Folkreiss: Precizēti un mainīti riepu izmantošanas noteikumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.05.2011
07:50

LAF Krosa komisijas Folkreisa darba grupa un Tehniskais dienests precizēja un papildināja folkreisa sacensībās izmantojamo riepu noteikumus, tādā veidā cenšoties ierobežot izmantoto riepu tipus un veidus. Vasaras sezonas pirmais posms atklāja radošumu sportistu riepu izvēlē, kas visai ievērojami izmainīja dalībnieku spēku samērus un mazināja folkreisa kā tautas sporta prestižu.

Jaunais LAF Folkreisa Tehnisko noteikumu punkts, kas attiecas uz riteņiem un riepām, sākot ar 17. maiju ir šāds:

4.14. Riteņi: Riteņu diski – brīvi līdz 18” diametram un 250 mm platumam riepas montāžas vietā. Riepas – atļauts uzstādīt rūpnieciski ražotas un atjaunotas, paredzētas lietošanai ielas satiksmē. Sporta riepas vai riepas ar sporta protektoru rallijam, krosam, rallijkrosam un autošosejai kategoriski aizliegtas. Aizliegts jebkādā veidā mehāniski izmainīt riepas protektora zīmējumu. Ziemas sezonas Folkreisa sacīkstēs aizliegts izmantot jebkura veida riepas ar radzēm. Strīdus situācijā sacensību vadītājam ir tiesības pieņemt galējo interpretāciju. Tiklīdz sacensību sekretariāts saņem pieteikumu iegādāties kādu automašīnu nolikumā paredzētajā kārtībā, Tehniskais komisārs veic attiecīgās automašīnas riepu marķēšanu. Attiecīgā automašīna jāpārdod ar attiecīgajā sacīkstē marķētām četrām riepām.

Izmantotajām riepām jāatbilst šādiem nosacījumiem:

*) Atļauts izmantot riepas tikai ar ražotāja uzrādītu E vai e marķējumu un kodu (Skatīt pielikumu Nr.2 – Riepu apzīmējumi)

*) Aizliegts izmantot atjaunotās riepas ar sporta riepu protektoru (nosaka tehniskā komisija, lēmums nav apstrīdams)

*) Aizliegts izmantot uz sporta riepu karkasa atjaunotas riepas

*) Jebkādu riepu protektora dziļums uz velkošajiem nedrīkst pārsniegt 10 mm, mērot vidū starp diviem izciļņiem. Sānu attālums starp diviem izciļņiem jebkurā riepas aploces vietā nedrīkst pārsniegt 10 mm, mērot pusprotektora dziļumā.

Riteņu disku stiprinājumu skrūves/tapskrūvju gali/uzgriežņi nedrīkst izvirzīties ārpus līnijas, kas savieno riteņa diska maksimāli uz ārpusi izvirzītos punktus pa diska diametru.

Pilni atjaunotie tehniskie noteikumi šeit, kā arī Autocross.lv Folkreisa sadaļā. Šeit arī pielikums Nr.2

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv