Autokross: Kolomenskis „VAZ klasē vismazāk zināmā!”

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.03.2015
16:59

Bijušais Latvijas autokrosa čempions VAZ Klasika klasē Imants Kolomenskis apkopojis savas prognozes par šā gada gaidāmajām cīņām un secina, ka čempiontitula likteni visgrūtāk prognozēt tieši viņa pārstāvētajā klasē.

„Vērojot klases, norises un to līderu darbības, man liekas, ka šā gada līderi ir redzami. Vienīgi par VAZ klasi man nav pārliecības,” saka autokrosa viens no pieredzējušākajiem braucējiem. „1600 klasē, domāju, valdīs Rūdolfs Bogens, ja tiešām uz starta nebūs Andis Vanters. Bogens būs mācījies no pērnā gada kļūdām, tā vismaz vajadzētu būt. Viņa kļūdas izmantos Andis Kļava, bet, ja kļūdu nebūs, Rūdolfs nebūs apturams. Tieši tas pats sakāms par Rihardu Daini 2000 Super klasē. Tā būs traka cīņa, taču gan braucējs, gan mašīna, no tā cik zinu, šogad būs augstākajā līmenī. Protams, tehnikas izturība un jaunība ir spēlēs lomu. Taču pieredze, ko Rihards guvis folkreisā un pērn krosā, ir liela. Viņš izskatās ļoti mērķtiecīgs. Open klasē intriģējošs būs jaunā braucēja [Jāņa Borševska] uznāciens, redzēsim, ko viņš pratīs. Taču es teiktu, ka pagaidām favorīts joprojām ir Agris Brediks. B600 Beate šoziem būs vēl vairāk progresējusi – gan pati kā braucēja, gan tehniski. Neredzu, kā viņu var noķert. VAZ? Mēs esam vairāki spēkos ļoti līdzīgi, gan mašīnas, gan braucēji. Šis būs aizraujošs gads!”

Izceļot B600 klases čempioni jāatzīmē, ka ne tikai tehnika šogad būs visaugstākajā līmenī. Klipa aizvadījusi nopietnus braukšanas treniņus, lielākoties ar kartingu, darot to siltākās zemēs. Haralds Šlēgelmilhs, kurš devis lielu ieguldījumu treniņprocesā, saka: „Sākumā Beatei bija daudz nepareizu pieņēmumu par braukšanu, bija skaidrs, ka trūkst pieredzes un teorijas. Tomēr tas, kā šoziem ir progresēts, nevar palikt bez rezultātiem. Man grūti spriest par precīzām krosa braukšanas niansēm, turklāt ar šādu bagiju. Taču zināmu bāzi braukšanas prasmēm mums izdevās sakārtot!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv