Rallijkross/Autokross/ Folkreiss: “Re, kā!” efekts pieteikumos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.09.2020
12:27
Re, kā!

Rudens krosa festivāls Bauskā, kam šogad atbilstoši dots “Mūsas Trillera” vārds, allaž pulcē ne tikai regulāros dalībniekus, bet arī trasē izved pārsteidzošus braucējus, kuru nonākšanu uz starta līdzjutēji apzīmē ar frāzi: “Re, kā!”. Kuri tie ir šogad?

Rallijkrosa “Re, kā!”

* Patīkami, ka rallijkrosa Super 1600 klasē arī šajā posmā uz starta plāno iziet Janno Ligurs. Viņa iepriekšējās vizītes Latvijas čempionāta posmos Biķerniekos un Vilkičos varētu skaidrot ar igauņa vēlmi patrenēties pirms nākamajā dienā gaidāmā NEZ Baltijas čempionāta posma. Taču Bauskas sacīkste ir “tikai” Latvijas čempionāts, un pozitīvi, ka Eiropas čempionāta dalībniekam Liguram šis pasākums šķiet interesants.

* Lada RX klasē interesants debitants: līdz šim autokrosa un rallijkrosa 1600 klases braucējs Jānis Lideris šoreiz mēģinās spēkus aizmugures piedziņas ieskaitē.

* Xtreme klasē būs aizraujoši vērot pērnā gada autokrosa čempiona un šā gada viena no krosa līderiem Mikus Neško startu rallijkrosa versijā. Tāpat vērosim, kā debijas sacīkstē ātrajā klasē veiksies Zanei Katrīnei Mēnesei. Jaunajai dāmai ar prāvu kartinga pieredzi no ātruma bail nebūs, jautājums, cik ātri viņa pielāgosies rallijkrosa specifikai.

* BMW RX3000 klase audzē muskuļus – pērn izveidotajai klasei pirmo reizi astoņi pieteikumi.

Autokrosa “Re, kā!”

* Mini bagiju klasē 13 dalībnieki, tas ir daudz un labu laiku nebijis rādītājs. Ne šogad, ne arī pagājušajā gadā tik daudz sportistu nestartēja visā sezonā. Debitēs Hanna Mūrniece, kuras brālis Henrijs 2018. gada čempionātu Mini bagiju klasē noslēdza kopvērtējuma ceturtajā vietā, bet tēvs Raimonds nedēļas nogalē startēs Latvijas autokrosa čempionāta 2000 Super ieskaitē. Debitēs arī autosportu visu mūžu izgaršojušie Arvils Joelis un Ralfs Šēniņš, pēc ilgāka pārtraukuma uz starta arī Gustavs Dambis.

* Lai gan Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klase palikusi bez čempionāta ieskaites, un arī Bauskā tikai pieci pieteikumi, viens no tiem ir lietuvietis Edvins Miknius. Viņš būtu Lietuvas čempionāta līderis šajā klasē, ja vien… visas uzvaras kaimiņos nebūtu savācis Kaspars Silenieks.

* 2000 Super 17 dalībnieki, plus pieci 1600 braucēji – būs sacensība!

* Beidzot ilgi gaidītu debiju Latvijas čempionātā piedzīvos Folkreisa un Krosa komisijas kausa viens no vadošajiem spēlētājiem Andrejs Freimanis. Ja pavisam precīzi – viņš 2018. gadā jau aizvadīja vienu čempionāta sacīksti Brenguļos, tomēr vēlāk starti augstākajā līgā nesekoja.

* Debiju čempionātā plāno aizvadīt arī baušķenieks Toms Edušs, kuram pēc veiksmīgas debijas Folkreisā 2019. gadā visai ātri kļuva par šauru amatieru krosa klasē, laiks čempionātam.

* Vēl viena “beidzot!” debija – Arnis Dreimanis ar visai pamatīgu pieredzi amatieru cīņās nonāks čempionātā. LAF sacīkstēs visvairāk paliks prātā viņa virpuļi Krosa komisijas kausa posmā Vecpilī 2015. gadā.

* Atgriešanās! Kristaps Kasparovičs šogad pēc ilgāka pārtraukuma atgriezies rallijkrosā, bet Mūsas Trillerī viņš startēs arī autokrosā. Attiecīgi, atgriešanās autokrosā kopš 2009. gada.

