Folkreiss/Autokross: Šonedēļ Vecpils, krosa riepu dilemma

Viesturs Saukāns  20.01.2014 14:22 3

Knapi atguvušies no aizvadītajām cīņām Upesciemā, aktīvākie krosa un folkreisa braucēji jau šosestdien cīnīsies nākamajā posmā – Vecpils autotrasē. Pieteikumu termiņš noslēdzas trešdien, kas nozīmē visai saspringtu pieteikšanās grafiku. Tikmēr rīkotājiem ir pārdomas, ar kādam riepām trasē laist autokrosa klasi – ar, vai bez radzēm.

Upesciems parādīja, ka, lai arī nav sniega, trase jau treniņu laikā pārvērtās slidotavā. Tā kā krosa klasei bija paredzētas riepas bez radzēm, nebija neviena, kas trasi uzartu un veidotu lielāku saķeri. Iespējams, tas atņēma zināmu daļu gandarījuma gan pašiem krosa braucējiem, gan folkreisa kolektīvam. Tomēr monētas otra puse ir racionalitāte un drošības.

Radžu riepas pamatā ir domātas braukšanai pa sniega segumu. Ja šāda seguma nav – un Vecpilī šobrīd nav – pirmkārt, šādu riepu izmantošana nozīmē arī to iznīcināšanu, jo radzes lido ārā viena pēc otras. Otrkārt un galvenokārt, trasē bez sniega un ar radzēm ievērojami augs ātrumu, turklāt pieredzējuši speciālisti atzīmē, ka uz „plika” seguma izrautās radzes sagādā bīstamību arī skatītājiem un tiesnešiem.

Turklāt ir vēl viena nianse – nenoteikts dalībnieku skaits. Pašlaik ir pulciņš, kuri grib un var braukt ar radzēm, taču ir tikpat liela kompānija, kurai radžu riepu nav, un nav arī noskaņojuma tās meklēt. Līdz ar to nav pat izteikta valdošā viedokļa par to, ko vēlas vairākums.

Pašlaik gan organizators, gan Krosa komisijas speciālisti plāno Vecpils posmu kā bezradžu pasākumu. Sportistiem aicinājums reaģēt maksimāli laicīgi, gan piesakoties, gan informējot par iespējām izmantot vienu vai otru riepu veidu.

  • Tiekamies trasee! Buus kaarteejaa supergonka Dzherinju gjimenes izpildiijumaa! Jau nevaru sagaidiit…

  • ri

    varbut tad var sarunat ar kadu ceļinieku lai ar gredera aizmugurejo ķemmi saskrape trasi saķere uzlabosies. ta taču dara ar grantetiem ceļiem ziema un vis ir okej.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x