Autokross: Vecpils-2 pieteikumu termiņš noslēdzas ar pārsteigumiem

Viesturs Saukāns  25.07.2013 11:27 26

Trešdien noslēdzās pieteikšanās termiņš Latvijas autokrosa čempionāta trešajam (B600 – ceturtajam) posmam, kas 3. augustā notiks Vecpils autotrasē. Klasēs sastāvi ierasti cienījami, taču ar dažiem pārsteigumiem un intriģējošiem jaunumiem.

Kopumā Vecpils „otrā supervīkenda” pirmajai dienai pieteicies 51 dalībnieks. Ja jāsāk ar sliktajām ziņām, tad iztrūkumu ir maz, taču pāris gaidītu braucēju sarakstos šobrīd nav.

Visvairāk pārsteidz B600 bagiju klase, kurā atkal startam nav pieteikti divi galvenie favorīti Jānis Baumanis un Kaspars Bumbiers. Tiesa, Jānis šo sezonu vairāk velta rallijkrosam, tāpēc jau sen zināms viņa vēstījums, ka visos LČ posmos, visticamāk, viņš nestartēs. Arī Vecpilī Baumanis uz starta nebūs.

Būs interesanti vērot, kurā virzienā lūzīs Latvijas čempionāta cīņa. Skaidrs, ka šī ir izdevība Valteram Zīvertam, kurš kļūst par vienīgo favorītu. Taču šobrīd sadalē nonāk arī pārējās čempionāta medaļas, un pretendentu, kuri pēc tām jau labu laiku ir izslāpuši, netrūkst.

Vēl viens nu jau nozīmīgs iztrūkums ir Normunds Krūze 2000 Super klasē – žēl, ka pēc pjedestāla Vecpilī-1 Normunds, vismaz šobrīd, nav dalībnieku sarakstā, jo viņš veidojās kā interesants spēlētājs dramatiskajā cīņā par pozīcijām aiz līdera Jāņa Miščenko.

Par labajām ziņām – protams, katrs pieteiktais sportists ir labā ziņa un sastāvs sacīkstei ir intriģējošs.

Kā informējām iepriekš, Latvijas autokrosa čempionātā plāno debitēt ar pilnpiedziņas Subaru braucošais Lauris Unāms, kurš krosa tipa sportā debitēja NEZ rallijkrosa posmā Mūsā. Čempionātā vēl viens debitants – VAZ Klasika klasē pieteicies ogrēnietis Ivo Macuļēvičs.

Vēl pāris pārsteigumu Beta bagiju klasē. Cīņai pieteikti divi jaunie sportisti no Pēterburgas – Vladislavs Ļebedevs un Ivans Daņiļenko. Šobrīd gan vairāk intrigas sarūpē nevis tas, cik ātri viņi būs, bet, kas šī būs par tehniku, ar kuru krievu jaunieši plāno startēt. Pirmā informācijas apmaiņa liek domāt, ka Krievijas komanda ir izpratusi mūsu Beta bagiju nianses un kardinālām atšķirībām nevajadzētu būt.

Jāpiebilst, ka turpinās pieteikšanās LAF Krosa komisijas autokrosa kausam – šis pasākums norisināsies nākamajā dienā pēc čempionāta posma, kopā ar LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. sacīksti. Pieteikšanās kausa izcīņai un arī folkreisa braucējiem – līdz nākamajai trešdienai.

 • nu nekas ipaši intresants nesolas but

  • Stulbi, ne? Labāk dīvānā, ne?

  • Nu kā tad, kross pats par sevi ir principā garlaicīgs :D

   • Dabīgi! Sēžam un gaidam, nedēļu pēc nedēļas, lai beidzot var normāli pagarlaikoties! :D

  • HarryVanLee

   Iesaku uzadīt kādu zeķi- tas taču interesantāk! Bet ja tā pa nopietnam-kas bābietim var būt interesants autokrosā un ko katrs/a saprot no autokrosa??? Tas,ka kāds paziņa piedalās??? Parsti neburzos lielos pūļos,bet pagajušajā gonkā nācas dzirdēt anekdošu cienīgus secinājumus un viedokļus- secinājums-daļa skatītaju atnākuši vienkarši padzert alutiņu,atpūsties un sagaidīt kādu ekšenu… bet arī tas ir labi- interesanti. Bet ja par pašām cīņam,tad mans viedoklis- šogad cīņas ir interesantākas katrā klasē-joprojām intriģējoša ir OPEN klase- lai arī pilnpiedziņa nospiež RWD,starp viņiem neviens tāpatvien nevizinās! Ja neskaita Mišas,Jeršova-Bredika un Kolomenska dominances savās klasēs-visās pārējās klasēs katras pozīcijas cīņas ir azartiskas un interesantas.Arī dominējosiem līderiem ir jāuzmanās no sekotājiem…Kādreiz Spīķa neveiksmes var izbeigties…un citu spēlētaju tehnika iztur-katrā klasē var notikt lielāki vai mazāki pārsteigumi… Ne jau tāpatvien Astrauskis,Krūze,Iesalnieks,Troika kāpa uz pjedestāliem…. Tāpēc-IR INTERESANTI!

 • Pieteicās Normunds Kr. 2000 Super, tātad 52 dalībnieki. Normunds it kā kavētājs, taču šoreiz patraucējuši nopietni personīgi apstākļi, līdz ar to par viņa laika kontroles situāciju tiks spriests.

  • Ričīs

   Nu noteikumi paliek noteikumi,īsti nebūtu godīgi pret pārējiem,kuri pieteicās termiņā

 • lielais

  Viestur,a Aupem jau sponsors nav Latvijas pasts,un diez vai viņš lēnā garā izvadās bandroles pa trasi! :-) cik sapratu ka mašina tagad iet un čalis gāzīs,tā ka laikam jau Valteram tik garlaicīgi nebūs

  • Val4a

   Pa garlaicību nevar būt pat runa,jebkurš pretinieks ir cienijams un novērtējams. Arī pagājšreiz Dāvim mašīna bija līmenī un cīņa bija interesanta.

 • Noteikumi un pieteikšanas termiņš visiem ir vienāds! :shock: Kāda vēl izskatīšana vēl var būt par kontrollaikiem Krūzem????

 • jānis

  Cik tad īsti ir pieteikušies – 51/52 vai šobrīd redzamie 28???………..

  • Kad attaisi dalībnieku sarakstu, nospied refresh, mums te kaukāds mazais gļuks. Kad pārlādē sarakstu, tad vajadzētu būt, ka parādās 52. :)

 • janka

  Latvieši kā vienmēr ir nīdētāju tauta,būs Krūzēm laika kontrole vai nebūs to izlems aukstāk stāvoši cilvēki!
  un vienalga,kā būtu,visu izškīr fināls!

  • Ričīs

   Nejau nīd nīdēšanas pēc,bet nu ir termiņš,kura laikā ir jaiekļaujas,un nezinu kādam ir jābūt attaisnojumaim,lai nevarētu nosūtīt pieteikumu,kurš prasa apmēram 3min laika.
   Un taisnība Tev par to,ka viss izšķiras nejau laikakontrolē vai kvalfikācijas,bet gan finālā

   • Nerunājot īpaši tieši par konkrēto gadījumu, bet vispār kopumā – pieteikumu sūtīšanas bēda tiešām 70% gadījumu tiek ievērojami pārvērtēta, zinot, ka tam tiešām nepieciešamas 3 minūtes, tur pilnīga taisnība. Ja tomēr īpaši runājam par konkrēto gadījumu, izskatās, ka kādam tiešām būs jāpaliek bez laika kontroles.

 • Māris

  Viestur, kad būs kāds info par Baltijas un Nez autokrosa posmu Lietuvā? Un stulbs jautājums, cik apmēram maksā ieejas biļete uz autokrosa posmu Lietuvā, jo nekad neesmu uz tādu pasākumu kaimiņu zemē bijis:)

  • Info pa šodienu būs laf.lv. Par biļešu cenām nezināšu, varbūt cītīgāk jāparokas autokrosas.lt. Bet jā, šai tēmai drīzumā ķeramies klāt.

  • Kostiks

   …parasti ap 10 liti neatminos, ka būtu vairāk…

  • Kristaps VAZ#3

   Vilkičos NEZ skatītāju netrūka. Domājams, ka uz BK nebūs savādāk – trase lieliska, organizācija arī. Vienīgi paši leiši dalībnieku parkā mēdz praktiski katrā gonkā savā starpā sakauties :D

 • Māris

  tad jau pa lētot, tikai LV Bauskā dīrā….

 • Māris

  lietuviešiem tiešām ir skops info par Baltijas autokrosa posmu, precīzāk nekāda informācija, nav uzdevumu augstumos…..

  • Kristaps VAZ#3

   lasf.lv ir gan pieteikuma anketa, gan afiša, gan (šķiet), ka arī kkāda info lietuviski.

   • Kristaps VAZ#3

    upsss

    lasf.lt protams, ka

    • arī laf.lv ir nolikums un pieteikums, tā kā var sākt lēnu garu pieteikties.

   • Kristaps VAZ#3

    Starp citu par Vilkiču gonku – 4. augusts ir pēdējā diena, kad var pieteikties pa 70eur, vēlāk dalības maksa 90eur, ja piesakās pasākuma dienā, tad 100eur. Plus visiem dalībniekiem papildus jāmaksā 10eur par paddocku (elektrība, ūdens u.t.t.)

    Un vispār – varbūt uz nākamo gadu ir vērts padomāt par līdzīgu sistēmu? tb – nevis atņemt laika kontroli, bet gan paaugstināt dalības maksu, ja nepiesakās uz sacīksti noteiktajā laikā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***