Autokross: Desmit dienas līdz termiņam: veidojas intriga!

Viesturs Saukāns  05.04.2016 14:34 17

  Autokross, Ziņas

Līdz pieteikumu bezsankciju termiņam pirms Latvijas un Baltijas pirmā posma Smiltenē atlikušas desmit dienas. Dalībnieku saraksti pildās, parādās pirmie pārsteigumi.

Sportisti 24. aprīļa sacīkstei smiltenē, Tepera trasē var pieteikties līdz 14. aprīlim. Var, protams, arī vēlāk, vienīgi tad tiek zaudēts laika kontroles rezultāts un pirmajā kvalifikācijas braucienā jāstartē no pēdējās starta vietas.

Tātad desmit dienas līdz pieteikumu termiņam. Latvijas un Baltijas čempionāta klasēs jau pulcējas kvorumam nepieciešamie dalībnieku daudzumi: 1600, 2000 Super, VAZ Klasika un B600 jau sasnieguši vismaz sešus pieteikumus. Tuvu šim panākumam arī Baltijas Buggy 1600 klase. Vēl zināms darbs veicams “jaunajai” Open 2500 klasei, kā arī tradicionāli kavējošajai Mini bagiju kategorijai. Arī Open 3500 tiek solīti papildinājumi.

Starpsezonas nosacītās krīzes klases bija 1600 un jebkurš Open veidojums. 1600 klase jau sasniegusi sešu braucēju kvorumu, turklāt ar to pieteikumu skaits varētu nebeigties. Sarakstos bez klases pēdējo gadu regulārajiem dalībniekiem Raimonda Mūrnieka, Jāņa Grīnvalda un Mareka Daiņa atgriežas Jānis Lideris. Jānim pēdējie gadi krosā nesuši vairāk vilšanos nekā izdošanos – parasti viss noslēdzās vienīgajā startētajā sacīkstē ar motora defektu, vai, kā 2014. gada nogalē – ar avāriju. Tomēr ir aizdomas – ja mašīna ies, Jānis būs nopietns spēlētājs ne tikai cīņā par pjedestālu, varbūt pat par uzvaru.

Patīkami, ka klasē īstajā brīdī ienāk debitanti. Pēteris Āboliņš kaujas gatavībā, tāpat pieteikums no Krista Valtera – 15 gadus jauna braucēja. Krists šobrīd no visiem pieteiktajiem braucējiem ir pārliecinoši visjaunākais (ja neskaita Mini klasi, protams). No salonmašīnu klasēm arī auto vismazākais –Suzuki Ignis!

2000 Super klase šogad atkal būs varenas izrādes veidotāja. Šobrīd pieteikušies astoņi braucēji, kas gan ne tuvu nav galīgais skaits. Pērnā gada cīnītājiem Rihardam Dainim, Jurim Spīķim un Oskaram Troikam lieliski papildinājumi. Atgriežas aizpērnais Latvijas vicečempions Edijs Varnas – neapšaubāmi nopietns spēlētājs. No lietuviešiem pirmais pieteicies gados jaunais Martins Pikčilingis, kā arī pērnais Krosa komisijas kausa trešās vietas ieguvējs Raimonds Lastmanis. Raimonds strauji progresējis gada laikā. Taču, šķiet, divi galvenie intrigas turētāji, vismaz līdz šim, sarakstā ir Mārtiņš Spīķis ar leģendāro ģimenes Peugeot 206, kā arī Aivars Kreijers. Abu ātrums un pozitīvā agresija sola daudz. Tieši cik daudz – laiks rādīs, to vieglāk būs pateikt, redzot visu dalībnieku sarakstu.

Open 2500 klasē pašlaik četri pieteikumi – klasei jāpiestrādā pie dalībnieku skaita, lai apliecinātu nepieciešamību no tās izslēgt līdz šim dominējušās lielās mašīnas. Pieteikušies galvenie favorīti – Jānis Dreimanis un Jānis Kozlovskis, tāpat arī Klasikai uzticīgais Kristaps Ašmanis. Čempionāta debijai gatavojas arī Armands Pārupe – pirmā priekšpiedziņas automašīna Open klasē.

