Rallijkross: Pasaules un Eiropas rallijkross Rīgā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.09.2022
20:35

Nedēļas nogalē Rīgā pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta sacīkste – pasaulei divi posmi, Eiropai ceturtais posms no sešiem. Uz starta klasēs Jānis Baumanis, Ronalds Baldiņš un Roberts Vītols.

Līdz šim šosezon augstākajā līgā startēja vien Baumanis, aizvadot visus līdzšinējos posmus Eiropas RX1 klases čempionātā. Pēc trim sacīkstēm Jānis kopvērtējumā ir otrajā vietā. Nešaubīgi, Latvijas posms, kurā pirms gada viņš prata uzvarēt, ir laba iespēja pietuvoties kopvērtējuma līderim Antonam Marklundam.

Pārējo Latvijas braucēju pievienošanās Biķernieku sacīkstei jau ir no pārsteigumu kategorijas. Ronalds Baldiņš saņēma vilinošu piedāvājumu no EKS komandas, kā rezultātā valmierietis sēdīsies pie titulētā Audi stūres. Lai gan Eiropas čempionātā Ronalds būs debitants, viņa līdzšinējā pieredze Nitro Rallycross ne tikai ar kroskāra tipa auto, bet arī salonmašīnu noteikti palīdzēs.

Savukārt pēdējā brīdī starta sarakstā RX2e klasē parādījās arī Roberta Vītola vārds. Pērnā gada Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta Supercar klases medaļnieks šogad atradās karjeras krustpunktā, neaizvadot nevienu pilna čempionāta programmu, bet gan meklēja opcijas nākotnē attīstīt karjeru. Jau ziņojām, ka maijā Roberts Holjesā aizvadīja iepazīšanās testus ar elektrisko RX2e automašīnu, uzrādot ļoti atzīstamu sniegumu. Šķiet pārspīlēts optimisms, taču ir sajūta, ka pjedestāls Rīgas posmā tik tiešām varētu būt reāls mērķis.

Baumaņa un Baldiņa Euro RX1 klasē 18 pieteikumu. Vītola RX2e klasē deviņi pieteikumi. Pasaules ieskaitē astoņi braucēji, tie paši, kuri tikās pirmajā posmā Norvēģijā.

Rallijkross: Jānis Baumanis ar pjedestālu Norvēģijā stabilizējas trijniekā

Rallijkross: Pasaules čempionāts vēlreiz maina kalendāru

Rallijkross: Jānis Baumanis Holjesā par mata tiesu no fināla

Rallijkross: Jānis Baumanis Ungārijā ceturtais

Rallijkross: Roberts Vītols rallijkrosa krustcelēs

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv