Autokross: Dalībnieku sastāva pārsteigumi pirms Mūsas

Viesturs Saukāns  01.09.2011 13:39 8

Nav šaubu, ka nākamās nedēļas nogalē Mūsā būs īpašs šā gada krosa notikums, jo dalībnieku sastāvi jau šobrīd garantē ieskaiti visās klasēs. Turklāt pieteikumu saraksts atklāj vairākus patīkamus pārsteigumus.

Lielākais pārsteigums noteikti ir valmierieša Ervīna Grenča gaidāmais starts Baltijas kausā D-3A klasē. Savulaik spēcīgais salonauto braucējs nolēmis pārbaudīt spēkus bagiju cīņās.

Grencis pirms vairākiem gadiem bija ļoti spēcīgs salonmašīnu krosa braucējs, palicis atmiņā kā meistarīgs, viltīgs un agresīvs sportists. Lielākie panākumi gūti ziemā – Grencis ir 1997. gada Latvijas ziemas čempions apvienotajā 1300/1600 klasē, bet 2000. gadā 1600 klasē sasniegta uzvara Ziemas kausa izcīņā. Tomēr arī vasaras sezonā gūti panākumi – 1996. gadā (debijas sezonā) sasniegta uzvara vienā no 1300 klases posmiem, savukārt 1999. gadā uzvarēts arī tobrīd spēcīgākajā 1600 klasē. Tiesa, salikt kopā labus rezultātus vienā sezonā neizdevās – augstākie rezultāti Latvijas čempionāta kopvērtējumā ir sestās vietas 1996. gadā (1300) un 1998. gadā (1600).

Ervīna auto ir būvēts no „nulles”, taču uz savulaik Alekseja Jaluņina izmantotā bagija bāzes.

Līdz ar Grenča un visu pārējo dalībnieku pieteikšanos D-3A klases sasniegusi lieliskus rādītājus – cīņai gatavojas jau 13 sportisti.

Arī Latvijas čempionāta 1600 klase Mūsā sarūpējusi pārsteigumus. Cīņu, kas Smiltenē neizdevās sevišķi spilgta, arī Bauskā turpinās Raimond Tiltiņš. Savukārt, lai arī neizdodas startēt visā sezonā, dzimtās Bauskas posmu gatavojas apmeklēt Mareks Tauriņš. Vēl viena interesanta nianse – ar no Agra Upīša folkreisā iegādāto VAZ 2108 Latvijas čempionātā gatavojas debitēt Folkreisa Ziemas kausa ieguvējs un viens no visu laiku spēcīgākajiem braucējiem Jānis Nikels.

Open klasē pastāv iespēja uz starta redzēt Aldi Zēbergu, taču viņš vēl nav pārliecināts par savām iespējām iziet uz starta. Mūsas parka reģistrācijas ailēs redzami vēl dažādi brīnumi – Jāņa Bogdanoviča, Alda Kasparoviča un citu sportistu vārdi. Taču šis saraksts ir ar ļoti zemu ticamību, jo, piemēram, Kasparovičs bija ļoti izbrīnīts, uzzinot, ka „viņš” rezervējis vietu gaidāmajā sacīkstē.

 • Pilots

  BŪS LABS!!!

 • Kostiks

  Peedejais teikums LOL! :) Atkal Neo uzdarbojas :D?

  • Tu par A.K.? Toč, vai nu Neo, vai WikiLeaks. Kaut gan abos gadījumos vajadzētu noplūst tiem pieteikumiem, kuri ir pieteikti, bet nav publicēti, tipa slepenie. :D
   Bet paska, kamēr tapināju rakstu, D-3A vēl viena kompānija piestartēja — jau 16 bagiji!!! Riktīgi labs!

   • Kostiks

    nu re – kas teica ka d3a kriize!? :)

 • Misters X

  Būs skatāma gonka :)

 • Bārda

  Un es jau cerēju ka Kasparovičš buss un liks manities visiem trase !!! Žēl ka tikai baumas.

 • asais

  aldi jābrauc lai būtu intriga bez tevis garlaicīgi

 • Patriots

  Bogdanovics Bauskā varētu būt tikai kā skatītājs. Paldies organizatoram par piedāvājumu startēt, bet, ne šoreiz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalîbnieki FR (25) Dalîbnieki KKK (16) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (19) ***