Autokross: Vecpils-2 pieteikumu termiņš noslēdzas ar pārsteigumiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.07.2013
11:27

Trešdien noslēdzās pieteikšanās termiņš Latvijas autokrosa čempionāta trešajam (B600 – ceturtajam) posmam, kas 3. augustā notiks Vecpils autotrasē. Klasēs sastāvi ierasti cienījami, taču ar dažiem pārsteigumiem un intriģējošiem jaunumiem.

Kopumā Vecpils „otrā supervīkenda” pirmajai dienai pieteicies 51 dalībnieks. Ja jāsāk ar sliktajām ziņām, tad iztrūkumu ir maz, taču pāris gaidītu braucēju sarakstos šobrīd nav.

Visvairāk pārsteidz B600 bagiju klase, kurā atkal startam nav pieteikti divi galvenie favorīti Jānis Baumanis un Kaspars Bumbiers. Tiesa, Jānis šo sezonu vairāk velta rallijkrosam, tāpēc jau sen zināms viņa vēstījums, ka visos LČ posmos, visticamāk, viņš nestartēs. Arī Vecpilī Baumanis uz starta nebūs.

Būs interesanti vērot, kurā virzienā lūzīs Latvijas čempionāta cīņa. Skaidrs, ka šī ir izdevība Valteram Zīvertam, kurš kļūst par vienīgo favorītu. Taču šobrīd sadalē nonāk arī pārējās čempionāta medaļas, un pretendentu, kuri pēc tām jau labu laiku ir izslāpuši, netrūkst.

Vēl viens nu jau nozīmīgs iztrūkums ir Normunds Krūze 2000 Super klasē – žēl, ka pēc pjedestāla Vecpilī-1 Normunds, vismaz šobrīd, nav dalībnieku sarakstā, jo viņš veidojās kā interesants spēlētājs dramatiskajā cīņā par pozīcijām aiz līdera Jāņa Miščenko.

Par labajām ziņām – protams, katrs pieteiktais sportists ir labā ziņa un sastāvs sacīkstei ir intriģējošs.

Kā informējām iepriekš, Latvijas autokrosa čempionātā plāno debitēt ar pilnpiedziņas Subaru braucošais Lauris Unāms, kurš krosa tipa sportā debitēja NEZ rallijkrosa posmā Mūsā. Čempionātā vēl viens debitants – VAZ Klasika klasē pieteicies ogrēnietis Ivo Macuļēvičs.

Vēl pāris pārsteigumu Beta bagiju klasē. Cīņai pieteikti divi jaunie sportisti no Pēterburgas – Vladislavs Ļebedevs un Ivans Daņiļenko. Šobrīd gan vairāk intrigas sarūpē nevis tas, cik ātri viņi būs, bet, kas šī būs par tehniku, ar kuru krievu jaunieši plāno startēt. Pirmā informācijas apmaiņa liek domāt, ka Krievijas komanda ir izpratusi mūsu Beta bagiju nianses un kardinālām atšķirībām nevajadzētu būt.

Jāpiebilst, ka turpinās pieteikšanās LAF Krosa komisijas autokrosa kausam – šis pasākums norisināsies nākamajā dienā pēc čempionāta posma, kopā ar LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. sacīksti. Pieteikšanās kausa izcīņai un arī folkreisa braucējiem – līdz nākamajai trešdienai.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv