Autokross: Latvieši un igauņi „uzmet” Baltijas kausu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.12.2010
16:26

Latvijas un Igaunijas krosa speciālisti izteikuši neuzticību Baltijas kausa seriālam, ja tas paredzēts tādā formātā, kāds tas bija šogad – sportiski lielākā daļa abu valstu dalībnieku pasākumu dēvē par farsu. LAF Krosa komisijas Padome uz to reaģē, nolemjot, ka turpmāk nepiekrīt 2010. gada formāta Baltijas kausam, seriālu paturot tikai D-3A bagiju klasei, turklāt aizvadot to vairāk Baltijas vidusdaļā, nevis liekot, piemēram, igauņu sportistiem doties uz Lietuvas otru pusi, lai tur sastaptu, pie veiksmes, trīs vietējos sportistus.

LAF KK Padome arī atbalsta priekšlikumu atgriezties pie viena posma Baltijas kausa formāta, kāds bija vairākus gadus kopš 1997. gada. Šāda sacīkste notiktu reizi gadā, valstīm šo posmu rotējot gadu no gada. Latvijas puse arī atbalsta šādas sacensības norisi 2011. gadā kādā no Lietuvas trasēm, bet 2012. gadā Baltija varētu atgriezties arī Latvijā.

D-3A klase, kā arī D-7 smago bagiju klase veidos savu sacensību kalendāru. Jau šobrīd D-3A klases Baltijas kausa posmi paredzēti piecos Latvijas čempionāta posmos – abās Smiltenes sacīkstēs, abās Priekules sacīkstēs un Mūsā. Iespējami papildinājumi.

Lēmums uzgriezt muguru Lietuvas puses kūrētajam Baltijas autokrosa kausam lielā mērā pamatojams ar faktu, ka Lietuvas puse ar Baltijas kausa dalībnieku skaitu glāba savus nacionālā čempionāta posmus, tajā pašā laikā Baltijas kausam sportiski bija minimāla vērtība, jo nenotika sportistu masveida migrēšana no valsts uz valsti – vienīgi Latvijas komanda kuplā skaitā regulāri apmeklēja savas valsts un Lietuvas sacensības. Latvijas puses uzdevums ir koncentrēties uz kvalitatīvām nacionālajām sacensībām.

Tikmēr tika atbalstīta ideja par Baltijas rallijkrosa kausa idejas turpināšanu, jo Latvijā nav nacionālā čempionātā. Komisijas vadība atzīmē, ka arī to ir sasniegušas baumas par Latvijas rallijkrosa čempionāta izveidi, tomēr joprojām oficiālu pieteikumu vai iesniegumu par šo tēmu nav.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv