Rallijkross: Nedēļas nogalē NEZ rallijkrosa šovs Latvijas centrā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.07.2011
10:01

(LAF ziņojums medijiem) Sestdien un svētdien Rīgā, Biķernieku rallijkrosa trasē norisināsies NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kā arī kroskartu Ziemeļeiropas un Latvijas čempionāta posms. Sacīkste, kurai pieteikušies vairāk nekā 60 dalībnieki, pulcēs labākos Baltijas rallijkrosa braucējus, kuri cīnīsies pret dāņiem, norvēģiem, somiem, krieviem un citu valstu sportistiem. Latvijas komanda pēc uzvaras pirmajā posmā tiek uzskatīta par favorīti arī savās mājās.

NEZ rallijkrosa čempionāts tiek izspēlēts četrās salonautomašīnu klasēs. NEZ 1600 klasē ļoti raibs dalībnieku sastāvs: uz starta Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Norvēģijas un Krievijas braucēji. Pēc otrās vietas pirmajā posmā par galveno favorītu kļuvis Latvijas braucējs Reinis Safonovs. Pirmkārt, pirms nedēļas Lietuvā viņš bija ātrāks par uzvarētāju Vaidu Navicku, vienīgi neradās iespēja finālā lietuvieti apdzīt. Otrkārt, Navicks šobrīd nav pietecies Latvijas posmam.

Tomēr Safonova sacīkste nebūs vienkārša. Noteikti jāuzmanās no Igaunijas rallijkrosa un Latvijas autokrosa čempionāta līdera igauņa Janno Ligura, tāpat spēcīgs būs dānis Sorens Mortensens, kurš Lietuvā guva trešo vietu. Savi rēķini ar Biķernieku trasi kārtojami norvēģim Robinam Bakem Andresenam, jo pērn viņš zaudēja trešo vietu dažus apļus pirms finiša, apmetot kūleni.

Šajā sacīkstē rallijkrosā debitēs spēcīgais latviešu juniors Eliss Dukaļskis – līdz šim viņš aizvadījis veiksmīgu karjeru kartingā, CK 125 kroskartos un folkreisā.

NEZ 2000 klase ir Latvijas sportistu lielākā iespēja sasniegt augstākos rezultātus. Pirmajā posmā Lietuvā mūsu sportisti guva piecas pozīcijas vadošajā sešiniekā, labākajam citas valsts sportistam, norvēģim Erikam Svartiāsam atstājot tikai ceturto pozīciju. Latvijas līderi – Reinis Nitišs, Jānis Berķis un Mārtiņš Porietis (šādā secībā uz pjedestāla Lietuvā), tāpat pārsteigumi gaidāmi no Māra Ločmeļa un Jāņa Spīķa, bet sarežģīts šis posms būs Uģim Pauriņam – viņš ne tikai sportists, bet arī viens no Rīgas posma rīkotājiem.

Interesanti, ka starp sezonām NEZ rallijkrosa padome, kurā vairākumu veido Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas pārstāvji (pret trim Baltijas valstīm), nolēma ievērojami samazināt šīs klases automašīnu minimālo svaru, kas bija pretēji Baltijas sportistu praksei un interesēm. Tomēr Latvijas sportisti lieliski pielāgojās sportiskajai provokācijai!

NEZ Open klasē galvenais favorīts būs norvēģis, pērnā gada čempions un pirmā posma uzvarētājs Ola Froshaugs. Taču Lietuvā viņa pārsvars nebija graujošs – fināla finišā otrās vietas ieguvējs un favorīts no Latvijas puses Ilgonis Krūmiņš piekāpās tikai par nepilnu sekundi. Tātad duelim vajadzētu turpināties Rīgā. Pērn Biķerniekos cīņa neizdevās, jo Krūmiņš ātri kapitulēja ar motora defektu. Līdz ar to nav skaidrs, kāds būs abu spēku samērs sarežģītajā Rīgas trasē.

Īsta izrāde būs 4WD klases uzvaras dalīšana. Šai cīņai pašlaik pieteikušies 14 dalībnieki, tajā skaitā trīs Latvijas pārstāvji – Aldis Zēbergs, Kārlis Goldmanis un Uldis Apsītis. Šoreiz favorīti gan citi – pērnā gada čempione un pirmā posma uzvarētāja norvēģiete Kamilla Antonsena un soms Silvo Vītanens. Aldis Zēbergs, iespējams, ir pjedestāla pozīcijas pretendents, taču viņa spēku samēru lielā mērā diktēs tehnikas izturība, kas pieredzējušo Toyota Corolla pēdējā laikā ievērojami nomocījusi.

Sākot ar Rīgas posmu startē arī NEZ kroskartu čempionāts – tiks sadalītas pirmās uzvaras CK 125, 250 un 650 klasē. CK 125 un CK 250 klašu ieskaitē labas izredzes tiks pie uzvarām ir arī Latvijas sportistiem.

Dalībnieku saraksts nedēļas nogales sacīkstei: http://localhost/autocross/wp-content/uploads/Pieteikumi-NEZ-2011-LAT.html

Sacensību programma

Sestdiena, 30. jūlijs

16:10 – 1. kvalifikācijas sērija kroskartu klasēm

16:30 – 1. kvalifikācijas sērija rallijkrosam

Svētdiena, 31. jūlijs

10:00 – 2. kvalifikācijas sērija kroskartiem

11:00 – Sacensību oficiālā atklāšana

12:00 – 2. kvalifikācijas sērija rallijkrosam

14:00 – 3. kvalifikācijas sērija kroskartiem un rallijkrosam

16:00 – B fināli

17:30 – A fināli

19:00 – Apbalvošana

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv