Autokross: Solis uz priekšu Buggy 1600 plānos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.03.2012
14:44

Gatavojoties jaunajai sezonai pozitīvs skats uz Latvijas pārstāvniecību buggy 1600 klasē – gan Eiropas čempionāta, gan Baltijas kausa kontekstā. Eiropas posmus plāno apmeklēt vairāki sportisti, turklāt vietējā „virtuvē” top daži interesanti tehniskie eksemplāri.

Pērnā gada Eiropas čempionāta 12. vietas īpašnieks Māris Līcis varētu būt regulārākais Eiropas čempionāta apmeklētājs. Viņš gan saka, ka nedaudz ieildzis komandas ziemas miegs, tāpēc uz pirmo posmu Francijā jāgatavojas steigā: „Ceram paspēt uz Francijas sacīksti, it kā šobrīd nav tādu lietu, kuras traucētu būt uz starta jau pirmajā posmā. Mašīnas uzlabojumi galvenokārt saistīti ar piekari. Šogad, šķiet, neizdosies startēt nevienā Baltijas kausa posmā, jo pārāk sarežģīti būtu apvienot startus Baltijā ar Eiropas plāniem. Iespējams, rudenī varētu trāpīt uz Bauskas posmu.”

Atsevišķus – tuvākos – Eiropas čempionāta posmus plāno apmeklēt arī pērnās sezonas pēdējā posma šokējošais uzvarētājs Ervīns Grencis. Līdzīgi plāni arī pārējiem latviešiem.

Dāvja Aupes un Gunta Kļaviņa komanda cītīgi strādā pie jauna divu motoru bagija būves. Uz sezonas sākumu gan tehnika nebūs gatava, tāpēc Smiltenē Aupe startēs ar līdzšinējo bagiju. Mašīna ir tirgošanā, tāpēc Dāvis startēs saudzējošā režīmā. Tas gan nenozīmē, ka sportistam nav vēlme revanšēties par neveiksmi Smiltenē pērnā gada nogalē, kad, būdams pārliecinošs favorīts, Aupe piedzīvoja biežus elektrības defektus. Komanda arī vēlas līdz Eiropas čempionāta Mūsas posmam līdzšinējai mašīnai veikt nelielus jauninājumus.

Jaunās mašīnas likteni, galvenokārt, izšķirs tas, cik ātri izdosies pārdot līdzšinējo bagiju un komandas autobusu, kas ienestu papildu finanses. Ja viss izdodas, procesā ir 2×750 kub. cm bagija būve startiem gan Baltijā, gan Eiropā. Līdzīgi plāni esot vēl pāris latviešu braucējiem, piemēram, Intaram Grandānam, cik dzirdēts. Pie jaunas tehnikas plāno tikt arī Jānis Ščerbickis, tiesa, arī viņa jaunais bagijs uz Smilteni vēl nebūšot gatavs, tāpēc Jānis startēs ar līdzšinējo tehniku.

Pašlaik ziņas no brāļu Kuļikovsku nometnes ir klasiskas – komanda darbu dēļ atkal upurējusi savas sporta intereses, tāpēc Andris un Juris uz starta parādīšoties, pie veiksmes, uz Bauskas posmu. Tomēr pārmest nedrīkst – darbs ir darbs, un starts autokrosā nav bezmaksas pasākums.

No Igaunijas pienāk ziņas par četru dalībnieku gatavību startam Baltijas kausā – finansiālu apsvērumu dēļ neviens no kaimiņiem neesot gatavs Eiropas čempionāta programmai, tāpēc visi spēki koncentrēti uz Baltiju. Arī Lietuvas braucējs Vitauts Kurs varētu būt Baltijas kausa dalībnieku pulkā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv