Folkreiss: Latvieši spiego Somijā [foto]

Viesturs Saukāns  01.06.2011 09:13 11

Latvijas Folkreisa braucēji Ermīns Vācietis un Agris Bahmanis pabijuši Somijas analoga sporta veida sacensībās, cītīgāk izpētot šo sporta veidu. Secinājumi: viss notiek izcili raiti, bet tehnika, lai arī vizuāli šausmīga, sagatavota augstvērtīgi.

Ermīns Vācietis, kurš pats ir viens no aktīvākajiem Latvijas folkreisa dalībniekiem un ideju ģenerētājiem, saka: „Pirmkārt, ir skaidrs, ka mūsu mašīnas ir kā no salona, jo vizuāli Somijas folkreisa parks izskatās briesmīgi. Toties somi ļoti koncentrējas tieši uz motoru gatavošanu un jaudu meklēšanu. Ātrumi ir mežonīgi. Trase – lieliskā stāvoklī. Starplaikos greideris trasē darbojās, taču tā īsti neredzēju iemeslu, kāpēc trase vispār būtu kaut kas jādara. Jāņem vērā, ka Somijas dabīgie apstākļi ir ļoti pateicīgi šādām aktivitātēm, zeme ir ļoti cieta. Tajā pašā laikā trasē bija arī daudz asfalta. Izmantotās riepas – brīvas izvēles vasaras riepas, tātad bez jebkādiem M+S un līdzīgiem risinājumiem. Braucienu norise – ļoti raita un dinamiska. Uz starta bija krietni virs 100 dalībniekiem, bet sacīkstē bija daudzi desmiti braucienu. Trasē pavadītais laiks – 11:00 no rīta sākās, 17:00 jau viss bija beidzies, lielisks temps. Kvalifikācijas braucienos sportistiem jāaizvada tikai divi apļi, bet finālos – trīs, tātad viss notiek sprinta režīmā, kur katrs līkums tiek veikts kā pēdējo reizi – nav laika nogaidīšanai, ir jāuzbrūk, ja gribi labāku vietu. Starta procedūra bez kavējumiem: kad viens tiesnesis, atbildīgs par trases gatavību, paceļ karogu un ziņo, ka trase ir brīva, starta tiesnesis dod startu nākamajam braucienam. Neviens netiek gaidīts, nekāda mīcīšanās pa starta laukumu. Evakuācija ātra – vairāki traktori, kuri ir gatavi uzlikt uz dakšām katru plīsušo auto un aizvest malā. Kontakti – minimāli, viņi ļoti izvairās no sadursmēm un sagriešanām, jo tas tiek vērtēts ļoti stingri no tiesnešu puses. Tajā pašā laikā sānu kontakts notiek uz nebēdu, tas arī Somijā ir atļauts.”

Mūsu sportisti arī izteica iespēju doties uz Somijas sacīkstēm pamēģināt savus spēkus un, ja šis virziens izdodas, viņi būtu gatavi parūpēties par kāda Somijas sportista ierašanos uz mūsu folkreisu. Tiesa, somiem tas varētu būt sarežģīti – dienā, kad latvieši apmeklēja aprakstīto sacīksti, valstī citos reģionos notika vēl pāris folkreisa sacensības. „Tur ir trase gandrīz katrā ciemā, sports ir ļoti populārs, dalībnieku – simtiem,” saka Vācietis.

Mūsējie arī cītīgi iemūžinājuši Somijā redzēto: FOTO ŠEIT

 • labs! man ar ir doma kkad vasaraa aizshaut uz skandinaavij

 • Ilvis

  Pie mums tiešām ir ĻOTI smukas mašīnas! :-)) Un par to priex! :yes:

 • Juris

  Mūsu braucējiem nav attieksmes nopietnas pret šo sporta veidu un temdēļ TUR liekas ka ir krutākas .

 • Ermīns

  Nevar teikt, kad TUR ir “krutāk”, vienk. savādāk! Cita specifika trasēm, tāpēc auto tiek gatavoti pilnīgi savādāk! Trases ir ļoti līdzenas, bez tramplīniem un bedrēm, līdz ar to piekare nav svarīga, viss spēks ir motors… 8-)

  P.s vēl vācam info, kas ir vajadzīgs lai būtu iespēja piedalīties, kādā gonkā Somijā, jo vēlme ir aizbraukt ciemos uz Folkreis “dzimteni”… :-) Ja vēl kādam ir līdzīgas domas, dodam ziņu :-)

  • Ermīns

   Uzreiz bija sakidrs, ko mums vajag pārņemt no turienes – operatīvie sarti! Starp braucieniem, ja nav kritušo, starplaiks ir labākā gadījumā 1min.

   • Kostiks

    nepagūs apmainīties braucēi, šī tradīcija, ar jau liekas jāsāk atmest :)

    • Tagad jau tik daudz braucēju, ka izlozē vienas mašīnas dalītāji netiek likti blakus grupās, tā kā šī vairs nav problēma.

     • Kostiks

      … Nu labi labi :D … sarkasms neizdevās – domats bij- nevajag neko parnemt vis tak attistas un taa tik jāturpina, mes nekad nebusim somi un somi nebuus Luis Hamiltons.

     • Tieši tā, mums nav jābūt ne somiem, ne Hamiltonam, galvenais uzgāzt, krāt pieredzi, utt. Bet, ja gadījumā kāds “soms” vai “Hamiltons” izaug — perfekti, zinies! :)

 • Ermīns

  Kamēr mēs esam uz starta 35, protams, nav iemesla saspringt, BET tad kad būsim visi 100, un es domāju tas vairs nav aiz kalniem, tieciet man starplaiks starp braucieniem spēlēs lielu lomu! :chic:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA