Folkreiss: Latvieši Dānijas Folkreisā: Otrajā posmā auto krīze

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.05.2022
11:19

Latvijas braucēji aizvadījuši otro posmu Dānijas Folkreisa seriālā. Šoreiz cienījami rezultāti kopā ar saasinājušos situāciju latviešu autoparkā – pirkšanas ietekmē gan šo, gan nākamās sacīkstes!

Kad pagājušajā gadā pāris latviešu sāka dalību Dānijas Folkreisā, viņu auto pirkšanas vairāk šķita kā izņēmums. Šobrīd, mūsu braucējiem arvien regulārāk pretendējot uz vadošām pozīcijām, viņi iekļuvuši pamatīgā auto tirgošanas virpulī. Tā rezultātā pirmajā posmā tika nopirkta debitējušā Raivja Ozoliņa automašīna, bet starp posmiem atrast citu mašīnu neizdevās: “Biju pieteicies sacensībām ar cerību, ka atradīšu mašīnu līdz posmam, bet īsti neko labu neatradu. Bija viens labs variants VW Golf 2, bet to atradām nedēļu pirms posma, pie tā bija jāpieliek roka, un sapratu, ka nav iespējams pa nedēļu sagatavot laika trūkuma dēļ. Nolēmu doties uz sacensībām atbalstīt savus komandas biedrus, un tikt pie kādas mašīnas. Liku pieteikumus uz Peugeot, bet man atkal nepaveicās, un īpašnieks nosargāja savu mašīnu. Grūti jau bija vien nostāvēt trases malā un noskatīties, kā pārējie cīnās, pašam pilnīgi tirpas skrēja pār ādu, kā cīnās komandas biedri. Kopumā prieks par pārējiem un viņu rezultātu, žēl tik, ka neviens netika līdz A finālam, ļoti tuvu bija. Bet nekas, nākamreiz! Līdzjūtība Armandam zaudējot mašīnu, saprotu kā šis jūtas! Tagad ir laiks 2 nedēļas atrast mašīnu līdz kluba sacensībām.”

Jā, pēc svētdienas sacīkstes savu Honda Civic pirkšanā zaudēja arī Armands Silis, taču labā ziņa – jūtot briesmas, viņš jau bija sarūpējis otru Hondu, pie kuras sākts darbs, lai tiktu uz starta nākamajās sacensībās.

Otrā posma sasniegumi

Otrais posms svētdien norisinājās Seholmbanenas trasē, 21 dalībnieka konkurencē. Augstāko rezultātu uzrādīja Jānis Pētersons, kurš, atgādinām, šokēja ar spožu debiju pirmajā sacīkstē, gūstot ceturto vietu. Šoreiz Jānim astotā pozīcija pēc sasniegtās trešās vietas B finālā.

“Beidzot izbaudīju īstu Folkreisa garu,” saka Pētersons. “Pirmās šī gada sacensības bija vistaisnākajā trasē, tāpēc īsti spriedze nebija tik liela. Bet šis bija pavisam kas cits… Līkums aiz līkuma un visur mašīnas. Ļoti interesanti! Diemžēl viss sākās ar to, ka pagājušās sestdienas treniņā salauzu aizmugurējo tiltu un nedēļa pagāja ar detaļu gādāšanu un remontiem. Paldies Raimondam, ka sestdien vēl pirms reģistrācijas iebrauca palīgā novērst pēdējos trūkumus. Pirmajā braucienā trešā vieta, otrajā – ceturtā vieta. Diemžēl pirmajā likumā salocīju abus stūres stieņus, un katrs ritenis skatījās uz savu pusi. Trešajā braucienā otrā vieta, bet B finālā trešā vieta. Jākrāj pieredze un būs labi!”

Beidzot tehnikas problēmas bija atkāpušās no Raimonda Žvagina cīņas un, attiecīgi, viņš varēja pacīnīties pat par vietu A finālā. Rezultātos viņam devītā pozīcija. Viņš skaidro savu sacīksti: “Kopumā ļoti labi! Izskatās, ka ar pusass problēmām esmu tici galā. Pusasis izturēja visus braucienus. Protams, parādās citas kaites. Problēmas ar otro pārnesumu, vairākas reizes nesaslēdzās otrajā robā. Pirmajā kvalifikācijā nobraucu trešais. Otrajā kvalifikācijā nobraucu otrais, bet neiebraucu Džokerī, dēļ kā dabūju 0 punktus. Biju pilnā pārliecībā, ka ir vēl viens aplis. Stresu iedeva vēl tas, ka viens no konkurentiem cieši “sēdēja astē”. Domāju pēdējā aplī atrauties no viņa, un tad iet Džokerī. Izrādījās, ka apļa vairs nav. Trešajā kvalifikācijā nobraucu ceturtajā vietā. C finālā beidzot saslēdzās viss, kam jāsaslēdzas. C finālu nobraucu pirmais! Pēc C fināla bija nelieli defekti, šķība savirze, un labajā pusē ķīlējās riepa. Starpā bija tikai viens brauciens, un bija jādodas uz B finālu. Defektus nepaspējām novērst, un devos uz startu. Arī šajā braucienā bija problēmas ar otrā roba saslēgšanos. B finālu nobraucu ceturtais, diemžēl netiku A finālā. Protams, arī pašam vēl jātrenējas braukt. Liekas, ka varētu brukt pa labākām trajektorijām. Kopumā esmu sajūsmā, ka beidzot varu nobraukt sacensību neatverot motora pārsegu un bez skrūvēšanas. Jāsatrenējas kārtīgi. Ļoti iespējams, ka jūlijā piedalīšos arī Latvijas Folkreisa posmā Pilskalnos. Paldies arī visiem latviešu līdzjutējiem, kas bija ieradušies atbalstīt un palīdzēt!”

Otrajā posmā 12. vietu sasniedza Armands Silis, kura sacīksti izbojāja pašā sākumā uzradies tehnikas defekts: “Treniņbrauciena pirmajos 300 metros izleca šenkelis. Pirmo braucienu nācās izlaist, kamēr sataisīju. Otro nostartēju pa pirmo, trešo finišēju otrajā vietā. Un tad dabūju divu atņemtu punktu sodu, jo startā no sestās pozīcijas līkumā ielīdu uz iekšmalu, kas traucēja pārējiem turpināt braucienu, neatstāju vietu. C finālā pirmajā līkumā mani nedaudz piebakstīja un sagrieza plakaniski, kur kādu brīdi viens no braucējiem neatlaidīgi stūma mani. Tad no ceturtās, piektās pozīcijas tiku līdz otrajai, bet Raimonds jau bija pamatīgi atrāvies un noķert viņu vairs nespēju. Pirkšanas procesā atvadījos no CRX, bet tas dod stimulu pabeigt būvēt otru CRX un Civic. Kā teicu pirms tirgošanās – ja būs lemts iet, tad aizies. Tātad bija lemts. Tagad jau jāskrūvē kopā Civic, un jāgatavojas kluba sacensībām 21. maijā!”

Starp posmiem latviešu braucēji turpina bruņoties ar automašīnām. Armands jau piemin savus Hondu uzkrājumus, bet Jānis trešdien nodrošinājies ar Opel Astra. Cīņa turpināsies!

Vēl viens nozīmīgs notikums – pirms šīs sacīkstes uz lūžņiem tika nogādāta Toyota – viena no pirmajām latviešu mašīnām, ar kuru pirms gada Dānijas Folkreisā debitēja Armands Silis.

Folkreiss: Latvieši Dānijas Folkreisā: sezonas sākas ar pārsteigumu!

Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Sezona galā, ir arī pjedestāls!

Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Soli no pjedestāla!

Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Daudzsološa cīņa!

Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Silim straujš progress

Folkreiss: Latvieši par debiju Dānijā: daudzsološi, bet ar mācībām

Folkreiss: Latvieši debitējuši Dānijas Folkreisā

Folkreiss: Latvieši sāk ceļu Dānijas Folkreisā

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv