Autokross: Pašlaik vadībā 2000 Super

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.03.2015
12:24

Pāris nedēļas pirms pieteikumu termiņa beigām Latvijas un Baltijas čempionāta pirmajam posmam visvairāk pieteikušies dalībnieki 2000 Super klasē, tā ar astoņiem pieteikumiem pārliecinoši sasniegusi sešu braucēju minimuma kvorumu. Seko Open klase.

2000 Super klasē pirmdienas rītā saņemti astoņi pieteikumi, kas ne tuvu nav šīs klases griesti – ir pamats domāt, ka kategorija pulcēs sen neredzētus braucēju pulkus. Latvijas sportistu šajā klasē būs daudz, taču ievērojami sastāvu papildinās lietuvieši, kuriem arī šī ir skaitlīgākā klase.

Pieteikumu sarakstā pērnā gada vadošā sešinieka pārstāvji (vēl trūkst tikai čempions un vicečempions) – Ainārs Kenigsbergs, Juris Spīķis, Edijs Ošs, Rihards Dainis. Tāpat cīņām gatavojas klasē no 1600 kategorijas ienākošais Oskars Troika, arī Ilmārs Jurāns un pirmais no lietuviešiem – Raimunds Kukenis. Pērn viņš Lietuvas čempionātā nestartēja, taču bija astotajā vietā reģionu kausa divu litru klasē – gaidāma debija augstākajā līmenī. Atgādinām, ka Smiltenē notiks arī Lietuvas autokrosa čempionāta pirmais posms.

Šobrīd pieci pieteikumi Open klasē. Medaļnieki Jānis Kozlovskis un Lauris Unāms, kā arī Ojārs Troika, Kristaps Ašmanis un debitants Jānis Borševskis. Šajā klasē vēl daudz intrigu par gaidāmo sastāvu, ar čempiona Agra Bredika pieteikumu priekšgalā.

Pa trim pieteikumiem VAZ Klasika un B600 klasē. Imants Kolomenskis, Jānis Linde un Andris Ozoliņš jau sarakstos VAZ ieskaitē. Atšķirībā no citām klasēm, čempionāta līderi sarakstos B600 – čempione Beate Klipa un vicečempions Keivo Koivs gatavi cīņām. Tāpat arī pērn rudenī klasē debitējušais Gints Astrauskis. Ja nebūs citu pārsteigumu, reāli, ka Smiltenē uz starta būs deviņi B600 braucēji.

Mareka Daiņa kā vienīgā pieteikums 1600 klasē varētu būt savdabīgs simbols šīs klases šā gada aktivitātei – tā nav liela. Jau gadiem ievērots, ka abas priekšpiedziņas klases viena otru nomaina dalībnieku pulka ziņā – kad vienā ir daudz sportistu, otra nīkuļo, un otrādi. Atcerieties piecas sezonas atpakaļ, kas 1600 pat ar visu krīzi bija labs dalībnieku sastāvs, bet 2000 Super cīnījās par izdzīvošanu. Nupat sāk izskatīties, ka šie viļņi nonākuši pretējās pozīcijās. Tiesa, par dziļu krīzi čempionātā runāt nevar – pat, ja latviešu būs maz, situāciju piesegs Lietuvas sportisti, jo pirmie trīs no pieciem posmiem Latvijas čempionātā ir kopā ar Baltijas sacīkstēm.

Pašlaik šķiet, ka vēl bez Mareka pieteikuma ar Latvijas karodziņiem uz sāniem startēs seši braucēji. Šogad nestartēs čempions Andis Vanters, kuram ir radusies lieliska iespēja strādāt ārzemēs, turklāt darbu, kas pašam patīk, kā nojaušams. Uz starta varētu neredzēt arī Jāni Balodi, savukārt Jānis Lideris pēc pērnās avārijas Lietuvā mašīnu praktiski būvē no jauna. Visticamāk, auto debija paredzēta 2. maijā Autocross.lvRX rallijkrosā.

Pašlaik viens pieteikums arī D12 klasē, kurai Smiltenē cīņa par Smiltenes kausu – igaunis Marko Tīnass gatavs izaicināt latviešus. Klases uzdevums ir savākt sešu mašīnu kvorumu un, šķiet, tas izdosies.

Buggy 1600 un Mini bagiji (bijušie Beta) vēl tikai gatavojas savam spožajam uznācienam dalībnieku sarakstā.

Līdz pieteikumiem LČ klasē pulcējas arī Junioru kausa cīnītāji. Pašlaik divi juniori B600 klasē – Koivs un Astrauskis, bet 2000 Super klasē pašlaik vienīgais juniors ir Ilmārs Jurāns.

Latvijas, Lietuvas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmais posms norisināsies 26. aprīlī. Pieteikumus sportisti bez sankcijām var sūtīt līdz 16. aprīlim.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv