Folkreiss/Autokross: Klasiski labs Folkreiss, pārsteidz krosa klase

Viesturs Saukāns  01.08.2019 16:04 0

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Strauji tuvojas Vecpils autokrosa festivāls, kurā sestdien tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms, bet svētdien Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa sacīkste. Folkreisā klasiski aizraujošs sastāvs ar interesantām niansēm, bet Krosa komisijas kausa sastāvs ir patīkams pārsteigums!

Par čempionāta posma dalībnieku sastāvu informējām jau iepriekš, savukārt trešdien noslēdzās svētdienas Folkreisa un autokrosa posma pieteikšanās kampaņa. Folkreisā 37 pieteikumi, ar visiem galvenajiem spēlētājiem ierindā. Autocross.lv atmet domu izteikt prognozes pirms gaidāmā posma par iespējamo uzvarētāju, jo šī sezona atkal veidojas neprognozējama – līdzšinējos trijos posmos trīs dažādi uzvarētāji (Miks Gabrāns, Māris Zālītis, Sandris Vigulis), turklāt neviens no viņiem nav kopvērtējuma pirmajās divās vietās (par situāciju kopvērtējumā šeit)

Folkreisa sarakstos interesantas nianses uz šo posmu. Trasē dosies Līga Spīķe, kurai šī būs otrā sacīkste Folkreisā. Līga debitēja 2015. gadā posmā Aizkraukles trasē, toreiz sarežģītā trasē gūstot cienījamu 20. vietu 43 dalībnieku konkurencē.

Pēc pārtraukuma trasē atgriezīsies Emīls Baltaiskalns, kurš pēdējās sezonās startē minimāli, iepriekšējo reizi uz starta stājoties pērnā gada nogalē Mūsas posmā. Tikmēr cits kurzemnieks Andis Dreimanis svētdien uz starta stāsies jau kā Latvijas autokrosa čempionāta braucējs – sestdien gaidāma debija 2000 Super klasē.

Panākumu garšu vēlreiz cerēs izbaudīt Pilskalnos Folkreisā debitējušais krosa braucējs Ģirts Kuzmanis. Viņš iepriekšējā posmā sarūpēja vienu no spožākajām pēdējā laika debijām, ar īrētu mašīnu lielajā konkurencē sasniedzot otro vietu. Lai gan Latvijas Folkreisa vēsturē pa laikam bijuši debitanti, kuri debijas reizē ir tuvu līderiem, tik spožs rezultāts kādu laiku nebija novērots.

Pārējais sastāvs ļoti klasisks, ar daudziem regulārajiem dalībniekiem ierindā.

Krosa komisijas autokrosa kauss Vecpils posmam izvērties par pamatīgu pārsteigumu, turklāt nav izslēgts, ka pārsteigumi turpināsies sacensību rītā. Šobrīd pieteikti 17 dalībnieki, kas Vecpils posmam ir neraksturīgi daudz. Ar lielu dalībnieku skaitu Krosa komisijas posmi izceļas, piemēram, Smiltenē (jo pirmais vasaras posms, kad čempionāta braucēji dodas iesildīties), Brenguļos (jo Nakts kross un Čempionu kross ir spēcīgi produkti un braucēju magnēti)… Taču Vecpils ir klasiska Krosa komisijas kausa sacīkste, kura šobrīd demonstrē ļoti labu sniegumu šīs kausa izcīņas kopējā kontekstā.

Pirmkārt, pozitīvi, ka cīņā dosies vairāki braucēji, kuri ir ar sacensību pieredzi ārpus LAF seriāliem – kurzemnieki Juris Strazdiņš un Ģirts Bauļkalns gatavi cīņai Vecpilī, debitējot Krosa komisijas kausā. Ģirts nāk ļoti spēcīgi, jo sestdien debitēs Latvijas autokrosa čempionāta B600 klasē. Ierindā būs arī Kurzemes posmos Vecpilī un Priekulē startējošais Andris Tuskens, kurš šā gada Priekules debijas posmu noslēdza ar uzvaru, un būs favorīts arī svētdien. Sacīkstē uz starta dosies Jānis Šteins, kurš 2016. gada vasarā aizvadīja vienu sacīksti Folkreisā. Jānis krosā debitēs ar to pašu Volvo S60, ar kuru Folkreisā startēs Mārtiņš Spīķis.

Krosa komisijas kausa cīņās plāno doties arī sestdienas čempionāta posmam pieteiktie Aivars Galbāliņš, Raimonds Mūrnieks, Viesturs Plētiens, Juris Mesters, Māris Mardoks. Pēc ilga pārtraukuma – neticami, kopš 2014. gada – uz starta stāsies Endijs Skolmeistars, bet kopš 2016. gada pirmajā cīņā dosies Lauris Roberts. Lauris, starp citu, Vecpils sacīkstēs gan čempionātā, gan Krosa komisijas kausā savulaik sarūpēja spilgtus panākumus.

Tuskens nebūs vienīgais ar pilnpiedziņas automašīnu – ar Aigara Bajāra Subaru krosā plāno debitēt Andris Ustups. Lai gan krosā Andris nav startējis, viņš savulaik aizvadīja vairākas sezonas rallija un rallijsprinta sacensībās, demonstrējot ļoti cienījamu ātrumu. Ja braucējs tiks galā ar bara braukšanas pirmo izbīli, viņš var izrādīties daudz nopietnāks konkurents līderiem nekā no debitanta varētu gaidīt.

Sastāvs krosa klasē varētu papildināties, jo sportisti, sestdien veikuši Latvijas autokrosa čempionāta posmu, var nolemt palikt uz nākamās dienas kausa sacīksti, kas nav aizliegts. Protams, kāds sestdienas problēmu dēļ var arī atkrist, taču to ļoti negribētos piedzīvot.