* Uz Smiltenes posmu nepaspēja, taču savu atgriešanos čempionātā plāno arī Sindijs Laenko. Vairāk neko neteiksim, labāk, lai beidzot izdodas, pašam braucējam pārāk ilgi nācies gaidīt iziešanu uz starta.

* Pirmo reizi pēc pērnā gada debijas sezonas uz starta čempionātā būs arī Kalvis Buģis, kurš uz starta stāsies ar pērn Artūra Šimiņa Krosa komisijas kausā izmantoto VW Golf II. Kalvim mierīgā gatavošanās Bauskas posmam gan izvērtusies stresa pilna, jo pavisam negaidītu motora defektu sarūpēja Folkreisā startējamais Golf.

* Prieks, ka Open 2500 klase šogad stabilizējusi sastāvu, otro posmu pēc kārtas deviņi pieteikumi.

* Superatgriešanās! Vispirms likās, ka kļūda pieteikumos, jo redzēt Ivo Traubergu sarakstos autokrosā bija piemirsies ieradums – tieši kopš 2002. gada, kad Ivo izcīnīja uzvaru Eiropas autokrosa čempionāta D-1 klasē Latvijas posmā Mūsā. Vēlāk Traubergs braši spēkojās rallijkrosa Lada RX ieskaitē, kas arī lika domāt, ka pieteikumam bija jābūt tieši asfalta žiguļu cīņās. Tomēr viss pareizi – Ivo uz starta ar Jāņa Logina auto.

* Beidzot varēsim klātienē vērot labu Buggy 1600 Baltijas kausa sastāvu – astoņi dalībnieki, turklāt ar Latvijas braucējiem: beidzot, cerams, redzēsim Jāņa Ščerbicka atgriešanos un jauno bagiju, otro sacīksti aizvadīs arī Edgars Zīverts. Justam Grencim gaidāms vēl viens duelis ar lietuvieti Tautvidu Urbu, prasītos arī pēc revanša cīņā ar Janaru Kadaku par piekāpšanos Smiltenes posmā!

* Beidzot gan autokrosa, gan rallijkrosa Xtreme klasē uz starta izies viens no šīs klases flagmaņiem iepriekšējās sezonās Jānis Baumanis. Visticamāk, abās ieskaitēs viņam būs jābūt favorīta lomā.

Folkreisa “Re, kā!”

* Ha, rekords! 67 pieteikumi ir jauns pirmssacīkšu saraksta rekords, šobrīd jāgaida arī reālā rekorda realizēšanās – līdzšinējais rekords ir 60 braucēju. 67 pēc vienas uzvaras!

* Septiņas dāmas vienā sacīkstē! Līga Spīķe, Marta Starka, Alise Līga Grāmatiņa, Anete Ķēniņa, Eva Evelīna Kļaviņa, Lana Kārkliņa, Sanita Mirošņika – Folkreiss beidzot kļuvis patiešām skaists.

* 11 braucējiem šī būs pirmā Folkreisa sacīkste.

* Bijušais Ziemas un Vasaras kausu ieguvējs Māris Zālītis savu daudz pieredzējušo Audi 100 nomainījis pret jaunu Audi A6 Avant. Folkreiss kļūst arvien skaistāks. Zālītis nebūs vienīgais pie neierastu auto stūres, vismaz tā vēsta pieteikumu saraksts: Uldis Brikmanis atgriezīsies ar Mitsubishi Colt, Egils Dreimanis pēc ilga pārtraukuma uz starta ar Opel Astra, Jānis Olle ar Audi, arī Sandrim Vigulim Audi, Armands Ķēniņš Folkreisa debijā ar BMW, kļūstot par otro šā gada klasikas braucēju līdzās Gatim Ģērmanim. Viesturs Saukāns vēl nekad nav braucis ar VW Golf III (traks stāsts, kādreiz pastāstīsim), Vladislavam Kozlovskim Peugeot, Artim Biezajam Toyota Starlett…

* Pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezīsies savulaik daudzsološais Raimonds Tauriņš. Uz starta, šķiet, visus autosporta veidus pamēģinājušais Kaspars Zuģickis.

* Arnis Odiņš šajā nedēļas nogalē brauks gan Folkreisā, gan autokrosā, gan rallijkrosā. Neskaitāmi pieredzes kilometri!

Šis viss ir tikai pieteikumu sarakstu neierastā sadaļa. Vēl taču ir jau ierastās, klasiskās cīņas, kuras vērojam katrā posmā visās trīs disciplīnās!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv