Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Silim straujš progress

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.06.2021
19:48

Turpinām sekot līdzi Latvijas braucēju debijas sezonai Dānijas Folkreisa cīņās. Nupat viens no diviem mūsējiem Armands Silis aizvadījis savu otro sacīksti. Demonstrēts straujš progress!

Jau ziņojām, ka Latvijas sportisti Armands Silis un Raimonds Žvagins šovasar debitē Dānijas Folkreisa sacensībās. Pirmajā posmā, kuru viņi apmeklēja, Raimonds guva 20. vietu, bet Armands 21.pozīciju 26 dalībnieku konkurencē. Sacīkstē Ernedalsbanen trasē startēja Silis, 23 dalībnieku konkurencē gūstot 12. vietu, paliekot pavisam netālu augstākām pozīcijām.

Jāatzīst, ka Armands starp posmiem pildījis apņemšanos, ko pauda pēc iepriekšējās sacīkstes: uzlabot savas Toyota Carina automašīnas piekari. Maija beigās viņš ziņoja par nomainīties amortizatoriem un citām daļām, sakārtotas bremzes. Vēl pēc dažām dienām jau ziņas no Latvijas rallijkrosa braucējiem labi zināmās Nisumas trases, kur Silis aizvadīja treniņbraucienus. Pēc treniņiem Armands bija lakonisks, bet apmierināts: “Bremzes sataisītas, piekare ideāla!”

Tikmēr Raimonds pauzē cīņu Dānijā, jo dodas uz Latviju pavadīt atvaļinājumu dzimtenē. Viņš ļoti cer, ka Latvijā izdosies beidzot organizēt sacensības, kurās, attiecīgi, viņš būtu gatavs piedalīties.

Armands Silis Ernedalsbanen trasē nonāca piektdienas vakarā, laicīgi veicot tehnisko komisiju. Latvijā arvien jūtīgo Covid tēmu sacensību sakarā viņš komentē: “Sacensībās tiekam ar testu. Kafejnīcā – ar masku. Taču no pirmdienas Dānijā masku valkāšana tiek atcelta, būsim brīvi.”

Sacīkstē jāaizvada trīs kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem, attiecīgi, braucēji nonāk finālos: A finālā tiek 1.-5. vieta, B finālā – 6.-10. vieta, bet C finālā – 11.-16. vieta. C fināla uzvarētājs dodas uz B finālu, B fināla uzvarētājs – uz A finālu, bet A fināla uzvarētājs ir visa posma uzvarētājs.

Pirmajā kvalifikācijā savā grupā Silis guva piekto vietu no sešiem braucējiem, bet ar katru cīņu rezultāts uzlabojās: otrajā braucienā ceturtais, trešajā – trešais. Trīs braucienu summā latvietis nonāca 11. pozīcijā. Interesanti, ka 10. līdz 14. vietas ieguvēji sasniedza vienādu kvalifikācijas punktu skaitu, tātad Armands palika mata tiesu no B finālistu pulka.

C fināla cīņa aizvadīta godam – sasniegta otrā vieta, un jau atkal pavisam nedaudz pietrūka, lai tiktu B finālā, vienas mašīnas korpusa tiesa. Šajā brīdī Siļa cīņa arī noslēdzas: posmā sasniegta 12. pozīcija, kas ir ievērojami labāk nekā 21. pozīcija iepriekšējā sacīkstē.

“C finālā mēģināju visu, ko var, bet tomēr par īsu. Taču uzskatu, ka, atrodoties ceturto reizi trasē (divi sacīkstes, divi treniņi), ir labi. Nākamnedēļ startēšu Ikastas kluba atvērtajās sacensībās… ja šodien nenopirks mašīnu. Šeit gan pirkšanā, ja vien neesi vadošo vietu braucējs, vai uzbūvējis kaut ko jaunu, lielu draudu nav.”

Pēc pāris stundām Armands ziņo, ka mašīna tik tiešām paliek viņa rīcībā, tāpēc nākamās nedēļas sacensību plāns ir spēkā.

Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmatā līdz šim esam rakstījuši gan par abu latviešu nonākšanai līdz pirmajām sacensībām, gan debijas cīņu iepriekšējā posmā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv