Autokross: B600 vēl viens jaunpienācējs, čempionei problēmas

Viesturs Saukāns  02.04.2015 12:24 5

Šogad B600 bagiju klase iegūst uzrāvienu, jo, kā ziņots, klasei tuvojas vairāki jauni braucēji. Tikko apstiprināts, ka šajā klasē debijai gatavojas līdz šim folkreisā braukušais Jānis Kļava. Viņš pievienojas diviem citiem debitantiem – brāļiem Gatim un Jānim Geisteriem. Par debitantu vēl jāuzskata arī tikai vienu sacīksti veikušo Gintu Astrauski, bet cīņās atgriežas Renārs Vinokurovs.

Jānis Kļava B600 bagija gatavošanu sāka jau pagājušajā gadā, bija pat plāns sezonas nogalē stāties uz starta, taču process, lai būtu kvalitatīvs, ievilkās.

Kļava krosā ienāca 2011. gadā, startējot folkreisā. Ātri nonācis līderu pulkā Jānis guva arī vienu uzvaru. Iespējams, panākumu būtu krietni vairāk, ja labas sacīkstes neapturētu tehnikas izturības problēmas. Jebkurā gadījumā, braukšanas gudrības Kļavam pietiek.

Minētie brāļi Geisteri ir jauni kadri Latvijas autokrosā, taču, cik zināms, ienāk sportā ar motokrosa pieredzi, kas autobraukšanā vienmēr ir bijis pluss.

Tikmēr sarežģīta situācija pirms sezonas sākuma izveidojusies Beatei Klipai – treniņos gājis bojā kaujas motors. Labās ziņas – laiks vēl ir, turklāt motors, ja ir par izjukšanu, labāk lai izjūk mēnesi pirms sacīkstes nevis Smiltenes laika kontrolē. Sliktās ziņas – komandai būs jāpastrādā, lai ar rezerves motoru varētu saglabāt Beates favorītes statusu.

 • Vot ziniet, ko jums teikšu, draugi! Brauc tik uz apli un uz apli. Kāpēc? Kāpēc nevar braukt no Līvāniem uz Slampi. Lai močī pilnā gāzē! Paņem savu ģimeni un kopā pavada laiku. Ģimene ir vienojošais spēks! Ziniet, kā ģimene saliedēsies, kad visi kopā vienā bagijā sasēdēsies?

  Par motora bojā eju – man Rietumvācijā ir pazīstams labs auto kardiologs. Viņš to žubīti dabūs atkal dziesmā un lidojumā. Ne vienu vien beigtu vistu viņš uztaisījis par cāli.

  • Spaisssss forever :D

   • EX krossists

    Par to B 600 kautko nesapratu . Sliktās ziņas – komandai būs jāpastrādā, lai ar rezerves motoru varētu saglabāt Beates favorītes statusu.Jāpavīlē,vai ???Cik man zināms šajā klassē atļauts startēt tikai ar pilnīgu standarta suzuki gsx 600 dzinēju .Liec tik iekšā rezerves dzinēju un turpini saglabāt favorītes statusu .

    • mha

     cik dzirders, tas rezerves motors ir vairak ka 10 gadus vec. un shitiem motoriem, skiet, ka ta isti nav ko vilet, var tikai sabojat… lai nu ka, gribas redzet cinu… lai izdodas

 • Viex [ze] treble

  Beidzot kāds sakarīgs viedoklis. Šeit jau visiem smadzenes izskalotas. Van more taim.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms, Abū Dabī, AAE

Yas Marina trase, 05.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis
-Reinis Nitišs

AUTOCROSS.LV ATBALSTA