Rallijkross: Izveidots Latvijas rallijkrosa kauss

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.03.2011
15:04

Pirmo reizi kopš 2001. gada Latvijā notiks nacionāla līmeņa rallijkrosa seriāls – 2011. gadā izveidots Latvijas rallijkrosa kauss. Tajā iekļauti abi NEZ rallijkrosa posmi (Lietuva un Latvija), kā arī divas Igaunijas čempionāta sacensības un vēl viens posms Rīgā.

Seriāla veidotāji LAF Krosa komisijas padomi aicināja izveidot Latvijas čempionāta statusa seriālu. Taču padome ideju noraidīja vairāku argumentu dēļ. Pirmkārt, LAF kodekss, kurš ir pakļauts FIA kodeksam, paredz, ka ārpus Latvijas seriāla ietvaros drīkst notikt tikai viens nacionālā čempionāta posms. Otrkārt, reāli, praksē čempionātam būtu ļoti sarežģīti, varbūt pat neiespējami izpildīt kritērijus, kas saistīti ar dalībnieku skaitu. Jebkurā gadījumā, arī rallijkrosa seriāla klasēm, tāpat kā jebkurai citai, būtu jābūt LAF Krosa komisijas licencētiem dalībniekiem, tā kā cerēt uz ārvalstu sportistu masveidības veidošanos būtu sarežģīti. Treškārt, Latvijā, maigi sakot, ir problēmas arī ar sacīkšu norises vietām. To visu saliekot kopā, kā arī ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, pārsteidzīgi kādai klasei piešķirot čempionāta statusu, padome nolēma piešķirt Latvijas kausa statusu. Ja šogad rallijkross un tā klases ar pienācīgiem dalībnieku sastāviem spēs iesakņoties, čempionāta statuss būtu loģisks attīstības turpinājums.

Pozitīvi, protams, ir jebkuri centieni ieviest nacionāla mēroga rallijkrosa seriālu, citādi ar sapņiem par Eiropu un darbošanos NEZ sanāk Latvijas rallijkrosa māju būvēt no jumta, nevis pamatiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv