Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: CK 125

Viesturs Saukāns  23.04.2012 15:34 0

Uzsākot klašu pirmssezonas apskatus, sāksim ar sliktāko gadījumu – CK 125 kroskartu klasi, kurai pieteikušies tikai pieci dalībnieki, turklāt kvorums var nobrukt, jo attiecīgu detaļu trūkuma dēļ uz starta var netikt viens no galvenajiem favorītiem Ingus Ramats. Tajā pašā laikā pastāv iespēja, ka situāciju varētu glābt Dāvis Tobiass, klases patriotisma vārdā piesedzot savējos uz pirmo posmu.

No otras puses, panikai nav iemesla. Pērn uz pirmo posmu ieradās tikai divi dalībnieki, taču turpmākajā sezonas gaitā problēmu ar piecu sportistu nodrošināšanu nebija.

Klasi augstāku mērķu vārdā pametis pēdējo gadu medaļnieks Dāvis Tobiass, kura plānos ir starts rallijkrosā un, iespējams, NEZ kroskartos lielākas kubatūras klasē. Uz starta šogad nebūs arī čempions Dzintars Ramats, kuram arī ir citi autosporta plāni. Rezultātā čempiona tituls ir pilnībā brīvs sadalei pārējo sportistu vidū.

Patiesībā, lai arī pārējo nav daudz, izcelt vienu iztektu favorītu ir grūti. Pēc pieredzes spriežot par galveno titula pretendentu būtu jādēvē Emīlu Misiņu, kurš ir gan ātrs, gan nu jau ar divu sezonu pieredzi cīņā ar klases līdzšinējiem līderiem. Tomēr pērnā sezona sarūpēja spilgtu debiju Ingus Beļakova personā, strauji progresēja un, iespējams, tehniski vēl labāk šogad būs bruņojies Ingus Ramats. Nešaubīgi, cītīga sacīkšu apmeklēšana un cīņasspars arī Lieni Sproģi padara par medaļu pretendenti, jau pērn viņa bija pirmā aiz kopvērtējuma trijnieka.

Pat, ja Smiltenē punktiem vajadzīgie pieci sportisti nebūs gatavi cīņām, pārējiem četriem pieteiktajiem šī ir lieliska iespēja trenēties un, galu galā, tomēr sadalīt Smiltenes posma kausus. Tāpat skaidrs, ka klasei nestartējot, ja nu panikā tāds lēmums tiek pieņemts, klasi arī neizdosies popularizēt un uzrādīt potenciālajiem dalībniekiem, kuri svētdien stāvēs Tepera trases malās. Jābūt!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***