiski izšķīra Ziemas kausa likteni – Ivo, paliekot bez laba rezultāta Pilskalnos, faktiski izkrita no cīņas par titulu pat, ja sekotu vēl kāds Ziemas kausa posms. Abu favorītu sadursme lika līdzjutējiem noelsties, jo šķita, ka pēc fināla gaidāma pamatīga plūkšanās par Biezā manevru. Taču abi prata izskaidrot notikušo: Artis ziņoja, ka Ivo atstājis pārāk tukšu iekšmalu, bet Ivo atzina, ka kļūdījies pats, un faktiski visu finālu aizvadījis pārāk nervozi un ar kļūdām.

Kopvērtējumā garkalniešiem “sastājās” sapņu rezultāts gan posmā, gan sezonā: aiz Vācieša un A. Biezā finišēja R. Biezais, bet kopvērtējumā secība – Artis, Ermīns, Raivis. Šis, šķiet, joprojām ir vienīgais gadījums Folkreisa Ziemas un arī Vasaras kausos, kad vienas komandas braucēji savāca visus sezonas kopvērtējuma kausus.

Interesanti, ka tās ziemas Junioru kausā bija vien četri dalībnieki, turklāt nevienā no posmiem nebija vairāk par diviem. Labākais rezultātā – Miks Gabrāns, kurš šo panākumu atkārtoja arī vasaras Junioru kausā, bet jau 2020. gadā kļuva par Vasaras kausa ieguvēju lielajā kopvērtējumā.

Atgādinām, ka Artis Biezais šo gadu sāk kā Folkreisa Lielās Balvas turētājs – ar apmaksātu sportista licenci un dalības maksu visās gada Folkreisa sacensībās. Noprotams, ka viņa mērķis šogad ir debija Folkreisa 4WD klasē.

Folkreiss: Ziemas kauss izšķiras sadursmē

Folkreiss/Autokross: LIVE: Pilskalnu svarīgā ziemas kauja!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv