Autokross: Pēdējās pieteikumu dienas!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.04.2014
08:47

No otrdienas rīta līdz pieteikumu termiņa beigām atlikušas trīs dienas. To laikā tiks noskaidrots Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmā posma Smiltenē dalībnieku sastāvs, kurš līdz 27. aprīlim vairs mainīsies tikai niansēti. Pieteikumu termiņš noslēdzas ceturtdien, 17. aprīlī, pl.23:59. Raksts top brīdī, kad pieteikušies 73 dalībnieki.

Pirms izšķirošajām dienām klašu sastāvu aprises jau kļuvušas puslīdz skaidras, tomēr praktiski katrā klasē vēl gaidāmi papildinājumi. 1600 klasē desmit pieteikumu, no kuriem trīs ir Lietuvas braucēji. Jāatzīst, ka, ja nebūtu Baltijas ieskaites un kaimiņu braucēju, septiņu latviešu sastāvs šajā klasē raisa uzmanību – vai dalībnieku sastāvu pendele no augošā 2000 Super nesāks svērties 1600 klases virzienā. Acīm redzot, viss plūst un mainās un, ja vēl pērn 1600 klase bija vadošā dalībnieku skaita ziņā, tad šobrīd priekšpiedziņu pulks pārcēlies uz 2000 Super. Nepaies ne divi gadi, kad, iespējams, atgriezīsies sarunas par klašu apvienošanu, kā tas bija pāris gadus atpakaļ, kad nīkuļoja divu litru klase. Tomēr pieredze rāda, ka pret šādu šūpošanos jāizturas bez panikas.

Tiesa, nojaušams, ka 1600 klasē vēl varētu būt pieteikumi.

2000 Super klase otrdienas rītā priecē ar 17 pieteikumiem, turklāt tikai viens no pieteiktajiem braucējiem ir Lietuvas braucējs. Tātad mūsējo pa pilnam, turklāt tas vēl varētu nebūt viss. Arī minimālais lietuviešu sastāvs pašlaik liek domāt, ka kaimiņi nav teikuši galavārdu Smiltenes sakarā, jo tieši šī klase šķiet prioritārā kaimiņos. Par klases atdzimšanu patiess prieks.

Open cīņās 11 pieteikumu, trīs lietuvieši, pārējie Latvijas braucēji. Vēl nav pieteikumu no pērnā gada līderiem – nav neviena medaļnieka: ne Agra Bredika, ne Inta Jeršova, ne Jāņa Kozlovska. Par čempionu pašlaik precīzu ziņu nav, bet abi pārējie gatavojas ļoti cītīgi. Ja pieņemam, ka vismaz vēl divi dalībnieki būs, arī Open klase pārvelsies pāri grupu sadales robežai.

VAZ Klasika, protams, ir šīs starpsezonas lielais pārsteigums. 15 dalībnieki, turklāt arī šeit vēl gaidāmi pāris pieteikumi. Trīs no viņiem Lietuvas braucēji, taču visas sezonas kontekstā viņi jāieskaita pie mūsējiem, jo pieteikušies dalībai visā čempionātā. Lietuvā šī klase, šķiet, beigusi savu pastāvēšanu, un kaimiņu VAZ braucēji nav sajūsmā par cīņām citu – spēcīgāku – klašu ietvaros. Līdz ar to interesantāks kaimiņiem šķiet Latvijas čempionāts. Ierindā arī viens Igaunijas sportists.

B600 klasē joprojām iepriekš minētie seši dalībnieki, kas pats par sevi ir labs rādītājs, ja salīdzinām ar pesimistiskajām prognozēm. Tomēr, lai Smiltenes kvorums būtu drošībā, prasītos vēl pa kādam pieteikumam un, šķiet, joprojām ir pamats cerēt, ka papildinājumi būs.

Septiņu dalībnieku pulks pieteicies Baltijas Buggy 1600 klasē – labi, tomēr vēl gribas cerēt uz pāris braucējiem no kaimiņvalstīm.

Pašlaik bēdu ieleja Beta bagiju un D12 klasēs. Tomēr arī šeit būs papildinājumi. Beta bagijos pieteikti divi debitanti no Lietuvas, kā arī vēl viens debitants Linards Jasons no mūsējiem. Taču kaujas gatavībā vēl tiek gaidīti četri pieredzējušākie latviešu bērneļi.

D12 startam gatavi četri Latvijas braucēji, no mūsējiem varētu būt vēl pa kādam. Taču pārsteigumi gaidāmi no Igaunijas braucējiem, kuri allaž sagaida pēdējo brīdi, piesakoties visi reizē (pārstāvis iesūta sarakstu).

Pašlaik ierakumos sēž komandas, tomēr skaidrs, ka vienības būs. Cīņai gatavojas pērnā gada medaļnieces SK Ogre, Autocross.lv Autokrosa komanda un SK Autocross.lv II, būs arī SK Vecpils, citas jau pērn bijušās un šogad debitējošās vienības. Nojaušams, ka komanda būs gan brāļiem Daiņiem, gan Rūdolfam Bogenam un Mārim Rusmanim, varbūt ir vēl kādi plāni.

Lielisks LČ Junioru kausa sastāvs – pirmajam posmam gatavojas vismaz 11 dalībnieki, kuri dzimuši 1993. gadā vai vēlāk.

Pēdējās trīs dienas pieteikumu frontē būs intriģējošas! Un tad desmit mokpilnas dienas, gaidot Smiltenes cīņas!

PS – LAF Folkreisa Vasaras kausa dalībniekus iemidzinājusi gatavošanās Smiltenes cīņu vērošanai, tomēr atgādinām, ka sezona sāksies jau nedēļu pēc krosa cīņām – droši drīkst pieteikties!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv