Folkreiss: Bogenam trešā uzvara pēc kārtas, Brenguļi – līmenī

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.07.2012
17:03

LAF Folkreisa Vasaras kausa trešajā posmā trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja cēsinieks Rūdolfs Bogens, nostiprinoties kopvērtējuma vadībā. Aiz viņa finišēja šosezon pirmo reizi uz pjedestāla kāpušie Renārs Ēķis un Mārtiņš Starks. Labākais juniors – Ēķis, labākā komanda – Autosporta Nākotne (Bogens, Sandis Džeriņš, Rihards Dainis). Pretēji prognozēm, Brenguļu autotrase sarūpēja lielisku sacīksti ar labu trases segumu un skaistu cīņu.

Bogens turpināja uzvaru sēriju kvalifikācijās – Brenguļos uzvarēti visi četri priekšbraucieni, kas nozīmē, ka šogad viņš nav uzvarēts nevienā Vasaras kausa braucienā. Arī fināls bija pārliecinošs. Ēķa otrā vieta kļuva droša brīdī, kad ar degvielas sistēmas defektu izstājās Rihards Dainis, ar kuru cīņa bija atraktīva. Savukārt Starks trešo vietu izrāva praktiski finiša taisnē, apdzenot lieliski progresējušo Edgaru Paculu. Aiz viņiem vēl viens dienas pārstegums Edgars Brēde (guva arī pirmo kvalifikācijas brauciena uzvaru), bet sešiniekā arī Sandis Džeriņš.

Uz starta stājās četri debitanti. Labākais no viņiem – ar aizmugures piedziņas Mazda RX7 braucošais Mareks Treijs, kurš sasniedza 15. vietu. 16. pozīcijā Aleksejs Mitušovs, kurš gan kvalifikāciju noslēdza vienu pozīciju aiz pārinieces, debitantes Beates Klipas. Andra Spilvas sacīkste noslēdzās pēc pirmās kvalifikācijas, kad Opel Corsa piedzīvoja pusass defektu. Beate, savukārt, duelī ar Lieni Āboliņu, kļuva par labāko dāmu vērtējumā. Tiesa, gan vienu, gan otro mocīja pamatīgi tehnikas defekti visas dienas garumā.

Dienas laikā fiksēts viens kūlenis – Jānis Nordens apgāza tikko uzbūvētu Opel Astra. Tiesa, defekti pārsvarā kosmētiski.

Jāpiebilst, ka Brenguļu autotrase bija pilnībā mainījusi savu sniegumu. Pēc aizvadītā Latvijas čempionāta posma trase atbaidīja dalībniekus, paliekot ļaužu prātos kā bedru poligons. Taču svētdien cīņu vieta bija lieliska un sarūpēja labu sacīksti sportistiem un lielisku izrādī skatītājiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv