Autokross: Pārsteigums! Bogens mēģinās 2000 Super, Balodis piesedz 1600 kvorumu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.08.2015
22:04

1600 klases priekšlaicīgi noskaidrotais Latvijas čempions pēdējā posmā Smiltenē mēģinās spēkus 2000 Super klasē. Viņa aiziešana atstātu bez sešu dalībnieku kvoruma 1600 klasi, tomēr laimīgā kārtā pēc termiņa cīņām pieteikts 2013. gada šīs klases ceturtās vietas ieguvējs Jānis Balodis.

Bogena spēku pārbaude 2000 Super klasē šķiet visai loģiska. Pirmkārt, Rūdolfam pēc sasniegtā titula nav peļami izzondēt situāciju „lielo puiku” klasē, kurā varbūt ir vērts nobāzēties nākamajā sezonā. Otrkārt, teorētiski par Latvijas čempiona titulu cīnās viņa komandas biedrs Rihards Dainis, līdz ar to nebūtu slikti, ja čempionāta līdera Aināra Kenigsberga neveiksmes gadījumā būtu pēc iespējas vairāk dalībnieku, kuri iebrauc starp Rihardu un Aināru, atņemot Kenigsbergam iespēju tikt pie punktiem. Ar 11 dalībniekiem, kuri šobrīd pieteikti 2000 Super klasē, jau pastāv iespēja kādam arī palikt bez punktiem. Neliekas, ka jāizskata trešā iespēja – piesaistīts sportists, kurš kaut kā tīšām varētu panākt Kenigsberga netikšanu pie punktiem. Ne Rūdolfs, ne Rihards nav šādu uzvaru tīkotāji. Jebkurā gadījumā, Bogena pāriešana uz 2000 Super ir lieliska dāvana līdzjutējiem!

Bogena aiziešana no 1600 klases zem sitiena nolika klases kvorumu – lai kategorijas dalībnieki saņemtu izšķirošos punktus, jābūt sešiem dalībniekiem, bet Rūdolfa manevrs atstātu klasi piecatā. Tomēr 17 minūtes pirms Bogena izmainītā pieteikuma Smiltenes posmam pieteikumu iesūtīja Jānis Balodis, kurš šogad čempionātā vēl nebija startējis. Pēc veiksmīgās 2013. gada sezonas, kad Jānis sasniedza uzvaru vienā no posmiem un sezonu noslēdza ceturtajā vietā, sekoja smaga avārija pērn sezonas sākumā, kā rezultātā sezona izjuka un Balodis praktiski gadu nebija uz starta LČ.

Šis gan ir vēl viens apliecinājums, ka 1600 klase visai nopietni balansē uz kraujas malas dalībnieku skaita ziņā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv