Autokross: Deviņas darba dienas līdz licencēšanās termiņam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.03.2016
21:11

Nolikums vēsta, ka Latvijas čempionāta dalībniekiem jānokārto licencēšanās procedūra mēnesi pirms pirmās sacīkstes, kurās sportists plāno startēt čempionātā. Tas nozīmē, ka tiem, kuri gatavojas startam Smiltenē 24. aprīlī, formāli palikušas deviņas darba dienas, lai ķertos pie procesa.

Lai arī šis noteikums spēkā ir jau vairākus gadus, ikgadējā LAF Krosa komisijas vadītājas pretimnākšana licencēšanās termiņa ievērošanu padarījusi formālu. Taču šogad pēdējā diena var būt daudz izšķirošāka, jo faktiski noteiks Open klašu statusu šā gada Latvijas autokrosa čempionātā. Ja 24. marta vakarā nebūs astoņu licencētu Open 2500 un astoņu Open 3500 klases braucēju, klasēm čempionāta statuss netiks piešķirts.

Visticamāk, Open 3500 klasei neizdosies uzsākt cīņu par Latvijas čempiona titulu – šobrīd nav ziņu, ka sportisti censtos tuvoties čempionāta statusam. Reāli arī Latvijā šobrīd, šķiet, nav astoņu šīs klases braucēju un vienīgā cerība varēja būt kaimiņvalstu braucēju piesaistīšana.

Starp citu, Open 3500 klases čempionāta statusa nesasniegšana nenozīmē šīs klases eksistences beigšanos – tā jebkurā gadījumā saglabāsies kā viena no Latvijas autokrosa klasēm, kura krosa režīmā varēs darboties, piemēram, LAF Krosa komisijas kausa posmos.

Open 2500 klasē šobrīd licences sakārtojuši trīs sportisti – Harijs Līgotnis, Jānis Kozlovskis un Kristaps Ašmanis. Tātad vēl ir iztrūkums klases grāmatvedībā. Taču pēc sarunām noprotams, ka kvorumam vajadzētu sapulcēties – galvenais nenokavēt.

Latvijas čempionāts startēs ar pirmo posmu Smiltenē, Tepera trasē, 24. aprīlī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv