Autokross: Jeršovam “īsts tituls”, Kozlovskis notic “putniņiem”

Viesturs Saukāns  29.08.2017 14:03 4

Viena no dramatiskākajām cīņām Latvijas autokrosa čempionāta pēdējā posmā Smiltenē bija par Open 2500 čempiona titulu. Abi galvenie titula dalītāji Ints Jeršovs un Jānis Kozlovskis komentē aizvadīto cīņu.

Pēdējais posms Open 2500 klasē dienas garumā šķita veidojamies par labu Jeršovam. Ints dominēja visās kvalifikācijās, neļaujot Kozlovskim pat cerēt uz cīņas saasinājumu. Šo pašu scenāriju diktēja arī fināla pirmā puse, lai gan bija redzams, ka abi favorīti brauc ar pilnu atdevi. Taču tad Jeršova mašīnai plīsa aizmugurējā riepa, kas situāciju ievērojami dramatizēja, un deva Kozlovskim iespēju uzsākt cīņu par uzvaru. Ja Jānis būtu ticis Intam garām, abiem kopvērtējumā būtu vienāds punktu skaits, kas pēc papildnosacījumiem titulu atdotu Kozlovska rokās.

“Sarūpējām izrādi skatītājiem līdz pēdējam metram, vai ne?” pamatoti lepns jūsmoja Jeršovs. “Šī bija lieliska sezona līdz pēdējiem metriem un centimetriem, ar drāmu līdz beidzamam.”

Jeršovs krosā debitēja 2011. gadā un, tā kā bija tobrīd vienīgais pilnpiedziņas auto braucējs, nekavējoties tika uzskatīts par galveno favorītu. Taču pirmās sezonas nebija vieglas, avārijas un neveiksmes atņēma titulus. Šajos gados Ints divreiz bija kļuvis par vicečempionu, vienreiz gūta bronza. Nu arī zelts. “Domāju, ka šis ir daudz īstāks čempiontituls nekā tas, kuru būtu guvis pirmajā vai otrajā gadā. Šim noteikti ir daudz lielāka vērtība, vismaz man pašam. Cīņa bija saspringta. Spilgtākā situācija finālā bija brīdis, kad priekšpēdējā apļa pēdējā līkumā Jānis metās iekšmalā. Es sapratu, ka būs šāds manevrs, un sapratu viņa domu – atspiesties ar sānu pret sānu un aizbraukt garām. To atšifrējot, es pavēru iekšmalu pavisam vaļā, lai viņam neizdodas atspiesties. Jānis kā raķete izlidoja cauri līkumam un aizlidoja taisni smiltīs. Tas laikam bija izšķiroši!”

Kozlovskim pēdējā posma pēdējie apļi bija emociju pilni. Jānis atzīst, ka pirmā doma bijusi pārāk pašpārliecināta: “Kad redzēju, ka Inta mašīnai maucas nost riepa, man jau acu priekšā aizlidoja “putniņi”, ka “viss, čempions!”. Likās, ka tagad tik kaut kādā brīdī jāpabrauc viņam garām un jāsasniedz viss, ko vēlos. Taču ar laiku šī sajūsma zuda, jo jutu, ka Ints arī šajā situācijā ir ātrs un labi aizstāvas. Pēdējie apļi bija emociju, plānu un domu pilni, liekas, paspēju izdomāt visu savu dzīvi šajās minūtēs!”

Lielisks duelis ar lieliskiem titula dalītājiem!

(Foto: Rallifotod.eu)

  • 18# SV

    Fantastiska cīņa, izbaudīju līdz pēdējam metram. Un cepure nost par tik tīru sacīksti, nebija klasisko izstumšanu vai likšana sānā, lai apdzītu, viss notikās ļoti tīri, par to paldies.

  • JK

    Super sezona ! Ìsta cìña lìdz pèdèjiem metriem ! Bauda braucèjiem un skatìtàjiem ! Daudzu gadu eksperimentos esam panàkuši , lai Open atgrieztos intriga un skatàmìba un pjedestàli tiem kùri šajos eksperimenta gados tik varèja sapñot par tiem . Paldies cìñu biedriem un lìdzjùtèjiem !!!

  • Kaspars42

    Paldies Jums par intrigu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA