Autokross: Piektdiena dod grūdienu dalībnieku sarakstam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.04.2015
16:29

Darba nedēļas beigas devušas labu grūdienu pieteikumu sarakstam Latvijas, Lietuvas un Baltijas čempionāta pirmajam posmam Smiltenē. Lielā mērā pacentušās lietuviešu brigādes, kas pieteikušas vairākus braucējus. Taču arī mūsu pusē daži interesanti notikumi.

1600 sasniedz kvorumu

1600 klase pēc ilgas pauzes sasnieguši nepieciešamo dalībnieku skaitu, lai tiktu pie ieskaites. Uzreiz gan jāpiebilst – par šo faktu bažu nebija, jo, lai arī Latvijas braucēju klasē kļuvis mazāk, lietuvieši un iespējamie igauņi sarūpēs pārliecinošu papildinājumu.

Sacīkstei pieteicies aizpērnais čempions un pērnais vicečempions Andis Kļava. Pašlaik mašīna gan ir Igaunijā uz regulēšanas darbiem (tur ir daudz latviešu mašīnas), taču tiek cerēts, ka uz Smilteni Andis būs gatavs cīņai. Ja nu kas, kaujas režīmā ir otrs Kļavas VW Golf III, ar ko Andis startēja ziemas sacīkstēs.

Pieteikušies kurzemnieki – Jānis Grīnvalds, Raimonds Mūrnieks un Kaspars Silenieks, kurš pašlaik precīzi nevar prognozēt, vai tiks uz Smilteni mašīnas gatavošanas dēļ, taču viss tiek darīts mērķa īstenošanai.

Pašlaik cīņām pieteikti divi lietuvieši – Giedrjus Stonis un Petrs Bartkus. Minētie, kopā ar pirmā pieteikuma iesūtītāju Mareku Daini kopā veido klases kvorumu.

2000 Super velk uz trim grupām

Pašlaik prognozes liecina, ka 2000 Super klasē var pieteikties tik daudz sportistu, ka klase sacensību dienā būs jādala trīs kvalifikācijas grupās (lai tas notiktu, pēc laika kontroles jābūt braucošām vismaz 25 mašīnām). Šāds pēdējo gadu rekords ir reāls.

Pārsteidz Monta Beierbaha, kuras komanda īpaši neprognozēja Latvijas čempionāta tālāko posmu apmeklēšanu, taču pieteikums uz Smilteni jau realizēts. Tas nozīmē, ka Monta kļūs par pirmo dāmu Latvijas saonautomašīnu klašu čempionātā kopš 2007. gada, kad pēdējo sezonu 1600 klasē aizvadīja Liene Ozoliņa (vēlāk Liene pārgāja uz B600 klasi, kas kopš tā brīža allaž bijusi ļoti daiļa).

Starp citu, paredzams, ka Smiltenē uz starta stāsies līdz pat sešām meičām, kas, šķiet, būs Latvijas krosa rekords. No tām divas Montas – Beierbaha, kā arī Henilāne, kura plāno debitēt Mini bagiju klasē. Šajā klasē jau pieteikusies Kamila Kuraite, iespējams, redzēsim Skaisti Prašukaiti, bet B600 pieteiktā Beate Klipa gaida Lienes Sproģes pieteikumu. Jauki!

Savu otro posmu Latvijas čempionātā plāno aizvadīt gan Toms Lielais, gan Rihards Jermacāns – abi pērn debitēja Smiltenē, katrs savā posmā.

Ieraugot lietuvieša Mindauga Sidabra pieteikumu, pirmā doma – atkal viens BMW maisīs gaisu jau tā sarežģītajā klasē. Lietuvas čempionātā divu litru klasē drīkst startēt ar aizmugures piedziņas auto, tāpēc Sidabrs varētu startēt, lai arī ārpus Baltijas un Latvijas ieskaites. Taču nē – Mindaugs ticis pie skaistas priekšpiedziņas Honda Civic Type-R (attēlā)!

Open klasē pieteikumu pauze, VAZ viens debitants

Procesi apstājušies Open klasē – jau labu laiku sarakstā seši dalībnieki, bet klases reālo situāciju atklās pēdējās pieteikšanās dienas. Galvenā intriga – vai uz starta būs čempions Agris Brediks un titula kārotājs Ints Jeršovs, taču no runām noprotams, ka abi būs ierindā.

Šonedēļ līdz deviņiem dalībniekiem palēcās VAZ klase. Pašlaik vienīgais sezonas jaunums ir debitants Edgars Elsts, pārējie jau pieredzējuši buki.

Bagijiem mainīgi pieteikšanās panākumi

B600 klases pieteikšanās turpina nebūt atraktīva. Toties atraktīvs varētu būt pieteiktais debitants Jānis Kļava.

Arī Mini bagiju klasē pirmie reaģējuši lietuvieši – minētajai Kamilai Kuraitei pievienojies Mats Zavarskis – šķiet, juniors Buggy 1600 klasē startējošajam Tomasam Zavarskim.

Lietuvieši iedevuši pamatīgu rāvienu arī Buggy 1600 klasē – kopā ar trim mūsējiem jau deviņi pieteikumi. Taču gan latviešu, gan lietuviešu, gan arī igauņu vajadzētu būt vēl vairāk.

Klasē debitēs Gintars Morkevičs, kurš līdz šim nav atrodams Lietuvas sacensību rezultātos, jāpieņem, ka jauns braucējs, tāpat, kā jāpieņem tas, ka viņš ir Ervina Grenča vecā bagija jaunais īpašnieks.

Kaujas gatavībā arī favorīti Tautvids Urba un Tomass Zavarskis, kuri ir gatavi pacīnīties ar pērn neuzvarēto Māri Līci un, iespējams, Intaru Grandānu, kura pieteikums vēl gaidīšanas režīmā.

Trīs no šobrīd pieteiktajiem bagijiem ir Lietuvas aizmugures piedziņas bagiju klases braucēji – Raimonds Olkštins, Egidijs Česnelis un Vilints Kurs. Kaimiņu nacionālajā čempionātā bagiji tiek dalīti klasēs, bet šoreiz Smiltenē visi startēs kopīgos braucienos.

Šķiet, vienīgā klase, par kuras kvorumu ir šaubas, ir D12 Smiltenes kausa izcīņas ieskaite. Pašlaik pieteikts tikai viens igauņu braucējs. Ja nebūs sešu pieteikumu, šoreiz klases cīņas Smiltenē nenotiks. Taču pēc runām spriežams, ka vajadzētu sapulcēties nepieciešamajam dalībnieku skaitam.

Ar katru nedēļu Smiltenes posma sastāvs kļūst arvien aizraujošāks. Sāksies pēdējā pieteikumu nedēļa – visinteresantākā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv