Rallijkross: Jānis Baumanis par jauno auto: “Meklēju sajūtas!” (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.05.2022
17:48

Pirmdien Rīgā, Biķernieku trasē savu jauno automašīnu izmēģināja Eiropas rallijkrosa čempionāta viens no favorītiem Jānis Baumanis. Šā brīža galvenais uzdevums – atrast sajūtas pie Peugeot 208 stūres. Tomēr jau testu dienas rītā pilots pauda gandarījumu par mašīnas vadāmību.

Bijusī Kevina Hansena Peugeot 208 automašīna ir nonākusi Jāņa Baumaņa īpašumā, taču šogad reālo tehnisko atbalstu sacensībās un starp tām nodrošinās Hansenu YellowSquad komanda, uzraugot Jāņa startus Eiropas čempionātā. Baumanis atzīst, ka nākamajam gadam varētu būt runa par savas, Latvijā bāzētas komandas izveidi, taču šos plānus jāvērtē uzmanīgi ģeopolitiskās un, attiecīgi, finanšu situācijas dēļ.

Pirmo reizi Baumanis automašīnu izmēģināja testos Holjesas trasē Zviedrijā. Tā kā izmēģinājumos piedalījās vairāki braucēji, tostarp pasaules čempionāta līderi, pirmie secinājumi pie svešās mašīnas stūres bija ļoti pozitīvi un daudzsološi.

Pirmdienas rītā Jānis veica pirmos apļus Biķerniekos, gandrīz nekavējoties veicot apļus savu personīgo rekordu tuvumā. Pēcpusdienā izmēģinājumi turpinājās. Interesanti, ka šajā mašīnā iemontēts sēdeklis, kurš marķēts kā Sebastjēna Lēba beņķis, no laikiem, kad Lēbs startēja pasaules čempionātā Hansen komandas sastāvā.

“Tas ir liels ieguvums, turklāt patīkami, ka mana pēcpuse pat tajā tiek iekšā!” par atklājumu uz sēdekļa smejas Jānis. “Ja nopietni, galvenais uzdevums šajās testu dienās ir atrast sajūtas pie šī auto stūres. Es neteiktu, ka kaut kas pārāk šokē, braucot ar šo mašīnu.”

“Taču viennozīmīgi jāatzīst, ka šī ir pirmā mašīna, kuras vadāmība ir tāda, kādu es vēlos. Tas, cik ļoti tā iet kā pa sliedēm, ka neizslīd mašīnas aizmugure, ar ko cīnījos iepriekšējos gadījumos, ir ļoti patīkami. Protams, jāmācās, jāsaprot un jāpierod pie šīs mašīnas.”

Līdz Eiropas čempionāta startam atlikušas vien pāris nedēļas. Jau ziņojām, ka Euro RX1 klasē pirmajai sacīkstei Ungārijā pieteikušies 22 dalībnieki.

Šonedēļ startē jaunais rallijkross, Igaunijā jau pjedestāli

Rallijkross: Jānis Baumanis turpinās cīņu Eiropas čempionātā

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv