Autokross: Pieteikumu termiņš noslēdzas ar 104 pieteikumiem!

Viesturs Saukāns  17.04.2015 09:19 14

Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmā posma Smiltenē pieteikumu termiņš noslēdzies ar 104 pieteikumiem, kas ir pēdējo gadu Baltijas čempionāta rekords. Visvairāk pieteikumu 2000 Super klasē, kurā par uzvaru plāno cīnīties 27 dalībnieki.

Pirms gada Smiltenes posmam bija 96 pieteikumi, lai gan ieskaites klašu bija vairāk – D12 bija Baltijas čempionāta posms. Pāri simts pieteikumiem pēdējos gados bijis arī Baltijas finālā Mūsā, taču toreiz papildinājumu dalībnieku skaitam deva masveidīgā folkreisa klase, kas pievienoja vairāk nekā 30 pieteikumu autokrosa braucējiem.

Visvairāk sportistu pieteikts 2000 Super klasē, kurā saņemti 27 pieteikumi. Klase arī sarūpēja pieteikšanās termiņu pēdējo stundu pārsteigumu, kad pieteicās uzreiz pieci Igaunijas sportisti. Jāpiebilst, ka igauņu starts salonautomašīnu klasēs daudzus gadus praktiski nenotika – desmit gadu laikā startējuši divi, trīs braucēji.

Pārējās klasēs sportistu skaits izveidojies ļoti līdzīgs – no 13 līdz 9 dalībniekiem. Labs pārsteigums ir Baltijas Buggy 1600 klase, kurā 13 pieteikumu, plus treniņsacīksti plāno aizvadīt Jānis Boks ar SuperBuggy, gatavojoties Eiropas čempionāta posmam. 13 pieteikumi arī 1600 klasē, kas ir prognozēts daudzums, savukārt 13 pieteikumi Open un 12 pieteikumi VAZ Klasika klasē ir nedaudz zem prognozētā daudzuma.

Lieliski progresējusi B600 klase, kurā 11 pieteikumu. Tiesa, Dāvja Aupes pieteikums pašlaik uztverams rezervēti – viņš vēl meklē iespēju stāties uz starta.

Lielisks progress arī Mini bagiju (bijušie Beta) klasē – deviņi pieteikumi. Klasi paceļ gan veiksmīgi noritošā latviešu bērnu paaudžu maiņa (Everta Henilāna vietā māsa Monta, Kitijas Jeršovas vietā brālis Marks), gan klases attīstība Lietuvā.

Smiltenes kausa izcīņa D12 klasē šobrīd ir zem nopietnas jautājuma zīmes, jo vajadzīgo sešu braucēju vietā pašlaik ir pieci, bet vienošanās bija, ka, ja nav sešu braucēju, klasei cīņa nenotiek. Šobrīd divi scenāriji – vai nu klase atrod sesto un, visiem ierodoties, cīņa notiek, vai nu jāļauj pieteiktajiem nesamocīt tehniku un gatavoties uz pirmo Baltijas čempionāta posmu. Par šo klasi vēl tiks spriests.

Latvijas čempionāta Junioru kausa ieskaitei pašlaik pieteikti 11 dalībnieki. Pieteiktas arī divas komandas, taču vienību ieskaitei vajadzētu papildināties.

Smiltenes sacīkste notiks pēc nedēļas, 26. aprīlī!

 • super, būs laba sacīkste :yes:

 • Vēl daudz negulētu nakšu garāžā… :)

 • #12

  Cik reāla ir igaunu startēšana?

 • Fans Visiem.

  Biju aizbraucis uz Brenguļu autotrasi un tur priekšā trenējas M.Starks.Gaja jau ļoti labi tā mašīna.bet par trasi daži saka kad nav skatītājiem kur sēdēt.norobežojumi, u.c. Bet kopš pēdējās reizes soliņi ir vēl vairāk izdomolēti.Varbūt skatītāji, piem Jaunieši u.c. paši izdomelē un pēc tam sūdzas kad nav kur sēdēt? Bet ir izveidojus baigā riepu kaudze varbūt trases saimniece kautko domā trasē ar tām ripeām uzlabot,piem pēdējajos 2 līkumos

 • Viss, uz Smilteni nebraukšu. Esmu vīlies… vairs nav 104, bet 103! :D

  • vilkatis

   Labi vien ir, autokross bez Tevis neko nezaudēs. …labāk grozies kameru priekšā.
   Lai Tev veicas :)

   • Tieši tādi *irsēji kā tu dod stimulu – paldies! Veiksme vienmēr noder! :) :-)

  • Fans Visiem.

   Itkā visi ir.Varbūt kautkāds gļuks?

   • Divi X igauņi pazuda, bet Justs Grencis nāca klāt kā izskatās…

  • Alvis

   Gaziki, laikam, nebūs, jo nav Baltijas posms gazikiem

 • Kaspars42

  Kā tad tā 6 pieteikumi mazāk? :-((

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rīga, Biķernieku trase, 9.-10.07.2018. Rallijkrosa Latvijas čempionāts, Baltijas kauss NEZ Kroskartu čempionāta 3. posms Dalībnieki *** Vecpils, Vecpils autotrase, 21.07.2018. Latvijas autokrosa čempionāts, 3. posms Nolikums LČ Nolikums FR-Kom Pieteikuma veidlapa LČ Pieteikuma veidlapa FR-Kom Dalībnieki LČ (12) FR Komandas (1)