VAZ Klasika ieskaitē šobrīd septiņi pieteikumi, taču arī – tas nav viss. Kaujas gatavībā čempions Arnis Odiņš, kā arī viņa kluba biedri Andris Krieviņš, Edijs Zimza un igaunis Heinars Lehtsārs. Liepājas puses braucēji Gatis Lībis un Kaspars Garkalns gatavi cīņai, tāpat arī Jānis Linde. Klasē, iespējams, ne visi topoši Latvijas čempionāta dalībnieki paspēs uz Smiltenes posmu, taču sezonas gaitā gaidāms “ģimenes pieaugums”.

Interesanti manevri B600 klasē. Divkārtējā čempione Beate Klipa oficiāli noliek kara cirvi Latvijas čempionātā, lai bagijā uzstādītu 750 kub. cm motoru un dotos uz NEZ Kroskartu čempionāta CK Xtrem klasi. Beate atsaukusi sākotnējo pieteikumu Smiltenes posmam. Un tas nozīmē, ka visiem pārējiem ir brīvs ceļš uz uzvaru!

Šobrīd seši pieteikumi. Kaujai gatavojas brāļi Jānis un Gatis Geisteri, Gints Astrauskis, Jānis Kļava un Lauris Brikainis – pērn jau trasēs redzēti braucēji. Pieteicies arī debitants, kurš pirmajā gadā var sajaukt līdzjutēju prātus ja ne braukšanas, tad noteikti sava vārda un uzvārda dēļ – Jānis Baumanis. Sakritība, protams, varena.

Baltijas Buggy 1600 klasē pieci pieteikumi, no kuriem viens – lietuvietis Gintars Morkevičs, bet pārējie mūsējie. Un te pārsteigums – ierastajiem mūsu braucējiem Mārim Līcim, Jānim Ščerbickim un Mortenam Perševicam pievienojies vēl pērn salonauto 2000 Super klasē startējušais Ritvars Zobens. Ritvars ar bagiju braukšanu koķetēja jau 2014. gada nogalē, startējot vienā B600 klases sacīkstē. Taču likās, ka ar to arī bagiji tiks likti pie malas, jo pērn tika trasē izvestas pat divas 2000 Super mašīnas.

Mini bagiju klasē pašlaik pieteikta tikai mazā leišu meitene Skaiste Prašukaite. Pārējie turpina ievērot klases tradīcijas, nesteidzoties ar pieteikšanos. Taču laika jau vēl pietiek.

Open 3500 klase ir uzsākusi ceļu uz Smilteni. Tā kā klasei nav Latvijas čempionāta ieskaites, sešu braucēju kvorums šķietami nav uzdevums. Tas gan ir aktuāls Baltijas čempionāta kontekstā. Šobrīd “lielajam Openam” uzdevums ir piepulcēt Jānim Borševskim un Aldim Zēbergam papildspēkus, lai klasei būtu vērts doties uz Smilteni. Kaujai gatavojas arī Lauris Unāms un Jānis Augulis, iespējami vēl kādi pārsteigumi. Kā jau vairakkārt uzsvērts – Latvijas čempionāta statusa neiegūšana šogad vēl nav pasaules gals, jāstrādā nākamajām sezonām. Baltijas čempionāta neizgāšana jau būtu solis pareizā virzienā.

Starp citu, Baltijas ieskaitē gaidāms visai smags jauninājums titulu izcīņai. Par Baltijas čempionu braucējs varēs kļūt tikai gadījumā, ja viņš būs startējis visos četros posmos, klasē sezonas laikā būs startējuši ne mazāk kā astoņi braucēji. Ja šie normatīvi netiek izpildīti, uzvarētājs formāli kļūst par Baltijas kausa ieguvēju.

Pašlaik komandu ieskaitē pieteikumu nav, taču tie radīsies tuvāk pirmā posma startam. Zināms, ka būs jauna komanda EVE Autosports.

Junioru kausā pašlaik četri pieteikumi: Krists Valters no 1600 klases, Martins Pikčilingis no 2000 Super un brāļi Geisteri no B600 klases.

Sākam nevarēt sagaidīt!

17 responses to “Autokross: Desmit dienas līdz termiņam: veidojas intriga!”

