Autokross: Pēdējās dienas pirms starta: D12

Viesturs Saukāns  24.04.2012 20:32 0

Smago automašīnu D12 klase šogad uz pirmo posmu piedāvā pērnā gada „kuplāko kolektīvu mīnus čempions Andris Jurciņš”. Tas nozīmē, ka izlīst saulītē varēs tie, kurus Jurciņš pērn apsteidza, kā arī tie, kuriem nebija iespēju izturēt pietiekami interesanto kopvērtējuma spriedzi līdz galam.

Liekas, lai saprastu klases spēku samērus, drīzāk jāatgriežas 2010. gadā, kad Jurciņš neveica pilnu sezonu. Tas bija gads, kad savā starpā dueli aizvadīja Bruno Leimanis un Kristaps Eglītis, ik pa brīdim nervus pabojāja igaunis Tāvi Pindiss, bet kļūdas uzķēra Aldis Grantiņš. Pašlaik varētu domāt, ka tieši šāds varētu būt šā gada čempionāta scenārijs.

Tumšais zirdziņš allaž ir Pindiss, kurš savulaik bija latviešiem neuzvarams, taču pēdējās sezonās ļāvies iemaisīties mūsu līderu cīņās pa vidu. Ja Eglītis, Leimanis un Pindiss veiks visus posmus, čempionāts būs aizraujošs. Būs interesanti vērot, kādā situācijā būs Eglītis pēc atgriešanās sacensībās pēc gada pārtraukuma. Pērn sezona aprāvās jau sākumā motora defekta dēļ. Viņam ir nepabeigts darbiņš – Leimanis joprojām nav uzveikts.

Pēdējās sezonās liekas – pussolis atlicis Aldim Grantiņam līdz regulārai cīņai ar favorītiem. Viņš iepriekšējās sezonās bijis turpat pie Bruno un Kristapa, taču nedaudz vienmēr pietrūcis, lai uzveiktu visus posmā. Bijuši pat atsevišķi braucieni ar līderpozīciju, taču to nav izdevies noturēt līdz galam. Šogad?

Jāņa Poļa un jauniešu Kristera Vīksnes un Ingus Staško spēku samēri būs atkarīgi no tehnikas – ja ir veikta tehniskā revolūcija, var sanākt labi rezultāti. No šīs trijotnes interesants varētu būt tieši Vīksnes starts. Pērn viņš uz brīdi parādījās trasē, tomēr pilnu sezonu neveica. Ej nu sazini, kas gada laikā paveikts tehnikas sakarā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***