Autokross: Atgriešanās pēc 18 gadu pārtraukuma!

Viesturs Saukāns  31.03.2015 22:19 9

Saņemti kārtējie divi pieteikumi Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta posmam Smiltenē, kas notiks aprīļa beigās. Abi Baltijas Buggy 1600 klases čempionāta ieskaitē – Jānis Ščerbickis un Mortens Perševics. Ja Jānis ir regulārs daudzu pēdējo gadu bagiju klases dalībnieks, tad Mortens atgriešas oficiālajā krosā pēc 18 gadu pārtraukuma!

Perševics karjeru autokrosā sāka vēl padomju laikā, bet brīvās Latvijas periodā bijis nacionālā čempionāta dalībnieks līdz pat 1997. gadam. Labākā sezona bija 1993. gadā, kad aglonietis šajā pašā bagiju 1600 klasē guva ceturto vietu Latvijas čempionātā. Visos pārējos brīvvalsts gados, izņemot 1995. gadu, sasniegti top-6 rezultāti.

Mortens Perševics iepriekšējās sezonās cītīgi darbojies pie Ščerbicka tehnikas konstruēšanas un tehnisko ideju realizēšanas. Šogad 52 gadus vecais braucējs gatavs arī pats mesties cīņā.

 • Malacis! Tas ir apsveicami!

 • NELAFa braucējs

  Amatieru kross skaitās neoficiāls? Nedomāju viss.

  • Kā viņš skaitās oficiāls?

  • T.i., Latvijā autosportu kā oficiālas valsts atzītas sacensības var rīkot/sankcionēt tikai LAF. Līdz ar to viss pārējais ir vai nu vienkārši publiski pasākumi, vai slēgtas kluba sanākšanas.

   • oto

    strīdīgs jautājums, bet tas neizslēdz ka ne LAFA rīkotās sacensības teorētiski nevar būt augstākā līmenī.

 • NELAFa braucējs

  Manā uztverē neoficiāls ir kas tāds, kas notiek nelegāli, kad var atbraukt “menti” un visus sašņorēt. :-D

  • Tas ir nelegāls. Neoficiāls ir, piemēram, ja mēs ar Tevi uzrīkoti pašu savu Ministru kabinetu :D

 • NELAFa braucējs

  Bez problēmām :-D
  Bet vispārībā, Smiltenē plānojas daudz dalībnieku. Neievilksies atkal līdz krēslai? Aprīļa beigās ātrāk satumst, nekā augusta beigās.

  • Tas ir risks, jā, bet pagāšgad tika ieviesti daži interesanti risinājumi tiesnešu un organizatoru darbā un sadarbībā, kas šogad ir vēl pastiprināti. Un būs vēl viens nopietns elements, kas liks finālus sākt konkrētā minūtē, līdz ar to nekāda vilkšanās nebūs pieļaujama.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***