 1. Māris says:

  Kas ar potenciālajiem leišiem un igauņiem?

 2. folkreisists says:

  Kur R.Bogens vai palaidu garam ? :)

 3. Kaspars42 says:

  Nevaru sagaidīt ;)

 4. Fans Visiem. says:

  jā kas ar Lietuviešiem un igauņiem?

 5. Vairis says:

  Sveiciens! Cienijamie sportisti, kuri ir iesūtījuši pieteikumus, bet nav aizņēmuši vietu dalībnieku parkā, lūdzu rezervējiet sev vietu dalībnieku parkā: http://www.teperis.lv/lv/park
  Pēc jūsu rezervācijas, jūs tiksat apstiprināti!

 6. [Ex] says:

  Baigais klusums iestājies… :(

 7. Māris says:

  Viestur, kur Tu?!

  • Viesturs says:

   Pēdējie atpūtas mirkļi un spēku krāšana pirms LIELĀ sākuma! Plāni plānojas,ka jums nebūs miera no mums! ;)
   Starp citu, ja pamanījāt, Autocross.lv ir atkal bišķi jaunāks, svaigāks, bet dažas tehniskās lietas, kas ir uzlabotas, ar aci redzēt nevar, bet tās bija baigi vajadzīgas – ātrumam, utt. Priekšā lielie strestesti ar apmeklētāju daudzumu uz Portugāli un Smilteni, skatīsim, kā izmaiņas darbosies. Katrā gadījumā lielais paldies bračkam Krišjānim, kurš šo versiju gana cītīgi auklēja.

   Lieta, kas būtu kopējai štellei vērtīga: tiekot pie jaunām tehnoloģijām mēs pēc ilgāka pārtraukuma varam cītīgāk pētīt apmeklējuma statistiku un tendences. Patīkami pārstedz lapas apmeklējums, par ko visiem paldies!

   Autocross.lv nekad nav bijis tendēts uz pelnīšanu, lai gan, protams, pa kādai “savējo” reklāmiņai ir, kā pateicības labiem ļaužiem, kas palīdz sportošanā un lapas uzturēšanā (vienmēr laipni, reklāmas iespējas tik tiešām pastāv, arī ar “papīriem”). Taču liels lapas apmeklējums = palielināta interese par mūsu sportiem, kas IR galvenais mērķis šīs lapas eksistencei. Un tas riktīgi priecē, ka skaitļi pat patīkami šokēja.

   Statistika arī rāda, ka ļoti daudzi lasītāji apmeklē mūs no telefoniem un padiem – jaunā lapas versija ir piestrādāta šai statistikai, droši izmantojiet.
   Un vēl statistika rāda, ka apmeklējumu = interesi par krosveidīgajiem lieliski veido sociālie mediji, facebook lielākoties. Līdz ar to ir skaidrs, ka mēs mēģināsim sevi piespiest nepaslinkot šajā virzienā, kas praksē varētu izpausties kā sportistu atzīmēšana (ietagošana), utt. Jau iepriekš atvainojos, ka tādā veidā viens otru traucēsim, taču kopējās štelles vārdā vajag. Tāpat aicinājums visiem tiem, kas ar sirdi un dvēseli šajā visā ir iekšā, nekautrēties laikot, šērot, ieteikt, utt, utt. Jo tas rauj augšā statistiku, līdz ar to krosveidīgos pamana arvien vairāk jaunu cilvēku.
   Tāpat superīgi darbojas vairāki sportisti, paši sportu demonstrējot sociālajos – varu tikai iedrošināt: TURPINIET! Tas ir vajadzīgs un svarīgi.
   Nav tā, ka es tikko būtu atjēdzies par sociālo mediju nepieciešamību, skaidrs, ka tas sen jau ir svarīgi. Taču redzētie cipari mani baigi motivē šajā virzienā, tāpēc aicinu nākt palīgā ar klikšķināšanām.
   Lai mums visiem forša sezona!

   • antons says:

    viss jau smuki atīstās,bet man pašam personīgi pie sadaļas “jaunākie komentāri”,liekas,ka vajadzēja atstāt arī opciju,kad varēja redzēt laiku pēdējajam komentam…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru