Folkreiss/Autokross: Folkreisā Klasikas kauss, krosa riepu lēmums – ceturtdien

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.01.2015
10:50

Svētdien Upesciemā, nu jau visai droši, tiks aizvadīts LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas kausa trešais posms. Garkalnes autotrasē valda sals, kurš solās vēl pastiprināties. Rīkotāji gatavojas iepriecināt ar papildu ieskaitēm, piemēram, folkreisa Klasikas kausu. Uzmanību autokrosa braucējiem! Lēmums par riepām – ceturtdienas vakarā. Visiem kopā – kārtojam dokumentus!

Lai gan kopš folkreisa pirmsākumiem nemitīgi aktuāls ir aizmugures piedziņas auto jautājums, Klasika nav iesakņojusies šajā disciplīnā. Vairākus gadus sezonu un posmu nolikumi atrunā iespēju, kā šī ieskaite tiktu pie pjedestāliem, tomēr vienīgais vajadzīgais elements – braucēju kvorums – nerealizējas. Klasiķiem viss būtu vienkārši, tikai cik pašiem jāorganizējas, lai iegūtu savu ieskaiti. Klasikas (aizmugures piedziņas auto ar motora novietojumu mašīnas priekšā) braucējiem paredzēts pat atsevišķs fināls, ja sacīkstē piedalās ne mazāk par sešiem dalībniekiem ar atbilstošu tehniku. Turklāt Klasikai ir iespēja cīnīties arī par ziemas un vasaras kausu kopvērtējuma uzvarām, ja sezonas laikā sapulcējas vismaz astoņi Klasikas dalībnieki. Tātad – ja RWD entuziasti būs gatavi pašorganizēties, Klasika kā ieskaite var pavērt daudz interesantu iespēju.

Šis gads varētu būt labs izrāviens folkreisa Klasikā, jo jau šoziem Brenguļos debitēja jauns BMW ar Oļegu Malorodovu pie stūres. Upesciemā viņam pievienosies mājinieki Kārlis Kupčs un Artis Lieljuris, kuri startēs ar kopīgi sabūvētu BMW. Turklāt dzirdēts, ka uz vasaru gatavojas viens no uzticīgākajiem krosa Klasikas braucējiem Ivars Kerns ar jaunu tehniku, Kurzemes pusē ir vismaz viens BMW – atliek pavisam maz, lai „pakaļnieki” tiktu pie ieskaites!

Garkalnes autotrase, kura allaž cenšas izcelt arī citas, vēl bez nolikumā paredzētajām, ieskaites, šoreiz pat neņems vērā Klasikas dalībnieku skaitu – RWD tiks sumināti atsevišķā ieskaitē. Trīs dalībnieki jau ir sarakstos.

Starp citu, līdzīgs stāsts ir arī par folkreisa dāmu ieskaiti – arī meičām vienkārši jāsaorganizējas, lai saņemtu ieskaiti Dāmu kausa vērtējumā.

Jākārto papīru lietas!

Gatavojoties Upesciema cīņām atgādinājums gan folkreisa, gan autokrosa klases sportistiem: braucējiem svētdien jāspēj pierādīt, ka viņš ir sportists (tātad licence/vienreizējā licence, ģimenes ārsta zīme, apdrošināšana), bet mašīnai ir jāspēj pierādīt, ka tā ir folkreisa vai autokrosa mašīna (drošības karkasa sertifikāts, sporta tehniskā pase). Turklāt, dokumentācija jākārto ļoti steidzami (otrdiena, trešdiena), jo tehniskie cilvēki, LAF apdrošinātāji un folkreisa licencētāji šonedēļ strādā trauksmes un neklātienes režīmā gan krosa tiesnešu un komisāru semināra Vīnē dēļ, gan rallija Sarma 2015 dēļ.

Autokrosa klasei pašlaik vēl nezināmais ir izmantojamās riepas. LAF Krosa komisijas kausa nolikums paredz brīvu riepu izvēli, kas nozīmē arī garo radžu riepas, jeb tā sauktos zāģus. Taču, kā paredz tas pats nolikums, posma rīkotājiem ir tiesības koriģēt izmantojamo riepu veidu, ja to diktē laika apstākļi un trases segums.

Pašlaik Garkalnes autotrases vadība prognozē, ka autokrosa klase seguma ziņā varēs startēt ar brīvām riepām, tātad radzēm. Trasē valda ledus, turklāt radzes būtu izdevīgas arī folkreisa braucējiem, jo padarītu segumu matētāku, trasi neklātu ledus spogulis. Taču rīkotāja lēmums tiks pieņemts kopīgi ar LAF Krosa komisijas speciālistiem, jo būs jāizvērtē arī drošības situācija konkrētajā trasē ar konkrēto segumu. Šis lēmums tiks pieņemts ceturtdien un izziņots ceturtdienas vakarā (ja neradīsies apstākļi, kas liks lēmumu pārcelt uz piektdienu).

Autokrosa braucējiem, līdz ar to, ir jābūt gataviem gan radžu, gan bezradžu riepām. Vai, kā otrs variants, jāatsauc dalība, ja izsludinātais riepu variants nebūs atbilstošs braucēja tehniskajām iespējām. Aicinām uz sadarbošanos šajā ziņā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv