Rallijkross: Super 1600, Super 2000 un Supercar = super!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.04.2023
11:22
Eiropas Supercar vicečempions Jānis Baumanis dod padomus Latvijas krosa veterānam Aldim Kasparovičam

Atgriežoties pie gaidāmā Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta klašu apskata, jāpiemin pamata klases – Super 1600, Super 2000 un Supercar. Tām šogad principiāls uzdevums – saglabāt galveno līdzjutēju uzmanību. Un šķiet, ka tas varētu izdoties.

Pērn un arī pirms šī gada sezonas par modes lietu rallijkrosā kļuvusi BMW RX3000 klase. Daudz mašīnu, daudz dalībnieku un, kā rādīja pērnā sezona, neprognozējamas bezkompromisa cīņas par uzvaru. Tātad klase šogad būs nopelnījusi centrālā šova statusu? Vērosim, jo “vēsturiskās” rallijkrosa klases turpinās pretošanos, sevišķi Super 2000 un Supercar, piedāvājot daudz dalībniekus un sportisko intrigu.

Super 2000 klasē viens no galvenajiem favorītiem Ivo Gabrāns pārsēdīsies uz VW Polo automašīnu. Tam vajadzētu nest labākus, vai vismaz vieglāk sasniedzamus rezultātus, jo līdz šim Ivo bija jādala daudz piedzīvojušais VW Golf 3 starp rallijkrosu un autokrosu. Attiecīgi, komandai jāveic pamatīgi darbi pirms katra seriāla posma, lai pārietu no vienas disciplīnas uz otru. Klasē, kā noprotams, paliek arī pārējie līdzšinējie līderi, tāpēc cīņa turpinās būt asa. Runā, ka uz rallijkrosa Super 2000 klasi pārcelšoties arī līdz Folkreisā un Folkreisa 4WD braukušas un uzvaras guvušais Mareks Aseriņš, kurš trasē došoties ar Honda Civic.

Super 1600 klase šogad varētu izskatīties ļoti “eiropeiska”. Lietuvietis Rītis Rutkausks trasē vedīšot Volland Racing automašīnu, lietuviešu Navicku N Racing vienība uz starta stāsies ar divām spēcīgām Škoda mašīnām, no kurām vienu pilotēs Mārtiņš Spīķis. No pašmāju komandām paredzēta Jura Narubina vairākus gadus būvētā VW Polo pirmizrāde.

Vislielāko pārsteigumu šogad rallijkrosā solās sarūpēt Supercar klase. Neticami, bet uz starta kādā brīdī varētu iziet līdz pat 15 automašīnām, no kurām desmit varētu būt tieši Latvijas sportisti. Vai gluži pirmais posms maijā sarūpēs šādu sastāvu – vērosim, taču kādā sezonas brīdī var sapulcēties milzīgs skaits Supercar braucēju. Līdzšinējais LADA RX titulētais braucējs Ivars Joelis iegādājies Mitsubishi Mirage automašīnu. Vēl vairāki iespējami jaunumi, taču viens no lielākajiem sezonas pārsteigumiem – Supercar klasē pēc daudzu gadu pārtraukuma plāno atgriezties Aldis Kasparovičs, kurš piektdien jau aizvadījis pirmos izmēģinājumus, turklāt ar Eiropas rallijkrosa čempionāta medaļnieka Jāņa Baumaņa padomiem. Kasparovičs līdz ar savu atgriešanos varētu būt viens no vissenāk startējušajiem Krosa komisijas disciplīnu braucējiem. Aldis autokrosā debitēja 1996. gadā, vēlāk startējot gan ziemas autokrosā, gan Latvijas rallijkrosā, gan Latvijas autotreka čempionātā, kurā sasniegts arī valsts čempiona tituls.

Autokrosā Kasparovičs guvis divas Latvijas čempionāta posmu uzvaras. Interesanti, ka abi panākumi sasniegti Priekules nu jau likvidētajā Pilskalnu trasē – Aldis uzvarēja gan 2009., gan 2010. gadā. Autokrosā 2010. gads bija visveiksmīgākais – togad Kasparovičs kļuva par bronzas medaļnieku 2000 Super klasē, medaļai pievienojot arī Baltijas kausa uzvarētāja titulu tajā pašā ieskaitē. Pēc šīs sezonas braucējs arī atvadījās no krosa uz nepiedodami ilgu laiku – līdz šim gadam!

Aldis savulaik azartiski metās arī rallijkrosa cīņās, debitējot šajā disciplīnā 1998. gadā 1600 klasē. Nākamajā gadā Kasparovičs pārsēdās D-1 klases Audi Coupe Quattro mašīnā, sasniedzot Latvijas čempionāta bronzas medaļu.

Jāatzīmē, ka 2020. gadā pēc 11 gadu pauzes rallijkrosā atgriezās arī Alda dēls Kristaps Kasparovičs, startējot Super 2000 klasē. 2022. gadā Kristaps kļuva par šīs klases bronzas medaļnieku, sasniedzot arī pirmās divas uzvaras rallijkrosā – pirmajā posmā Rīgā un vēlāk Biržos.

Rallijkrosa virzītājs Jānis Bergs par Supercar klasi saka: “Liels gandarījums, ka veidojas stabils latviešu sastāvs šā gada čempionātā un, kopā ar lietuviešu sportistiem cīņas būs aizraujošas. Turklāt arī Igaunijas sportisti atzīmējuši, ka mūsu čempionāts konkurences ziņā kļuvis spēcīgāks nekā viņu nacionālais seriāls, tāpēc paredzu, ka sacīkstēs redzēsim arī pa kādam igaunim. Kopumā mūsu rallijkrosa salonmašīnu klases dalībnieku ziņā ir ar pozitīvu līkni. Jaunumu tik tiešām šogad būs ļoti daudz, ar intrigu gaidu sezonas sākumu!”

Rallijkross: BMW RX3000 pārliecinoši aug

 

Rallijkross: Vasaras sezona tuvojas! Kas jauns mūsu klasēs?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv