Autokross: Pašlaik vadībā 2000 Super

Viesturs Saukāns  30.03.2015 12:24 5

Pāris nedēļas pirms pieteikumu termiņa beigām Latvijas un Baltijas čempionāta pirmajam posmam visvairāk pieteikušies dalībnieki 2000 Super klasē, tā ar astoņiem pieteikumiem pārliecinoši sasniegusi sešu braucēju minimuma kvorumu. Seko Open klase.

2000 Super klasē pirmdienas rītā saņemti astoņi pieteikumi, kas ne tuvu nav šīs klases griesti – ir pamats domāt, ka kategorija pulcēs sen neredzētus braucēju pulkus. Latvijas sportistu šajā klasē būs daudz, taču ievērojami sastāvu papildinās lietuvieši, kuriem arī šī ir skaitlīgākā klase.

Pieteikumu sarakstā pērnā gada vadošā sešinieka pārstāvji (vēl trūkst tikai čempions un vicečempions) – Ainārs Kenigsbergs, Juris Spīķis, Edijs Ošs, Rihards Dainis. Tāpat cīņām gatavojas klasē no 1600 kategorijas ienākošais Oskars Troika, arī Ilmārs Jurāns un pirmais no lietuviešiem – Raimunds Kukenis. Pērn viņš Lietuvas čempionātā nestartēja, taču bija astotajā vietā reģionu kausa divu litru klasē – gaidāma debija augstākajā līmenī. Atgādinām, ka Smiltenē notiks arī Lietuvas autokrosa čempionāta pirmais posms.

Šobrīd pieci pieteikumi Open klasē. Medaļnieki Jānis Kozlovskis un Lauris Unāms, kā arī Ojārs Troika, Kristaps Ašmanis un debitants Jānis Borševskis. Šajā klasē vēl daudz intrigu par gaidāmo sastāvu, ar čempiona Agra Bredika pieteikumu priekšgalā.

Pa trim pieteikumiem VAZ Klasika un B600 klasē. Imants Kolomenskis, Jānis Linde un Andris Ozoliņš jau sarakstos VAZ ieskaitē. Atšķirībā no citām klasēm, čempionāta līderi sarakstos B600 – čempione Beate Klipa un vicečempions Keivo Koivs gatavi cīņām. Tāpat arī pērn rudenī klasē debitējušais Gints Astrauskis. Ja nebūs citu pārsteigumu, reāli, ka Smiltenē uz starta būs deviņi B600 braucēji.

Mareka Daiņa kā vienīgā pieteikums 1600 klasē varētu būt savdabīgs simbols šīs klases šā gada aktivitātei – tā nav liela. Jau gadiem ievērots, ka abas priekšpiedziņas klases viena otru nomaina dalībnieku pulka ziņā – kad vienā ir daudz sportistu, otra nīkuļo, un otrādi. Atcerieties piecas sezonas atpakaļ, kas 1600 pat ar visu krīzi bija labs dalībnieku sastāvs, bet 2000 Super cīnījās par izdzīvošanu. Nupat sāk izskatīties, ka šie viļņi nonākuši pretējās pozīcijās. Tiesa, par dziļu krīzi čempionātā runāt nevar – pat, ja latviešu būs maz, situāciju piesegs Lietuvas sportisti, jo pirmie trīs no pieciem posmiem Latvijas čempionātā ir kopā ar Baltijas sacīkstēm.

Pašlaik šķiet, ka vēl bez Mareka pieteikuma ar Latvijas karodziņiem uz sāniem startēs seši braucēji. Šogad nestartēs čempions Andis Vanters, kuram ir radusies lieliska iespēja strādāt ārzemēs, turklāt darbu, kas pašam patīk, kā nojaušams. Uz starta varētu neredzēt arī Jāni Balodi, savukārt Jānis Lideris pēc pērnās avārijas Lietuvā mašīnu praktiski būvē no jauna. Visticamāk, auto debija paredzēta 2. maijā Autocross.lvRX rallijkrosā.

Pašlaik viens pieteikums arī D12 klasē, kurai Smiltenē cīņa par Smiltenes kausu – igaunis Marko Tīnass gatavs izaicināt latviešus. Klases uzdevums ir savākt sešu mašīnu kvorumu un, šķiet, tas izdosies.

Buggy 1600 un Mini bagiji (bijušie Beta) vēl tikai gatavojas savam spožajam uznācienam dalībnieku sarakstā.

Līdz pieteikumiem LČ klasē pulcējas arī Junioru kausa cīnītāji. Pašlaik divi juniori B600 klasē – Koivs un Astrauskis, bet 2000 Super klasē pašlaik vienīgais juniors ir Ilmārs Jurāns.

Latvijas, Lietuvas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmais posms norisināsies 26. aprīlī. Pieteikumus sportisti bez sankcijām var sūtīt līdz 16. aprīlim.

 • Ko nozīmē būt vadībā? Tas ir tika abstrakti. Vai tas nozīmē, ka “vaļējai” klasei vajadzētu būt aiztaisītai?

  Mūsdienu sabiedrības lielākā problēma ir tā, ka mēs sadalām, kas ir vadībā un kas nav. Kāpēc mēs visi nevarētu būt viens kopējs grupējums, kas droši soļo uz priekšu. Tāpēc man patīk, ka F-1 ir iesildīšanās aplis, jo neviens nekur nesteidzas, visi kopā dodas uz apļa beigām. Lūdzu, es ierosinu autosportā, šajā gadījumā autokrosā, šādi veikt 50 apļus.

  Tad bērni eskimosiem būs vairāk ledus, pingvīniem vairāk zivju un tā tālāk… Par kopīgu kopīgumu!

  • Ļoti iedarbīgs smēķis, jā.

   • Spaiss vēl arvien ir modē? :)

    Bet ja nopietni – gan arī 1600nieki savāksies. Rūdis rīktējās, Mūrnieks ar, Grīnvalds būšot, Silenieks kaut ko taisa, bet vai paspēs, nu kā būs – tā būs. Ja iznīks klase – laidīs nākamgad 2000niekos… :-)

    • Neiznīks, būs labi, pārejas periods, tā teikt. Pēec 5 gadiem būs otrādāk – lielā konkurence aizbiedēs daudzus uz 1600 no 2000S, un pēkšņi cipari būs pretēji. Ja sto raz tak ģelal! :) Ja nopietni, tad šādi abu klašu viļņi ir regulāri kā paisums un bēgums.

     • Būs labi! Peldēsim pa straumi kā saka :) Vēl jau laiks ir savākties…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA