Autokross: Pieņemtas izmaiņas Buggy 1600 Baltijas noteikumos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.12.2011
10:47

Baltijas kauss D-3A klasē ieguvis izmaiņas tehniskajos noteikumus. Pirmkārt, klases nosaukums arī Baltijā tiks pārdēvēts pēc Eiropas čempionāta analoga – no Divīzija-3A uz Buggy 1600. Otrkārt, tehniskajos noteikumos tiks iekļauta atļauja būvēt bagijus arī ar diviem motoriem. Šis jautājums kļuvis aktuāls, jo, pirmkārt, tas ir atļauts Eiropas čempionātā, otrkārt, samazina bagija gatavošanas un uzturēšanas izmaksas, treškārt, palielina tehniskās domas lidojuma plašumu, ceturtkārt, Latvijā jau top vismaz viens šāds eksemplārs. Pie darba ķēries Guntis Kļaviņš, ar plānu sagatavot šādu bagiju Dāvim Aupem startam gan atsevišķos Eiropas čempionāta posmos, gan Baltijas kausā.

Attiecībā uz bagijiem LAF Krosa komisijas padome vēlreiz apstiprina, ka nav aizliegts Baltijas kausā piedalīties arī lielākās D-3 (Super Buggy) klases dalībniekiem. Paliek atklāts jautājums, vai lielās kubatūras motoru sportistus vērtēt Baltijas ieskaitē, vai vismaz pagaidām atstāt kā ārpus konkurences startējošu dalībnieku pulku.

Lielās klases dalībnieki izteikuši vēlmi kaut treniņu nolūkos startēt Baltijas kausa posmos. Jānis Boks: „Piemēram, 2012. gadā Smiltenes posms notiks nedēļu pirms pirmās Eiropas čempionāta sacīkstes Francijā. Man tā būtu izcila iespēja pārbaudīt tehniku pirms Eiropas sezonas sākuma. Man nevajag nekādu ieskaiti, punktus, vai pat kausus – galvenais, lai es varu darboties kaujas apstākļos!”

Jānim šāda iespēja, visticamāk, būs, jo LAF KK padomei nav pretenziju pret šādu risinājumu, diez vai protestētu arī rīkotāji, zinot, ka savas trases skatītājiem būs unikāla iespēja piedāvāt redzēt darbībā Eiropas čempionāta vienu no labākajiem bagijiem un braucējiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv