Rallijkross: Startē Eiropas un NEZ Baltijas čempionāts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.05.2022
10:25

Nedēļas nogalē rallijkross, šoreiz starptautiskais, ar Latvijas sportistu piedalīšanos. Igaunijā sāksies NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāts, bet Ungārijā startēs Eiropas rallijkrosa sezona.

Ungārijā visi īkšķi par Baumani

Nedēļas nogalē Ungārijā, Njiradas trasē norisināsies Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmais posms, kurā Euro RX1 klasē uz starta stāsies Jānis Baumanis ar savu nesen prezentēto Peugeot 208 automašīnu. Viņš pieteikumu sarakstā ir viens no 22 pieteiktajiem dalībniekiem, viens no 11, kuri pasludinājuši sevi par pilnas sezonas braucējiem. Viens no dažiem, kuri šo sezonu uzsāks ar mērķi – cīnīties par Eiropas čempiona titulu.

Dalībnieku sastāvs Ungārijas posmam ir tik raibs, ka šobrīd grūti prognozēt iespējamos favorītus. Skaidrs, ka Jānis ir viens no viņiem, tāpat uzvaras pretendentu pulkā jāieskaita Antonu Marklundu, Juriju Beļevski, Žanu Babtisti Dibūru, Ulriku Linnemanu… Taču, jo vairāk šos braucējus uzskaita, jo vairāk gribas vēl kādu pievienot favorītu pulkam, un tad no prognozēšanas vairs nav jēgas. Pirmais posms dos vairāk informācijas par spēku samēriem.

Četri no Njiradā pieteiktā sastāva iepriekšējā nedēļas nogalē Holjesā aizvadīja pirmos divus RallyX Nordic posmus. Skaidrs, ka statistiski rezultāti neuzrāda spēku samērus, jo ceļā uz uz gala rezultātu sportisti sastapās gan ar avārijām, gan tehnikas problēmām. Tomēr tendence ir, ka šis četrinieks pamatā guva pozīcijas rezultātu saraksta pirmajā pusē. Marklunds pirmajā dienā finišēja otrais, bet svētdienā bija septītais. Beļevskis pirmajā dienā bija astotais, bet debijas cīņa kļuva arvien labāka, un otrajā dienā piektā vieta. Eno Ide pirmajā dienā bija piezemētā 11. vietā, bet svētdien sasniedza trešo pozīciju. No četriem Holjesā startējušajiem visvājākie rezultāti bija zviedram Andersam Mihalakam, kurš abās sacensību dienās guva 12. pozīciju. Abās dienās uz starta stājās 20 dalībnieku.

Ko šie rezultāti izsaka Ungārijas kontekstā? Tikai to, ka spēku samēri pāris dienu ietvaros ir ļoti mainīgi. Ieliekam šajā kompānijā Baumani, Dibūru un vēl kādu, un iegūstam neprognozējamu rezultātu.

Laitsē startē Baltijas rallijkross

Līdz ar Rīgas posma pārcelšanu uz rudeni par NEZ Baltijas pirmā posma cīņu arēnu kļuvusi Laitses trase Igaunijā. Uz sacīksti plāno doties arī vairāki Latvijas sportisti.

Mūsējie pārstāvēti trijās no piecām klasēm. Super 2000 ieskaitē starp septiņiem sportistiem ir Jānis Ikers, kurš atguvis pozīciju sacīkšu mašīnā pēc dēla Jorena debijas, kā arī Rīgas posma centrālie tēli – uzvarētājs Kristaps Kasparovičs, Ivo Gabrāns, Maija Stakena, arī latviešu cīņas izmantojušais igaunis Marko Muru. Sarakstos arī lietuvieši Mindaugs Sidabrs un Deivids Vareika.

NEZ 4WD klasē pieci pieteikumi, starp kuriem arī Jānis Veģeris un Edijs Ošs. Pretī stāsies igauņi Arvo Kasks, Maiko Tamms un Raini Rometss.

Neskatoties uz faktu, ka Igaunijas rallijkrosa čempionātā Xtreme klasē ir vairāki desmiti dalībnieku, Baltijas cīņām gatavi tikai astoņi igauņi, divi somi un divi latvieši. Ja par mūsējiem, tad sastāvs tradicionāls – Jānis Baumanis un Reinis Nitišs (tiem, kuri ir jaunākie šī sporta fani, uzsvērsim – jā, Jāņi Baumaņi ir divi. Viens Ungārijā, otrs Igaunijā!).

Super 1600 klasē desmit pieteikumu – astoņi igauņi, divi lietuvieši. TouringCar klasē trīs ziemeļnieki.

Jāatzīmē, ka sestdien turpat Laitsē norisināsies Igaunijas čempionāta otrais posms. Daži no Latvijas braucējiem igauņu tūri sāks jau pirmajā dienā: Baumanis, Nitišs, Veģeris un Ošs arī Igaunijas čempionāta pieteikumu sarakstos.

Rallijkross: Jānis Baumanis par jauno auto: “Meklēju sajūtas!” (FOTO)

Rallijkross: Teksta tiešraide: Sākas Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts!

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv